TDU / © Tim De Waele

Amanda Spratt pojedzie z numerem 1 w wyścigu Santos Women’s Tour Down Under. Australijka z grupy Mitchelton-Scott liczy na trzecie zwycięstwo z rzędu.

W składzie Mitchelton-Scott znalazło się sześć Australijek. Zawodniczki wystartują w Santos Women’s Tour Down Under tuż po mistrzostwach Australii. Liderką zespołu będzie Amanda Spratt, która triumfowała rok i dwa lata temu. Mitchelton-Scott wygrał wszystkie trzy edycje tego wyścigu, bo trzy lata temu najlepsza była Katrin Garfoot.

Nie mogę się doczekać powrotu do Adelaide na Tour Down Under. Mam świetne wspomnienia z tego wyścigu i chcę osiągnąć jeszcze więcej. To mój wielki cel i trasa odpowiada mi i mojemu zespołowi. Jestem podekscytowana tym, co możemy razem zrobić

– powiedziała Spratt dla oficjalnej strony Mitchelton-Scott.

W składzie znalazły się również: Sarah Roy, Gracie Elvin, Georgia Williams, Lucy Kennedy i Grace Brown. Będą one pomagać Spratt w walce o końcowy triumf.

Tour Down Under jest specjalnym czasem dla kolarzy w Australii. Atmosfera wokół wyścigu jest niesamowita. Powrót jako obrończyni tytułu jest świetny, jeszcze bardziej, że jest to w Australii przed własną publicznością. Nie bronię tytułu na wielu wyścigach, więc Tour Down Under jest dla mnie tym bardziej specjalny

– dodaje Australijka.

Wyścig odbędzie się od 10 do 13 stycznia i będzie składać się z 4 etapów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments