fot. Szymon Gruchalski

Już za około półtora miesiąca oficjalnie rozpoczniemy sezon w Polsce. Dziś poznaliśmy szczegóły trasy Ślężańskiego Mnicha.

Otwarcie sezonu w Sobótce jest już swoistą kolarską tradycją. Nie inaczej będzie więc też i w tym roku. Już siódmego kwietnia najlepsi kolarze w kraju staną na starcie Ślężańskiego Mnicha, który ponownie będzie, bądź co bądź, trudną jednodniówką.

Jeśli chodzi o samą trasę, praktycznie się ona nie zmieni. Wszystko znów stanie pod znakiem ścigania w Strzegomianach, Sulistrowicach czy Świątnikach. Ponownie o losach wyścigu powinien też decydować podjazd pod Winną Górę, który jest zdecydowanie najdłuższym na trasie.

Tytułu zdobytego przed rokiem bronić będzie Paweł Franczak (Voster – ATS), który jest swoistym specjalistą od wyścigu w Sobótce. Jednak kto wie, może tym razem na ciekawej trasie najlepszy okaże się kto inny?

Poprzedni artykułTadej Pogačar: „To jest jak piękny sen”
Następny artykułBen Swift z poważnymi obrażeniami po kraksie na treningu
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments