fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Mistrz Etiopii w jeździe indywidualnej na czas Tsabu Grmay będzie liderem drużyny Mitchelton-Scott w wyścigu UAE Tour (24 lutego – 2 marca). Dla 27-latka jest to pierwszy rok w barwach australijskiego zespołu. 

Wyścig UAE Tour, który zostanie rozegrany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, powstał z połączenia wyścigów Dubai Tour oraz Abu Dhabi Tour. Potrwa siedem etapów, a listę startową podpiszą m.in. mistrz świata Alejandro Valverde (Movistar), Tom Dumoulin (Team Sunweb), Chris Froome (Team Sky) i Elia Viviani (Deceuninck-Quick Step).

Bycie liderem w nowej dla mnie drużynie, i w pierwszym wyścigu w jej barwach, jest dla mnie wspaniałą możliwością, która dodaje mi wiele motywacji do ciężkiej pracy. W ubiegłym roku ukończyłem wyścig Abu Dhabi Tour, ale nigdy dotąd nie startowałem w Dubai Tour. Zanosi się na niesamowite ściganie po różnorodnej trasie, która powinna odpowiadać kolarzom o różnej charakterystyce. Nie mogę się już doczekać

– powiedział Grmay oficjalnej stronie internetowej drużyny Mitchelton-Scott.

W 2018 roku Tsabu Grmay wystartował w swoim trzecim wyścigu Tour de France w karierze, ale musiał wycofać się już podczas drugiego etapu z powodu silnego bólu brzucha. Zawodowcem jest od sześciu lat i zdążył do tej pory ścigać się w drużynach MTN-Qhubeka, Lampre-Merida, Bahrain-Merida, a ostatnio w Trek-Segafredo.

Pomimo że w barwach Mitchelton-Scott zadebiutuje dopiero pod koniec lutego, to wraz z reprezentacją Etiopii przypnie numer do koszulki już 13 lutego, kiedy to rozpoczną się mistrzostwa kontynentu afrykańskiego.

Moja przerwa od ścigania przebiegła dobrze jak zawsze, ale moje dane są lepsze niż w poprzednim roku. Mam nadzieję, że to pozwoli mi podejść do pierwszych startów z dużą pewnością siebie, a także ciężko pracować, by osiągnąć cele, które postawiliśmy sobie wraz z drużyną

– zakończył Tsabu Grmay.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments