Foto: Santos Tour Down Under

Patrick Bevin (CCC Team) wygrał po chaotycznym finiszu drugi etap australijskiego wyścigu. Zawodnik polskiej drużyny został także nowym liderem Santos Tour Down Under!

Drugi dzień Santos Tour Down Under przyniósł etap z Norwood do Angaston. Z uwagi na upały organizatorzy postanowili go skrócić i łącznie liczył 122. kilometry. Mimo pagórków w pierwszej części można się było spodziewać finiszu z peletonu.

Ucieczkę dnia utworzyli dziś: Artyom Zakharov (Astana), Jason Lea (UniSA-Australia) oraz Jaime Castrillo (Movistar). Na jedynej dziś górskiej premii punkty wywalczył Australijczyk Lea i umocnił się na prowadzeniu w walce o koszulkę najlepszego górala. Trójka uzyskała maksymalnie cztery minuty przewagi, ale peleton starał się kontrolować sytuację.

60 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł lider klasyfikacji górskiej, a już pięć kilometrów dalej jego dwaj kompani także zostali wchłonięci przez peleton. Na atak zdecydował się Matthieu Ladagnous (Groupama-FDJ). Francuz bardzo ambitnie kręcił i bardzo długo nie dawał za wygraną. Jednak jego eskapada zakończyła się 3000 metrów przed metą.

Kiedy kolarze przygotowywali się do sprintu na ostatnim kilometrze doszło do wielkiej kraksy, która wręcz zatrzymała większość zawodników. W tym chaosie chciał odnaleźć się Luis León Sánchez (Astana), który zdecydował się na dłuższy atak. Jednak grupa dogoniła go, a najszybszy okazał się Patrick Bevin (CCC Team)!

Aktualny mistrz Nowej Zelandii w jeździe na czas na kresce pokonał Caleba Ewana (Lotto Soudal) i Petera Sagana (BORA – hansgrohe). Zawodnik CCC Team został także liderem Santos Tour Down Under 2019!

Wyniki drugiego etapu:

1 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 3:14:31
2 Caleb Ewan (Aus) Lotto – Soudal 0:00:00
3 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:00
4 Danny Van Poppel (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:00
5 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates 0:00:00
6 Phil Bauhaus (GER) Bahrain – Merida 0:00:00
7 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
8 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
9 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
10 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:00:00
11 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:00
12 Michael Woods (Can) Team EF Education First 0:00:00
13 Jens Debusschere (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
14 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ 0:00:00
15 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:00
16 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:00:00
17 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:00:00
18 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
19 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:00
20 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
21 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:00:00
22 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
23 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:00
24 Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ 0:00:00
25 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:00
26 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:00
27 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team 0:00:00
28 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
29 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
30 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
31 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
32 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:00:00
33 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First 0:00:00
34 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:00
35 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
36 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:00:00
37 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:00
38 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:00
39 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
40 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:00:00
41 Eduard Prades Reverter (Esp) Movistar Team 0:00:00
42 Michael Valgren Andersen (Den) Team Dimension Data 0:00:00
43 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:00
44 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
45 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:00:00
46 Rohan Dennis (Aus) Bahrain – Merida 0:00:00
47 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:00
48 Nicholas White (Aus) UniSA-Australia 0:00:00
49 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:00:00
50 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
51 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:00
52 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:00
53 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:00:00
54 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:00:00
55 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:00:00
56 Ayden Toovey (Aus) UniSA-Australia 0:00:00
57 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:00:00
58 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:00:00
59 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
60 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:00:00
61 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:00:00
62 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
63 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
64 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
65 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
66 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto – Soudal 0:00:00
67 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:00:00
68 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:00:00
69 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:00
70 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:00
71 Dylan Sunderland (Aus) UniSA-Australia 0:00:00
72 Jaime Castrillo Zapater (Esp) Movistar Team 0:00:00
73 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
74 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
75 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:00:00
76 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
77 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:00:00
78 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
79 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:00
80 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
81 Alberto Bettiol (Ita) Team EF Education First 0:00:00
82 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
83 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:00:00
84 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:00
85 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
86 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto – Soudal 0:00:00
87 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:00:00
88 Jason Lea (Aus) UniSA-Australia 0:00:00
89 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
90 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
91 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
92 Chris Harper (Aus) UniSA-Australia 0:00:00
93 Michael Potter (Aus) UniSA-Australia 0:00:00
94 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:00:00
95 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:00:00
96 Marcel Sieberg (GER) Bahrain – Merida 0:00:00
97 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Movistar Team 0:00:00
98 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
99 Oscar Gatto (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
100 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
101 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:00
102 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:00:00
103 Neil Van Der Ploeg (Aus) UniSA-Australia 0:00:00
104 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo – Visma 0:00:00
105 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
106 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
107 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
108 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:00
109 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:00:00
110 Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data 0:00:00
111 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:00:00
112 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
113 Lachlan Morton (Aus) Team EF Education First 0:00:00
114 James Whelan (Aus) Team EF Education First 0:00:00
115 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
116 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:00
117 Roger Kluge (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
118 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:00
119 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
120 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
121 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
122 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
123 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:00:00
124 Adam Blythe (GBr) Lotto – Soudal 0:00:00
125 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
126 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
127 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
128 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
129 Daniel McLay (GBr) Team EF Education First 0:00:00
130 Tom Scully (NZl) Team EF Education First 0:00:00
131 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
132 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
133 Benoît Cosnefroy (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 6:34:03
2 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:05
3 Caleb Ewan (Aus) Lotto – Soudal 0:00:09
4 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:09
5 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:09
6 Jason Lea (Aus) UniSA-Australia 0:00:10
7 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:10
8 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:11
9 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:00:11
10 Jaime Castrillo Zapater (Esp) Movistar Team 0:00:12
11 Phil Bauhaus (GER) Bahrain – Merida 0:00:15
12 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates 0:00:15
13 Danny Van Poppel (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:15
14 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:00:15
15 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:15
16 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:00:15
17 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ 0:00:15
18 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:15
19 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:15
20 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:15
21 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:15
22 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:15
23 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:00:15
24 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:00:15
25 Michael Woods (Can) Team EF Education First 0:00:15
26 Jens Debusschere (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:15
27 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:15
28 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:00:15
29 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:15
30 Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ 0:00:15
31 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:15
32 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:15
33 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:15
34 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
35 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:15
36 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:15
37 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:00:15
38 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:15
39 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:00:15
40 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:15
41 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:15
42 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team 0:00:15
43 Eduard Prades Reverter (Esp) Movistar Team 0:00:15
44 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:15
45 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:00:15
46 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:00:15
47 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:15
48 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:15
49 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:15
50 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:00:15
51 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:00:15
52 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:15
53 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Movistar Team 0:00:15
54 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:15
55 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:15
56 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:00:15
57 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:15
58 Michael Valgren Andersen (Den) Team Dimension Data 0:00:15
59 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:15
60 Neil Van Der Ploeg (Aus) UniSA-Australia 0:00:15
61 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:15
62 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:00:15
63 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:15
64 Rohan Dennis (Aus) Bahrain – Merida 0:00:15
65 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:15
66 Chris Harper (Aus) UniSA-Australia 0:00:15
67 Daniel McLay (GBr) Team EF Education First 0:00:15
68 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team 0:00:15
69 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:15
70 Ayden Toovey (Aus) UniSA-Australia 0:00:15
71 Dylan Sunderland (Aus) UniSA-Australia 0:00:15
72 Benoît Cosnefroy (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:15
73 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:00:15
74 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:00:15
75 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:00:15
76 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:00:15
77 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:00:15
78 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:00:15
79 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:15
80 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:15
81 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:15
82 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:15
83 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:15
84 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:00:15
85 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
86 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:00:15
87 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:00:15
88 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:00:15
89 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:00:15
90 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:00:15
91 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
92 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:15
93 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:15
94 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:00:15
95 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:00:15
96 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:15
97 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:00:15
98 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:15
99 Roger Kluge (GER) Lotto – Soudal 0:00:15
100 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
101 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto – Soudal 0:00:15
102 Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data 0:00:15
103 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:00:15
104 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
105 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:00:15
106 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:00:15
107 Michael Potter (Aus) UniSA-Australia 0:00:15
108 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:00:15
109 James Whelan (Aus) Team EF Education First 0:00:15
110 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:00:15
111 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:15
112 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:15
113 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:00:15
114 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:00:15
115 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
116 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:00:30
117 Marcel Sieberg (GER) Bahrain – Merida 0:00:39
118 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:45
119 Adam Blythe (GBr) Lotto – Soudal 0:00:45
120 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:00:47
121 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:00:47
122 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto – Soudal 0:00:55
123 Alberto Bettiol (Ita) Team EF Education First 0:00:55
124 Oscar Gatto (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:58
125 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:58
126 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:58
127 Nicholas White (Aus) UniSA-Australia 0:01:08
128 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:01:11
129 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo – Visma 0:01:11
130 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:11
131 Tom Scully (NZl) Team EF Education First 0:01:11
132 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First 0:02:09
133 Lachlan Morton (Aus) Team EF Education First 0:03:32