fot. CCC Team

Greg Van Avermaet poprowadzi ekipę CCC Team w Tirreno-Adriatico, gdzie drużyna skupi się na walce o zwycięstwa etapowe.

We Włoszech wystartuje zespół oparty głównie o skład na klasyki, do którego dołączy Joey Rosskopf. Dla CCC Team będzie to ostatni start przed powrotem do Belgii.

Dyrektor sportowy, Valerio Piva zapowiada, że pierwszym celem grupy na ten wyścig będzie jazda drużynowa na czas, która rozpocznie zmagania.

Trasa tegorocznej edycji różni się od tej z poprzednich lat. Nie jest to typowo górski wyścig, z metami na podjazdach, a bardziej tradycyjna wersja Tirreno-Adriatico, z mocno pofałdowanym terenem. W programie jest jeden wyjątkowo trudny etap, z rundą na koniec i ciężkim podjazdem, więc myślę, że Gregowi Van Avermaetowi powinno to odpowiadać. Naszym głównym celem jest triumf etapowy i udane zakończenie przygotowań do klasyków

Dobry wynik na pierwszym etapie może mieć spory wpływ na układ klasyfikacji generalnej, gdyż do zyskania są tam ważne sekundy. Po tej jeździe drużynowej będziemy podchodzić do każdego etapu dzień po dniu, by spróbować wygrać na jednym z odcinków. Greg nie będzie musiał być codziennie chroniony przez cały zespół, więc inni również będą mieli okazję, by się pokazać i pojechać agresywnie

– powiedział Piva.

Van Avermaet, który wygrał Tirreno-Adriatico w 2016 roku, będzie chciał podczas tego wyścigu doszlifować formę na wiosenne klasyki.

Zawsze czerpię radość z uczestnictwa w Tirreno-Adriatico. Mam z tego wyścigu wiele miłych wspomnień, gdyż wygrałem w nim generalkę i etap. Chciałbym dorzucić do tych sukcesów też zwycięstwo w barwach CCC Team. Jazda drużynowa na czas będzie dla większości z nas pierwszą tego typu próbą w tym roku, ale triumfowaliśmy tutaj trzy razy z rzędu i mam nadzieje, że także i tym razem uda się rozpocząć tydzień od dobrego wyniku. W kolejnych dniach widzę kilka etapów dla siebie i zobaczymy jak wszystko się ułoży.”

“Wyścig etapowy, taki jak Tirreno-Adriatico, to najlepszy sposób na to, by uzbierać kolejne kilometry wyścigowe. Jeśli ukończę wyścig z dobrymi odczuciami, to będę mógł z pewnością siebie przystąpić do wiosennych klasyków

– powiedział van Avaermaet.

Tirreno-Adriatico (13-19 marca)

Skład: Joey Rosskopf (USA), Michael Schär (SUI), Greg Van Avermaet (BEL), Gijs Van Hoecke (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Łukasz Wiśniowski (POL)

Dyrektorzy sportowi: Valerio Piva (ITA), Fabio Baldato (ITA)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments