fot. Team Sky

Jeszcze w czwartek brytyjski kolarz Team Sky Ben Swift przebywał na oddziale intensywnej terapii w szpitalu na Teneryfie, po kraksie, w wyniku kraksy doznał pęknięcia śledziony. Mimo to ma nadzieję, że jego start w wyścigu Mediolan-San Remo nie jest zagrożony. 

Ben Swift trenował na Teneryfie wraz ze swoim kolegą z drużyny i zwycięzcą Tour de France 2018 – Geraintem Thomasem. Na zacienionej drodze wjechał w kamień lub w coś podobnego, co „zlało się” się z kolorem szosy i spowodowało upadek. W wyniku tego pękła mu śledziona, doznał ran twarzy i ogólnych otarć skóry.

Na szczęście nie stracił po wszystkim świadomości i wiedział, co działo się z nim po upadku. Będziemy monitorować jego stan zdrowia w ciągu kilku dni, ale już dobę po kraksie czuje się nieco lepiej

– poinformował doktor Inigo Sarriegui, lekarz w drużynie Sky.

Dziękuję za wszystkie życzenia. Wciąż przebywam na intensywnej terapii, ale mam nadzieję, że jutro zostanę przeniesiony na normalny oddział. [Lekarze] zatrzymali krwawienie w śledzionie, ale wciąż trzeba to monitorować. Dodatkowo mam rany twarzy i otarcia

– tak Ben Swift napisał na Twitterze w czwartek wieczorem.

Brytyjczyk dodał, że raczej nie wystartuje w Kuurne-Bruksela-Kuurne, ale ma nadzieję, iż będzie w stanie wziąć udział w wyścigu Mediolan-San Remo, w którym dwukrotnie zajmował miejsce w pierwszej trójce.

Obecny sezon jest jego pierwszym w barwach Team Sky, do której to drużyny wrócił po dwuletnim, niezbyt udanym pobycie w UAE Team Emirates.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments