Foto: La Vuelta

Sprinter Elia Viviani będzie liderem drużyny Deceuninck – Quick Step podczas wyścigu UAE Tour, ale belgijski skład liczy też na Remco Evenepoela, Driesa Devenynsa i Jamesa Knoxa, którzy mogą powalczyć w klasyfikacji generalnej.

Elia Viviani w ciągu ostatnich czterech lat wygrywał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ośmiokrotnie (przypomnijmy, że wyścig UAE Tour powstał z połączenia wyścigów Dubai Tour i Abu Dhabi Tour). We ZEA mistrz Włoch będzie mógł liczyć na znakomitych rozprowadzających Michaela Morkova i Fabio Sabatiniego, którzy pomogli mu odnieść zwycięstwa w Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Przyjeżdżamy tutaj z Elią jako liderem. Możemy liczyć na solidny i doświadczony pociąg. Wobec tego jesteśmy pewni, że jesteśmy w stanie wygrać etap i liczyć się w walce o zwycięstwo w klasyfikacji punktowej. Jesteśmy ciekawi także tego, jak Dries, Remco i James zaprezentują się na finiszach na podjeździe, a także, co będą w stanie zdziałać w klasyfikacji generalnej. W wyścigu UAE będzie mocna obsada, zatem ważne jest to, aby zobaczyć, na jakim poziomie się znajdujemy. Jednak po świetnym początku sezonu jesteśmy nastawieni optymistycznie

– powiedział Geert Van Bondt, dyrektor sportowy w drużynie Deceuninck – Quick Step.

W wyścigu UAE Tour swoją szansę otrzymają sprinterzy, tzw. puncheurs oraz górale. Całą imprezę zainauguruje jazda drużynowa na czas na dystansie 16 kilometrów. Tych, którzy dobrze czują się na finiszach na podjeździe czekają Hatta Dam (z nachyleniem do 17 proc.), Jebel Hafeet oraz Jebel Jais, na których powinna rozstrzygnąć się klasyfikacja generalna.

Pełny skład drużyny Deceuninck – Quick Step na wyścig UAE Tour 2019 na poniższym video: