fot. Giro d'Italia

Maximilian Schachmann to najnowszy nabytek Bora-hansgrohe. Niemiecki kolarz ma za sobą bardzo udany sezon. Teraz celuje w start na Tour de France w barwach nowego zespołu.

24-letni kolarz zrobił duży postęp w zespole Quick Step Floors. Niedawno podpisał dwuletni kontrakt z Bora-hansgrohe. Ostatni sezon był zdecydowanie najlepszy w jego karierze. Po ucieczce wygrał 18. etap Giro d’Italia z metą na Prato Nevoso. Triumfował także w Katalonii i w Niemczech. Uplasował się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej Deutschland Tour i na 4. pozycji w Binck Bank Tour. Na mistrzostwach Europy wywalczył brązowy medal w indywidualnej jeździe na czas, a w drużynowej czasówce został mistrzem świata. Celem Schachmanna jest start w przyszłorocznej edycji Tour de France.

– Myślę, że mam szansę na znalezienie się w składzie. Jednak wybór należy do drużyny – powiedział Niemiec w rozmowie z Eurosportem.

Dla zespołu Bora-hansgrohe ważną częścią sezonu są wyścigi jednodniowe. Jednak większość ekipy nastawiona jest na wyścigi rozgrywane na bruku. Maximilian Schachmann może więc nawet zostać jednym z liderów na ardeńskie klasyki.

– Zająłem już 8. miejsce na Strzale Walońskiej. Sądzę, że posiadam zdolności do jazdy w takich wyścigach – dodał były kolarz Quick Step Floors.

Występ Niemca na Strzale Walońskiej został nieco przyćmiony w zespole Patricka Lefevre’a przez triumf Juliana Alaphilippe’a. Schachmann został przez wielu zauważony, gdyż długo uciekał przed peletonem na Mur de Huy. Tym samym potwierdził, że jest utalentowanym i ambitnym kolarzem.