fot. Team Sky

Drużyna Sky zaprezentowała koszulkę, w której będzie jeździła w sezonie 2019 – jubileuszowym, bo dziesiątym w historii składu Dave’a Brailsforda.

Jubileusz Team Sky znalazł odzwierciedlenie w wyglądzie koszulki na przyszły sezon. Po pierwsze, nastąpił powrót do ciemnych barw – tym razem trykot nie jest całkowicie czarny, tylko barwa ciemnoniebieska przenika się w czerń w dolnych częściach. Także nazwiska kolarzy zostały przeniesione z pleców na boczną stronę koszulki – tak, jak miało to miejsce w pierwszych latach istnienia “Niebiańskich”.

Mamy za sobą wspaniały rok współpracy z Castelli i jesteśmy zadowoleni z tego, jak wygląda koszulka na 2019 rok. Jest ona wyjątkowa – zaprojektowana z inspiracji dziesięcioleciem naszej drużyny. Miejmy nadzieję, że odniesiemy w niej sukcesy, jakich nie odnieśliśmy nigdy wcześniej

– powiedział Dave Brailsford, założyciel i szef Team Sky.

Na kołnierzyku nie zabrakło również logo Sky Ocean Rescue (SOR). Jest to efekt udziału w akcji, którą prowadzi sponsor tytularny Chrisa Froome’a, Gerainta Thomasa i spółki – koncern medialny Sky. Jej celem jest propagowanie świadomości, by nie wrzucać śmieci do mórz i oceanów. Przypomnijmy, że w tegorocznym Tour de France na koszulkach kolarzy widniała dość pokaźna orka.

Ta koszulka w miły sposób wpisuje się w świętowanie naszego dziesiątego roku działalności. Widzę w niej wiele starych projektów. Nie mogę się doczekać aż założę ją w Nowy Rok

– ocenił zwycięzca Wielkiej Pętli 2018 Geraint Thomas.

Warto zauważyć, że trzema kolarzami, którzy promują nowy strój są Chris Froome, Geraint Thomas i Egan Bernal. Czy to zatem oni będą liderami Sky w wielkich tourach?