© Chris Auld Photography

Lider Santos Tour Down Under nie doznał żadnych złamań podczas upadku na trasie przedostatniego etapu wyścigu.

10 kilometrów przed metą piątego etapu Patrick Bevin (CCC Team) zaplątał się w kraksę, ale dzięki kolarzom polskiej ekipy zdołał dogonić peleton i utrzymać koszulkę lidera. Tuż po wyścigu został przewieziony do szpitala Calvary Wakefield w Adelajdzie, aby poddać go dokładnym badaniom.

Patrick został zabrany do szpitala Calvary Wakefield w Adelajdzie, gdzie przeszedł badania RTG i tomografie komputerową. Na szczęście nie doznał żadnych złamań, czy też obrażeń wewnętrznych, ale jest mocno potłuczony, z otarciami i ranami na całym ciele. Pomimo tego, że tomografia nie wykazała żadnych urazów głowy, to chcemy na wszelki wypadek wykluczyć również wstrząśnienie mózgu. Z tego powodu czekamy do jutra rano, gdy wykonamy testy. Wtedy podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie tego, czy Patrick stanie na starcie. Będziemy do tego momentu cały czas monitorować jego stan

– powiedział lekarz CCC team, doktor Piotr Kosielski.

Mimo upadku Patrick Bevin liczy na to, że powalczy jutro na ostatnim etapie:

To był bardzo nerwowy etap i walczyliśmy o pozycje praktycznie przez cały dzień. Wystarczyło jedno „liźnięcie” koła, by doszło do kraksy i mojego upadku. Jestem mocno obolały, ale naprawdę mam nadzieje, że będę jutro w stanie stanąć na linii startu. Na szczęście nic nie złamałem, więc wszystko okaże się rano, w jakiej będę dyspozycji.

W klasyfikacji generalnej Bevin ma siedem sekund przewagi nad Darylem Impeyem (Mitchelton – Scott). Ostatni etap to dwukrotna wspinaczka pod Willunga Hill.

TOP 10 klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem:

1 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 17:00:25
2 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:07
3 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:16
4 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:26
5 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:26
6 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:26
7 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:00:26
8 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:26
9 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:26
10 Michael Woods (Can) Team EF Education First 0:00:26

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments