fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Jak informuje Spazio Ciclismo, Tim Wellens i Tiesj Benoot rozpoczną nowy sezon od startu w argentyńskim wyścigu Vuelta a San Juan. Dla Belgów z grupy Lotto Soudal będzie to etap przygotowań do wiosennych klasyków.

Tim Wellens zadebiutuje w wyścigu rozgrywanym w San Juan. Przez ostatnie pięć lat zwycięzca Tour de Pologne z 2016 roku inaugurował sezon podczas klasyków na Majorce. Niedawno zakończony sezon, głównie z powodu problemów zdrowotnych, nie był do końca udany dla Wellensa. Kolarz Lotto Soudal wygrał jedynie Vuelta a Andalucia, Tour de Wallonie, 4. etap Giro d’Italia oraz dwa klasyki – De Brabantse Pijl i Trofeo Serra de Tramuntana.

Tiesj Benoot wystartował na Vuelta a San Juan rok temu. W klasyfikacji generalnej zajął 6. miejsce, przegrywając o sekundę z Rafałem Majką. Jego najlepszym wynikiem w sezonie był triumf na Strade Bianche. W przyszłym roku Belg celuje w obronę tytułu na szutrach.

Wyścig Vuelta a San Juan odbędzie się na przełomie stycznia i lutego. Kolarze będą ścigać się przez tydzień. Swój start w argentyńskim wyścigu zapowiedzieli m.in. Peter Sagan, Fernando Gaviria, Nairo Quintana, Julian Alaphlippe, Remco Evenepoel i kolega klubowy Wellensa i Benoota, Jelle Wallays.