Foto: Team Wiggins

Ekipa założona przez Bradleya Wigginsa przedstawiła skład na rozpoczęty sezon 2019.

Rok 2018 ekipa sir Bradleya zakończyła z czterema zwycięstwami na koncie. Trzy z nich zaliczył Gabriel Cullaigh, a jedno należało do Marka Donovana. Ten ostatni był także liderem Giro Ciclistico d’Italia.

Od powstania zespołu w 2015 roku trzech kolarzy rozwinęło na tyle swoje umiejętności, aby zakotwiczyć w ekipach World Tour. Owain Doull przeszedł do Team Sky, James Knox do Quick-Step Floors, a Scott Davies podpisał kontrakt z Dimension Data.

Jestem bardzo dumny z tego w jaki sposób rozwijają się kolarze z mojej ekipy. Wiadomo, że z roku na rok poprzeczka jest postawiona coraz wyżej. Mam nadzieję, że wyniki także w tym sezonie będą jeszcze lepsze

– powiedział sir Bradley Wiggins.

Zespół ma poprowadzić głównie brytyjskie trio: Mark Donovan, Tom Pidcock i Robert Scott. Do drużyny dołączył także między innymi mistrz Nowej Zelandii z wyścigu ze startu wspólnego James Fouché.

Skład Team Wiggins Le Col na sezon 2019:

Lawrence Carpenter, Mark Donovan, James Fouché, Ben Healy, Samuel Jenner, Tom Pidcock, Corentin Navarro, Michael O’Loughlin, Oliver Robinson, Jacques Sauvagnargues, Robert Scott oraz Daniel Tulett.

Poprzedni artykułPlan kolarskich transmisji w Eurosporcie na sezon 2019
Następny artykułTour Down Under 2019: Bevin z etapem i koszulką lidera! (video)
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments