Richard Carapaz był jednym z największych objawień poprzedniego sezonu. Ekwadorczyk z Movistar Team zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Carapaz do końca walczył o 3. miejsce w klasyfikacji Giro d’Italia oraz triumf w klasyfikacji młodzieżowej. Ostatecznie najlepszym młodym kolarzem został Miguel Angel Lopez, który pokonał Ekwadorczyka o 47 sekund i uplasował się na 3. pozycji w „generalce”. Dużym sukcesem dla Carapaza było wygranie 8. etapu włoskiego wyścigu.

Zwycięzca Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo wróci na trasę Giro d’Italia także w tym roku. Obok 18. kolarza Vuelta a Espana w składzie Movistaru znajdą się Mikel Landa i Alejandro Valverde.

Ekipa ma do mnie zaufanie. Mam nadzieję, że po efektywnym przygotowaniu będę jeszcze bardziej pewny siebie. Giro d’Italia będzie moim głównym celem tak jak poprzednio. Trasa jest ciekawa. Etapy w trzecim tygodniu są przeznaczone dla górali. Ten tydzień zadecyduje o klasyfikacji generalnej

– powiedział Carapaz w rozmowie z El Universo.

Kolarz z Ekwadoru rozpocznie sezon w styczniu od Vuelta a San Juan Internacional. Potem wystartuje w Kolumbii, Paris-Nicea oraz Settimana Internazionale Coppi e Bartali, gdzie zajął 3. miejsce.

Poprzedni artykułElia Viviani odpuszcza start w Tour de France?!