Foto: Con Chronis / Herald Sun Tour

Dubletem Team Sky zakończył się trzeci etap australijskiego wyścigu. Wygrał Owain Doull, a drugi był Luke Rowe. Liderem pozostał Michael Woods (EF Education First).

W trzecim dniu Herald Sun Tour na kolarzy czekał pagórkowaty etap z Sale do Warragul. Łącznie do pokonania było ponad 161 kilometrów.

W ucieczkę dnia zabrało się dziś dziewięciu kolarzy. Na czele kręcili: Owain Doull i Luke Rowe (obaj Team Sky), Nathan Elliott (KordaMentha Australian Team), Will Clarke (Trek-Segafredo), Neil Van Der Ploeg (Team Bridgelane), Conor Murtagh (Oliver’s Real Food Racing), Liam White (Drapac Cannondale Holistic), Ryan Cavanagh (St George Continental) i Luke Mudgway (EvoPro Racing).

Uciekająca dziewiątka wypracowała sobie w pewnym momencie prawie sześć minut przewagi. Ekipa EF Education First próbowała dogonić ucieczkę, ale współpraca harcowników bardzo dobrze się układała.

Na pięć kilometrów przed metą z czołówki skontrowali dwaj kolarze Team Sky: Doull i Rowe. Szybko wypracowali sobie 30 sekund przewagi i niezagrożenie kręcili w kierunku mety. Z pierwszego profesjonalnego zwycięstwa mógł dziś cieszyć się Owain Doull. Drugi był Luke Rowe, a trzecie miejsce wywalczył Liam White (Drapac-Cannondale Holistic Development Team).

Liderem pozostał Michael Woods (EF Education First).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Owain Doull (GBr) Team Sky 3:28:47
2 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:00:00
3 Liam White (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:00:29
4 Luke Mudgway (NZl) EvoPro Racing 0:00:36
5 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:36
6 Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:36
7 Neil Van Der Ploeg (Aus) Team BridgeLane 0:00:39
8 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:00:39
9 Nathan Elliott (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:42
10 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:01:19
11 Brenton Jones (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:01:19
12 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:19
13 Theodore Yates (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:01:19
14 Chris Harper (Aus) Team BridgeLane 0:01:19
15 Craig Wiggins (Aus) St George Continental Cycling Team 0:01:19
16 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:01:19
17 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:01:19
18 Samuel Jenner (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:01:19
19 Michael Woods (Can) EF Education First 0:01:19
20 Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling 0:01:19
21 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:19
22 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:01:19
23 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:19
24 Christian Knees (GER) Team Sky 0:01:19
25 Nicholas White (Aus) Team BridgeLane 0:01:19
26 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:01:19
27 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:19
28 Freddy Ovett (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:01:19
29 Dylan Sunderland (Aus) Team BridgeLane 0:01:19
30 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:01:19
31 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:01:19
32 Alistair Donohoe (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:01:19
33 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:01:19
34 Cyrus Monk (Aus) EvoPro Racing 0:01:19
35 Jason Lea (Aus) Team BridgeLane 0:01:19
36 Benjamin Dyball (Aus) Team Sapura Cycling 0:01:19
37 Harrison Sweeny (Aus) EvoPro Racing 0:01:19
38 Lachlan Morton (Aus) EF Education First 0:01:19
39 Hayden McCormick (NZl) Team BridgeLane 0:01:19
40 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling 0:01:19
41 Jesse Featonby (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:01:19
42 Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling 0:01:19
43 Daniel Whitehouse (GBr) EvoPro Racing 0:01:19
44 Oliver Martin (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:01:19
45 Ayden Toovey (Aus) Team BridgeLane 0:01:19
46 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling 0:01:19
47 Muhsin Al Redha Misbah (Mas) Team Sapura Cycling 0:01:19
48 Michael Potter (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:01:19
49 Michael Vink (NZl) St George Continental Cycling Team 0:01:19
50 Thomas Hubbard (NZl) St George Continental Cycling Team 0:01:19
51 Thomas McFarlane (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:01:19
52 James Whelan (Aus) EF Education First 0:01:32
53 Dylan Newbery (Aus) Futuro – Maxxis Pro Cycling 0:01:34
54 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:01:37
55 Liam Magennis (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:01:47
56 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:01:50
57 Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:01:50
58 Benjamin Andrews (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:01:50
59 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:08
60 Alex Frame (NZl) Trek – Segafredo 0:02:35
61 Wouter Wippert (Ned) EvoPro Racing 0:02:50
62 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:03:15
63 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:03:15
64 Aaron Gate (NZl) EvoPro Racing 0:03:31
65 Jonathon Noble (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:03:31
66 Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:03:38
67 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:05:43
68 Corbin Strong (NZl) St George Continental Cycling Team 0:05:48
69 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:06:36
70 David Williams (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:08:53
71 Zachary Johnson (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:09:53
72 Ashley Mackay (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:09:53
73 Timothy Cameron (Aus) St George Continental Cycling Team 0:09:53
74 Tom Kaesler (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:09:53
75 Patrick Burt (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:11:08
76 Shane Archbold (NZl) EvoPro Racing 0:12:27
77 Karl Michelin-Beard (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:18:22
OTL Rowan Dever (Aus) Oliver’s Real Food Racing
OTL Taj Jones (Aus) Pro Racing Sunshine Coast
OTL Thomas Coates (Aus) Futuro – Maxxis Pro Cycling
OTL Christopher Williams (Aus) Futuro – Maxxis Pro Cycling
DNF Carter Turnbull (Aus) Nationalmannschaft Australien
DNF Michael Freiberg (Aus) Pro Racing Sunshine Coast
DNF Cameron Layton (Aus) Futuro – Maxxis Pro Cycling

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Michael Woods (Can) EF Education First 8:42:38
2 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:00:04
3 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:00:27
4 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:29
5 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:00:31
6 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:00:53
7 Chris Harper (Aus) Team BridgeLane 0:00:54
8 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:57
9 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:57
10 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:04
11 Dylan Sunderland (Aus) Team BridgeLane 0:02:08
12 Samuel Jenner (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:02:08
13 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:02:08
14 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:02:08
15 Lachlan Morton (Aus) EF Education First 0:02:08
16 Nicholas White (Aus) Team BridgeLane 0:02:36
17 Daniel Whitehouse (GBr) EvoPro Racing 0:02:36
18 Benjamin Dyball (Aus) Team Sapura Cycling 0:02:44
19 Alistair Donohoe (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:04:10
20 Freddy Ovett (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:04:10
21 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:04:37
22 Cyrus Monk (Aus) EvoPro Racing 0:04:59
23 Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling 0:05:45
24 Jesse Featonby (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:06:18
25 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:06:24
26 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:06:32
27 Liam White (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:07:07
28 Ayden Toovey (Aus) Team BridgeLane 0:07:45
29 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:07:47
30 Christian Knees (GER) Team Sky 0:07:49
31 Brenton Jones (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:07:57
32 Hayden McCormick (NZl) Team BridgeLane 0:07:57
33 Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling 0:08:05
34 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:08:05
35 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling 0:08:05
36 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling 0:08:05
37 James Whelan (Aus) EF Education First 0:08:17
38 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:08:23
39 Benjamin Andrews (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:08:43
40 Muhsin Al Redha Misbah (Mas) Team Sapura Cycling 0:09:05
41 Theodore Yates (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:09:47
42 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:10:01
43 Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:10:12
44 Neil Van Der Ploeg (Aus) Team BridgeLane 0:10:13
45 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental Cycling Team 0:10:13
46 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:10:16
47 Nathan Elliott (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:10:19
48 Craig Wiggins (Aus) St George Continental Cycling Team 0:10:48
49 Jason Lea (Aus) Team BridgeLane 0:10:48
50 Thomas McFarlane (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:10:48
51 Michael Vink (NZl) St George Continental Cycling Team 0:10:48
52 Michael Potter (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:10:56
53 Oliver Martin (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:10:56
54 Liam Magennis (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:11:24
55 Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:11:27
56 Dylan Newbery (Aus) Futuro – Maxxis Pro Cycling 0:11:32
57 Luke Mudgway (NZl) EvoPro Racing 0:11:33
58 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:11:43
59 Harrison Sweeny (Aus) EvoPro Racing 0:12:18
60 Aaron Gate (NZl) EvoPro Racing 0:13:00
61 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:13:07
62 Jonathon Noble (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:13:26
63 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:14:58
64 Corbin Strong (NZl) St George Continental Cycling Team 0:15:25
65 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:16:13
66 Thomas Hubbard (NZl) St George Continental Cycling Team 0:16:44
67 Patrick Burt (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:18:01
68 Ashley Mackay (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:19:30
69 David Williams (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:19:32
70 Alex Frame (NZl) Trek – Segafredo 0:20:31
71 Wouter Wippert (Ned) EvoPro Racing 0:20:56
72 Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:22:23
73 Timothy Cameron (Aus) St George Continental Cycling Team 0:28:45
74 Tom Kaesler (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:29:59
75 Karl Michelin-Beard (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:37:11
76 Zachary Johnson (Aus) Drapac – Cannondale Holistic Development Team 0:37:39
77 Shane Archbold (NZl) EvoPro Racing 0:38:43