Foto: Tirreno-Adriatico

Jakob Fuglsang (Astana) wygrał królewski etap Tirreno-Adriatico. Adam Yates (Mitchelton-Scott) utrzymał koszulkę lidera. 

Piąty etap “wyścigu dwóch mórz” przez wielu był określany jako najtrudniejszy. Do przejechania było 180 kilometrów, a konkretne przeszkody usytuowane były w drugiej części odcinka. Czterokrotnie kolarze musieli pokonać Muro di Porta d’Osimo oraz trzy razy San Pietro. Ten drugi podjazd miał 3400 metrów długości i maksymalne nachylenie 19 %.

Na jazdę przed peletonem zdecydowali się dziś: Jorge Arcas (Movistar), Nico Denz (G2R La Mondiale), Davide Gabburo i Edoardo Zardini (obaj Neri Sottoli – Selle Italia – KTM), Daniel Oss (BORA – hansgrohe), Mads Pedersen (Trek – Segafredo), Ivan Rovny (Gazprom-RusVelo), Tom Van Asbroeck (Israel Cycling Academy), Tosh Van der Sande (Lotto Soudal) oraz Nathan Van Hooydonck (CCC Team).

Po długim pościgu do czołówki dołączyli: Julien Simon (Cofidis Solutions Credits), Steve Morabito (Groupama-FDJ) i Giovanni Visconti (Neri Sottoli–Selle Italia–KTM). 80 kilometrów przed metą 13 harcowników miało 8 minut przewagi nad peleton prowadzonym przez Mitchelton-Scott i Jumbo-Visma.

Już podczas pierwszego przejazdu przez linię mety peleton mocno się naciągnął, a zjazd na atak wykorzystał Daniel Oss, a po chwili dojechał do niego Nico Denz. Jednak już na kolejnej hopce dwójka została doścignięta.

Kolejne podjazdy powodowały, że sytuacja w ucieczce często się zmieniała. 33 kilometry przed metą “peleton”, w którym jechało około 15 kolarzy tracił do czołówki niewiele ponad minutę.

24 kilometry przed metą z grupki faworytów zaatakował Jakob Fuglsang (Astana). Duńczyk szybko dojechał do prowadzących Gaburro, Denza i Pedersena. W pogoń za nimi podążył Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), ale jego akcja została zneutralizowana.

Za czwórką z Fuglsangiem jechali: Jan Polanc (UAE-Team Emirates), Vincenzo Nibali (Bahrain Merida), Giovanni Visconti (Neri Sottoli–Selle Italia–KTM) i Sam Oomen (Sunweb).

Na ostatnim podjeździe tempa Fuglsanga nie wytrzymał żaden z kolarzy jadących wcześniej w ucieczce. Kolarz z Astany miał ponad minutę przewagi na 12 kilometrów przed metą. Chwilę później przyspieszył lider wyścigu, Adam Yates (Mitchelton-Scott). Do Brytyjczyka dołączył tylko Primož Roglič (Team Jumbo-Visma).

Dwójka Yates, Roglic dojechała do Gaburro i Pedersena. Sześc kilometrów przed metą tracili oni 50 sekund do Fuglsanga, a ich przewaga nad kolejną grupą wynosiła 40 sekund.

Finałowy podjazd (3,4 km długości; średnie nachylenie 7,3 %) Duńczyk rozpoczął minutę przed kolejną grupą i miał wielkie szanse na końcowy triumf. Z tyłu za wygraną nie dawali Roglič i Yates. Dwójka na kilometrze odrobiła połowę strat i zaczęła się zbliżać do Fuglsanga. Na najcięższym momencie podjazdu Yates zostawił kolarza Jumbo-Visma i pognał samotnie za prowadzącym.

Jakob Fuglsang (Astana) nie dał się już doścignąć i mógł się cieszyć z pierwszego etapowego triumf w tym sezonie. Drugi linię mety przekroczył Adam Yates (Mitchelton-Scott), który pozostał liderem wyścigu. Trzeci był Primož Roglič (Team Jumbo-Visma).

Wyniki piątego etapu:

1 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 4:39:32
2 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:40
3 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:56
4 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:01:39
5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:01:53
6 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:01:57
7 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:02:09
8 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:12
9 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:02:12
10 Simon Clarke (Aus) EF Education First 0:02:12
11 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:02:12
12 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:02:12
13 Davide Gabburo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:02:27
14 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:02:36
15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:43
16 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:03:08
17 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:03:12
18 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:14
19 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:03:16
20 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First 0:03:16
21 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:03:16
22 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:03:20
23 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:31
24 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida 0:03:34
25 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:03:44
26 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:03:44
27 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:03:44
28 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:44
29 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:03:44
30 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:03:44
31 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:03:44
32 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:57
33 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:57
34 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First 0:04:41
35 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:04:46
36 José Gonçalves (Por) Team Katusha Alpecin 0:05:26
37 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:05:26
38 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:05:39
39 Michael Schär (SUI) CCC Team 0:06:44
40 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy 0:06:44
41 Nico Denz (GER) AG2R La Mondiale 0:07:01
42 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:07:56
43 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:08:47
44 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:08:47
45 Roman Kreuziger (Cze) Team Dimension Data 0:08:47
46 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:08:47
47 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:09:34
48 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:11:46
49 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:11:49
50 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:11:49
51 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:11:49
52 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:11:49
53 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:11:49
54 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo – Visma 0:11:49
55 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:11:49
56 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:11:49
57 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:11:49
58 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:11:49
59 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:12:46
60 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:12:46
61 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:12:46
62 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:12:46
63 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:12:46
64 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:13:18
65 Rohan Dennis (Aus) Bahrain Merida 0:13:18
66 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:27
67 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:13:27
68 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:13:27
69 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:13:27
70 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:13:27
71 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:13:27
72 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team 0:13:27
73 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:13:27
74 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:13:27
75 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:13:27
76 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:14:01
77 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team 0:14:01
78 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton – Scott 0:14:24
79 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:16:48
80 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:17:41
81 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team 0:17:41
82 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:17:41
83 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:17:41
84 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:17:41
85 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:17:41
86 Filippo Ganna (Ita) Team Sky 0:17:41
87 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:17:41
88 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:17:41
89 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:41
90 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:17:41
91 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:41
92 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:17:41
93 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:17:41
94 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha Alpecin 0:17:41
95 Michael Valgren Andersen (Den) Team Dimension Data 0:17:41
96 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:41
97 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First 0:17:41
98 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:18:16
99 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:18:16
100 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:19:33
101 Sacha Modolo (Ita) EF Education First 0:19:33
102 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy 0:20:08
103 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:21:16
104 Oscar Gatto (Ita) Bora – Hansgrohe 0:22:17
105 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:22:17
106 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:24:30
107 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF 0:24:59
108 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:25:26
109 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:26:06
110 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:26:06
111 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:26:06
112 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:26:06
113 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:26:06
114 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:26:06
115 Paul Martens (GER) Team Jumbo – Visma 0:26:06
116 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 0:26:06
117 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:26:06
118 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:26:06
119 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 0:26:06
120 Eduard Prades Reverter (Esp) Movistar Team 0:26:06
121 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:26:06
122 Luca Pacioni (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:26:06
123 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:26:06
124 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:26:06
125 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo – Visma 0:26:06
126 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:26:06
127 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 0:26:06
128 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:26:06
129 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:26:06
130 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:26:06
131 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:26:06
132 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:26:06
133 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:26:06
134 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:26:06
135 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:26:06
136 Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ 0:26:06
137 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:26:06
138 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:26:06
139 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:26:06
140 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 0:26:06
141 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin 0:26:06
142 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:26:06
143 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:26:06
144 Taylor Phinney (USA) EF Education First 0:26:06
145 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:26:06
DNF Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Movistar Team
DNF Giacomo Nizzolo (Ita) Team Dimension Data
DNF Nikias Arndt (GER) Team Sunweb

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 20:33:48
2 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:25
3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:35
4 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:01:55
5 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:02:34
6 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:02:39
7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:02:46
8 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:02:58
9 Simon Clarke (Aus) EF Education First 0:03:03
10 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:03:26
11 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:03:35
12 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:03:40
13 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First 0:04:03
14 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:04:18
15 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:04:36
16 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:04:41
17 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:04:47
18 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:04:54
19 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:05:06
20 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida 0:05:11
21 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:05:14
22 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:05:39
23 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:06:00
24 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:07:41
25 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:43
26 José Gonçalves (Por) Team Katusha Alpecin 0:09:36
27 Roman Kreuziger (Cze) Team Dimension Data 0:10:16
28 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:12:57
29 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:12:59
30 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:13:12
31 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:17:05
32 Michael Schär (SUI) CCC Team 0:17:17
33 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:35
34 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First 0:17:39
35 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton – Scott 0:17:50
36 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:18:08
37 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:18:22
38 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:18:34
39 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:19:03
40 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:19:11
41 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy 0:20:17
42 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:20:33
43 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:20:43
44 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:21:02
45 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:21:38
46 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:22:05
47 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team 0:22:41
48 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:23:07
49 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:30
50 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:24:29
51 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:24:37
52 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:25:58
53 Davide Gabburo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:26:21
54 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:26:26
55 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team 0:28:02
56 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:28:05
57 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:28:18
58 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:29:04
59 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:29:18
60 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:29:20
61 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:29:34
62 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:29:56
63 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:31:03
64 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:31:11
65 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo – Visma 0:32:06
66 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:32:32
67 Michael Valgren Andersen (Den) Team Dimension Data 0:32:35
68 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:32:38
69 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:32:54
70 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:33:25
71 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:33:31
72 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:35:38
73 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:35:52
74 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:02
75 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:36:44
76 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:36:52
77 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:37:36
78 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:38:39
79 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:39:22
80 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:40:34
81 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:41:20
82 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:42:22
83 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:42:31
84 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:43:43
85 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:43:52
86 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:44:04
87 Nico Denz (GER) AG2R La Mondiale 0:44:06
88 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:44:14
89 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First 0:44:39
90 Rohan Dennis (Aus) Bahrain Merida 0:44:59
91 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:45:07
92 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team 0:45:19
93 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin 0:45:27
94 Eduard Prades Reverter (Esp) Movistar Team 0:45:31
95 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:46:29
96 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:46:47
97 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:46:56
98 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:47:13
99 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:48:27
100 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:48:55
101 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:49:58
102 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:51:15
103 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:52:20
104 Sebastian Schönberger (AUT) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:52:50
105 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:52:56
106 Oscar Gatto (Ita) Bora – Hansgrohe 0:53:19
107 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:54:03
108 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy 0:54:58
109 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:55:53
110 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:57:20
111 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:57:59
112 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 0:58:25
113 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha Alpecin 0:58:28
114 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:58:44
115 Filippo Ganna (Ita) Team Sky 0:58:57
116 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:59:00
117 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:59:04
118 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:59:35
119 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:59:50
120 Sacha Modolo (Ita) EF Education First 0:59:59
121 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF 1:00:51
122 Chad Haga (USA) Team Sunweb 1:01:00
123 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 1:01:37
124 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo – Visma 1:03:07
125 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 1:03:53
126 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 1:04:42
127 Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ 1:04:50
128 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 1:04:58
129 Luca Pacioni (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:05:10
130 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 1:05:45
131 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 1:07:02
132 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 1:07:21
133 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 1:07:49
134 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 1:08:10
135 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 1:08:12
136 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 1:08:48
137 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 1:08:50
138 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 1:08:51
139 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 1:08:56
140 Taylor Phinney (USA) EF Education First 1:08:56
141 Paul Martens (GER) Team Jumbo – Visma 1:09:17
142 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 1:09:25
143 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 1:09:42
144 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 1:09:53
145 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 1:10:53