Jak co roku, telewizja Eurosport zostanie prawdziwym “domem kolarstwa”. Poniżej prezentujemy Państwu dokładny kalendarz transmisji z poszczególnych wyścigów na całym świecie, przekazany nam przez biuro prasowe Discovery, właściciela największego kanału sportowego na świecie.

Podobnie jak w ubiegłych latach, na kanałach Eurosportu i w Eurosport Playerze kibice kolarstwa będą mogli obejrzeć praktycznie wszystkie najważniejsze imprezy w sezonie. Zasadniczo, podobnie jak w ubiegłych latach, inne telewizje powalczą jedynie o prawo do transmisji Tour de Suisse.

W sumie na antenach ogólnodostępnej telewizji będziemy mogli obejrzeć aż 88 wyścigów, których znaczną częścią są też imprezy etapowe. Oczywiście, jak można się spodziewać, podczas najważniejszych imprez będziemy mogli też liczyć na wiele dodatkowych “atrakcji” ze strony m.in. dziennikarzy wysyłanych na trasę czy ekspertów w studiu.

Co ważne, w sezonie 2019 Eurosport ponownie nabył prawa do transmisji mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Dla polskich kibiców ważne będzie także, że Tour de Pologne nie będzie prezentowane jedynie w Telewizji Polskiej.

Styczeń
27.01 – Cadel Evans Great Ocean Road Race

Luty
03.02 – GP de la Marseillaise
06-10.02 – Volta Valenciana
14-17.02 – Tour de la Provence
17.02 – Trofeo Laigueglia
20-24.02 – Volta ao Algarve
20-24.02 – Vuelta a Andalucia
24.02-02.03 – UAE Tour

Marzec
02.03 – Omloop Het Nieuwsblad
03.03 – Kuune-Bruksela-Kuurne
05.03 – Le Samyn
09.03 – Strade Bianche
10.03 – GP Industria & Artigianato
10-17.03 – Paryż-Nicea
13-19.03 – Tirreno-Adriatico
20.03 – Danilith Nokere Koerse
22.03 – Brendene Koksijde Classic
23.03 – Mediolan – Sanremo
24.03 – GP de Denain – Porte du Hainault
25-31.03 – Volta a Catalunya
27.03 – Driedaagse Brugge – De Panne
27-31.03 – Settimana Coppi e Bartali
29.03 – E3 BinckBank Classic
31.03 – Gent – Wevelgem

Kwiecień
03.04 – Dwars door Vlaanderen
06.04 – GP Miguel Indurain
07.04 – Ronde van Vlaanderen
08-13.04 – Itzulia Basque Country
10.04 – Scheldeprijs
14.04 – Paryż-Roubaix
16-21.04 – Tour of Turkey
17.04 – Brabantse Pijl
21.04 – Amstel Gold Race
22-26.04 – Tour of the Alps
22.04 – Tro-Bro Leon
24.04 – La Fleche Wallone
28.04 – Giro dell’Appenino
28.04 – Liege-Bastogne-Liege
30.04-05.05 – Tour de Romandie

Maj
01.05 – GP Eschborn – Frankfurt
11.05-02.06 – Giro d’Italia
12-18.05 – Tour of California
14-19.05 – 4 dni Dunkierki
24-26.05 – Tour de l’Ain
26.05 – GP Marcel Kint
30.05 – Circuit de Wallonie

Czerwiec
09-16.06 – Criterium du Dauphine
12-16.06 – Baloise Belgium Tour
20-23.06 – La Route d’Occitanie
21.06 – Dwars door Het Hageland
22.06 – Heitste Pijl
23.06? – Mistrzostwa Francji

Lipiec
06-28.07 – Tour de France
27-31.07 – VOO-Tour de Wallonie

Sierpień
03.08 – Clasica San Sebastian
03-09.08 – Tour de Pologne
04.08 – Prudential RideLondon Classic
12-18.08 – BinckBank Tour
12-18.08 – Tour of Utah
16-25.08 – Tour de l’Avenir
22-25.08 – Collorado Classic
24.08-15.09 – Vuelta a Espana
25.08 – Schaal Sels / Museeuw Classic
25.08 – EuroEyes Cyclassics Hamburg

Wrzesień
01.09 – GP Jef Scherens
01.09 – Bretagne Classic – Ouest-France
07.09 – Brussells Cycling Classic
08.09 – GP de Fourmies
08-15.09 – Tour of Britain
13.09 – GP Cicliste de Quebec
14.09 – Coppa Agostoni
15.09 – GP Cicliste de Montreal
15.09 – Coppa Bernocchi
17-18.09 – Giro della Toscana
19.09 – Coppa Sabatini
21.09 – Primus Classic
21.09 – Memorial Marco Pantani
22.09 – Trofeo Matteotti
22-29.09 – Mistrzostwa Świata – Yorkshire

Październik
05.10 – Giro dell’Emilia
06.10 – Tour de Vendee
06.10 – GP Bruno Beghelli
08.10 – Binche-Chimay-Binche
08.10 – Tre Valli Varesine
09.10 – Milano-Torino
10.10 – Gran Piemonte
12.10 – Il Lombardia
13.10 – Paryż-Tours