fot. Tour Colombia

W minionym tygodniu rozegrane zostały szosowe mistrzostwa Kolumbii. W najważniejszych wyścigach – ze startu wspólnego – tytuły zdobyli Liliana Moreno (Astana) oraz Oscar Quiroz (Coldeportes Strongman). 

W wyścigu elity panów na starcie zameldowało się kilka głośnych nazwisk z Miguelem Angelem Lopezem (Astana) czy Sergio Henao (UAE Team Emirates) na czele. Gwiazdy były jednak bezradne wobec dość licznej ucieczki i z triumfu mógł się cieszyć Quiroz. Zawodnik ekipy Coldeportes Strongman przed rokiem był drugi, a dwa lata temu trzeci i wreszcie mógł się cieszyć z wygranej w krajowym czempionacie. W walce na kresce Quiroz pokonał Juana Felipe Osorio (Manzana Postobon), a kilka sekund później na mecie zameldował się Jose Rodolfo Serpa (GW-Shimano).

TOP10 wyścigu o mistrzostwo Kolumbii – elita mężczyzn

1 QUIROZ Óscar Adalberto Coldeportas Bicicletas Strongman  5:39:02
2 OSORIO Juan Felipe Manzana Postobon  ,,
3 SERPA José Rodolfo GW – Shimano  0:07
4 CALA Aristóbulo Coldeportas Bicicletas Strongman  0:16
5 ARANGO Edwin Leandro EPM 0:30
6 CALDERÓN Steven 0:34
7 PEDRAZA Wálter Fernando GW – Shimano  0:47
8 RUIZ Diego Fernando  0:52
9 ORJUELA Fernando  4:53
10 CASTIBLANCO Jorge Camilo Team Illuminate  5:01

Kobiecy wyścig także rozstrzygnął się po ucieczce. Z triumfu cieszyła się Liliana Moreno (Astana), która na mecie o zaledwie sekundę wyprzedziła Jessicę Parrę (Bogota). Kilka sekund później kreskę przejechała Estefania Herrera (Antioquia)

TOP5 wyścigu o mistrzostwo Kolumbii – elita kobiet

1 MORENO Blanca Liliana Astana Womens Team 3:19:37
2 PARRA Jessica 0:01
3 HERRERA Estefanía  0:08
4 COLMENARES Yenny  0:22
5 GULUMA Sérika  0:29

W jeździe indywidualnej na czas panów złoto zdobył Daniel Felipe Martinez (EF-Education First), który pokonał Miguela Angela Lopeza (Astana) i Egana Bernala (Sky). Wśród kobiet najszybszy czas na trasie czasówki wykręciła Serika Guluma, a drugie miejsce zajęła Ana Sanabria (Swapit Agolico). Podium uzupełniła Estefania Herrera, która również zdobyła brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments