Tour of Croatia / KL-Photo

Po dwóch latach spędzonych w ekipie Bahrain – Merida, Manuele Boaro postanowił zmienić barwy i zostać kolarzem Astany. Według zawodnika, może to być jedna z najlepszych decyzji w karierze.

Boaro to 21-letni zawodnik, który z pewnością należy do ciekawszych postaci w peletonie. Potrafi on bowiem pojechać solidną czasówkę, wspiąć się na wysokie góry na niezłej pozycji czy nawet zafiniszować z małej grupki. Te wszystkie umiejętności będzie chciała wykorzystać ekipa Astany, która da mu sporo swobody.

Myślę, że dostanę sporo szans dla siebie. Ekipa zna moje możliwości, a sztab z szefostwem włącznie z szefostwem, omawia ze mną bardzo wiele spraw. Czuję, że jestem tu bardzo ceniony. To tylko dodaje mi motywacji na powtórzenie m.in. ubiegłorocznego rezultatu z Tour of Croatia. Mam poczucie, że jestem ważny. To z pewnością mi pomoże

– powiedział Włoch.

Jak wiadomo, Boaro może być jednym z najbardziej przydatnych nabytków Alexandra Vinokourova. Jest to bowiem kolarz, który przez cały sezon może walczyć dla siebie, a także pomagać kolegom.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments