World Anti-doping Agency

Jeszcze dwa tygodnie temu informowaliśmy, że WADA prawdopodobnie odkryje nazwiska zawodników i zawodniczek związanych z Operation Puerto. Teraz jest prawie pewne, że nikt nie ma zamiaru w tym pomóc.

Dokładnie drugiego listopada świat obiegła informacja, iż w maju przyszłego roku możemy spodziewać się upublicznienia listy zawodników i zawodniczek, którzy zamieszani byli w Operation Puerto. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie pewne. Co prawda WADA nie zmienia swoich planów, lecz niewykluczone, że nie będzie miała możliwości dokończenia sprawy.

Wszystko przez działania CONI, czyli Włoskiego Komitetu Olimpijskiego. To właśnie on stał się bowiem posiadaczem wszystkich danych dotyczących wielkiej afery dopingowej, które zostały przekazane przez hiszpańskich działaczy. Jak się okazuje, Włosi twierdzą, iż sprawa jest już przedawniona i przedstawianie nazwisk byłych już sportowców mija się z celem.

Tym samym nie wiadomo, czy WADA będzie miała jakiekolwiek możliwości na poinformowania opinii publicznej o procederze sprzed kilkunastu lat.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments