fot. Team Sky

Według doniesień portalu Cyclingnews drużynę Sky będzie sponsorowała od przyszłego roku wielonarodowa firma chemiczna Ineos, kontrolowana przez najbogatszego Brytyjczyka Jima Ratcliffe’a. 

Dziennikarze brytyjskiego portalu Cyclingnews ustalili podczas wyścigu Tirreno-Adriatico, że przyszłość Team Sky została już zapewniona. Dave Brailsford i spółka mieli preferować ofertę Ineos od kontrolowanego przez kolumbijskie państwo koncernu naftowego Ecopetrol.

Podczas zakończonego niedawno wyścigu UAE Team Emirates jeden z dyrektorów sportowych w Team Sky Matteo Tosatto powiedział hiszpańskiej „Marce”, że zespół znalazł już nowego sponsora, a jego ogłoszenie nastąpi przed wyścigiem Tour de France.

W poprzednim roku Ratcliffe i Ineos zainwestowali 110 milionów funtów brytyjskich w żeglarską drużynę Bena Ainsliego, której celem jest zwycięstwo w Pucharze Ameryki.

Jeśli doniesienia te zostaną oficjalnie potwierdzone, to drużyna znana obecnie pod nazwą Team Sky, przyjmie nazwę Team Ineos. Internauci zauważyli, że 5 marca została zarejestrowana domena internetowa teamineos.com, a także konto na Twitterze pod taką samą nazwą.

Według listy najbogatszych Brytyjczyków stworzonej przez gazetę „Sunday Times” majątek urodzonego w Manchesterze Jima Ratcliffe’a szacowany jest na 21 miliardów funtów brytyjskich. Ostatnio był on krytykowany za przeniesienie majątku do Monte Carlo w celu uniknięcia zapłacenia czteromilionowego podatku. Prywatnie miliarder jest zapalonym triatlonistą.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku medialny gigant Sky ogłosił, że bieżący rok jest ostatnim, w którym będzie sponsorował drużynę Sky. Obecnie ważne kontrakty na rok 2020 i dłużej mają m.in. Chris Froome, Geraint Thomas, Egan Bernal i Michał Kwiatkowski. Podobno trwają już rozmowy z agentami innych kolarzy, aby poszerzyć i wzmocnić skład ekipy na przyszły sezon.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments