fot. CCC Team

Drużyna CCC Team zdecydowała się nie wystawić mającego drobne obrażenia po kraksie w wyścigu Tour Down Under Patricka Bevina. W rezultacie “Pomarańczowi” wystartują w sześcioosobowym składzie z liderem – Jakubem Mareczko. 

Przypomnijmy, że Patrick Bevin miał kraksę na przedostatnim etapie wyścigu Tour Down Under, kiedy to prowadził w klasyfikacji generalnej. Brak złamań pozwolił mu na przystąpienie do ostatniego dnia rywalizacji, ale liczne potłuczenia uniemożliwiły  walkę o utrzymanie koszulki lidera na decydujących podjazdach na Willunga Hill.

Podjęliśmy decyzję, że Patrick Bevin zostanie w domu, by właściwie zregenerować się po kraksie, którą miał podczas wyścigu Tour Down Under. W związku z tym, że do wyścigu [Cadel Evan Great Ocean Road Race] pozostało niewiele czasu, nie zdążymy już powołać żadnego kolarza z Europy. Mimo tego osłabienia mamy sześciu zmotywowanych i znajdujących się w dobrej formie zawodników

– wyjaśnił dyrektor sportowy w drużynie CCC Team Jackson Stewart.

Pierwszą kartą do gry drużyny CCC Team jest Jakub Mareczko, który zajął trzecią lokatę podczas otwierającego odcinka Tour Down Under. Szanse na podium kolarza urodzonego w Jarosławiu zwiększyłyby się tym bardziej, jeśli doszłoby do finiszu ze zredukowanego peletonu, co nierzadko ma miejsce w wyścigu Cadela Evansa.

Nie mogę doczekać się niedzielnego startu. Kryterium Race Melbourne stanowiło dobrą rozgrzewkę po kilku dniach odpoczynku. Trasa jest trudna, a końcówka selektywna, ale my mamy silny zespół, który pokazał w Tour Down Under, że potrafi świetnie współpracować. Jestem szybki i czuję się dobrze, więc jeśli na ostatnich okrążeniach w Geelong będę z przodu, to dam z siebie absolutnie wszystko

– zapowiada Jakub Mareczko.

Jeśli wyścig potoczy się inaczej lub Kuba nie będzie w dostatecznie dobrej dyspozycji, to w CCC Team jest jeszcze potrafiący zafiniszować Szymon Sajnok oraz pozostali zawodnicy dobrze spisujący się w pagórkowatym terenie, jaki czeka na kolarzy podczas wyścigu Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Pełny skład drużyny CCC Team na wyścig Cadela Evansa 2019: Victor de la Parte, Jakub Mareczko, Łukasz Owsian, Joey Rosskopf, Szymon Sajnok, Francisco Ventoso.