fot. ZWIFT

Pierwszy brytyjski zwycięzca Tour de France Bradley Wiggins zdradził podczas pierwszego e-wyścigu kolarskiego z serii Super League, w którym brała udział jego drużyna, że jego syn chcący zostać profesjonalnym kolarzem korzysta z platformy treningowej Zwift. 

Mój syn na przykład chce zostać profesjonalnym kolarzem. Wraca ze szkoły i zamiast grać do trzeciej nad ranem na konsoli do gier, siada na trenażer i korzysta ze Zwifta. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ nie musi jeździć po ciemku

– powiedział Wiggins.

Bradley Wiggins zaszczycił swoją obecnością sklep marki Pinarello w Londynie, gdzie w pierwszym wyścigu z serii KISS Super League rywalizował Team Wiggins – Le Col. Są to e-zawody dla ekip drugiej i trzeciej dywizji, które rywalizują ze sobą przez godzinę w różnych miejscach świata.

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jakimi szczęściarzami jesteśmy. Kiedy miałem 13 lat i mieszkałem w centralnym Londynie moja mama nie pozwalała mi wychodzić na rower, gdy było ciemno. Siadałem więc na trenażer i słuchałem muzyki z walkmana. Nie sądzę, że pokolenie mojego syna docenia to, jak ważny i jak wspaniały jest ten postęp, który nastąpił w kolarstwie w ostatnich 20 latach

– dodał “Sir Wiggo”.

Seria ta składa się w sumie z dziesięciu wyścigów, w których bierze udział piętnaście drużyn, w tym Cofidis, Israel Cycling Academy i Madison-Genesis.

Nienawidzę nowych technologii, komputerów, Facebooka i mediów społecznościowych, ale uwielbiam to

– podsumował Bradley Wiggins.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments