W swoim debiucie w barwach BORA – hansgrohe Kolumbijczyk wywalczył złoty medal mistrzostw kraju w jeździe indywidualnej na czas. Na podium zabrakło Nairo Quintany.

Prawie 42 kilometry mieli do pokonania kolarze walczący o prymat w mistrzostwach Kolumbii ITT. Faworytem był Daniel Felipe Martínez, który nie zawiódł oczekiwań i wywalczył złoty medal w tej specjalności po raz czwarty w karierze.

Nowy nabytek ekipy BORA – hansgrohe przejechał trasę w 54 minuty i 2 sekundy. Drugi był Brandon Smith Rivera (INEOS Grenadiers), który stracił do zwycięzcy minutę i 38 sekund. Prawie dwie minuty gorszy okazał się Rodrigo Contreras (Nu Colombia). 35 sekund do medalu zabrakło Nairo Quintanie (Movistar Team).