fot. Trek - Segafredo

Trek-Segafredo przedstawił składy męskiego i kobiecego zespołu na Santos Tour Down Under. Liderem męskiej drużyny będzie Richie Porte.

Dla Trek-Segafredo Women będzie to pierwszy wyścig. W składzie tego zespołu na australijski tour znalazły się: Włoszki Elisa Longo Borghini i Letizia Paternoster, Amerykanki Ruth Winder i Tayler Wiles, Australijka Lauretta Hanson oraz Finka Lotta Lepisto. Ostatnia z nich będzie walczyła o etapowe zwycięstwa na finiszach z grupy. Longo Borghini powinna być liderką na klasyfikację generalną. W tym mocnym składzie Trek-Segafredo Women już na samym początku swojej działalności ma duże szanse na osiągnięcie dobrych wyników.
Richie Porte triumfował w Santos Tour Down Under w 2017 roku. Rok temu zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolarz z Tasmanii miał taki sam czas jak Daryl Impey, ale przegrał sumą miejsc na etapach. Porte w barwach nowej ekipy celuje w zwycięstwo w swoim kraju.

Tour Down Under jest zawsze moim celem na początek sezonu. To dla mnie radość jeździć co roku w Adelaide . Oczywiście, startując po raz pierwszy w barwach Trek-Segafredo w Australii, będę jeszcze bardziej zmotywowany, żeby dobrze pokazać się w walce o klasyfikację generalną. Mam nadzieję kontynuować passę zwycięstw na Willunga Hill. Będzie wielu faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej i wiem, że muszę być w najwyższej formie i będę

– zapowiada były kolarz BMC Racing Team w rozmowie z Cycling News.

Richie Porte nieprzerwanie od 2014 roku triumfuje na etapie Tour Down Under z metą na podjeździe Willunga Hill. To najtrudniejszy część tego wyścigu. Australijczykowi w walce o pierwsze zwycięstwo w barwach Trek-Segafredo pomagać będą: Amerykanie Peter Stetina i Kiel Reijnen, Australijczyk Will Clarke, Irlandczyk Ryan Mullen, Holender Koen de Kort i Kolumbijczyk Jarlison Pantano. Wyścig mężczyzn zostanie rozegrany w dniach 15-20 stycznia. 13 stycznia odbędzie się kryterium. Panie ścigać się będą od 10 do 13 stycznia.