Polartec-Kometa Cycling Team

Chciałoby się rzec, że francuskie kolarstwo rośnie w siłę. Dziś zaprezentowano młodzieżową ekipę zbudowaną na zapleczu ekipy Groupama – FDJ.

We francuskim teamie znajdzie się miejsce dla dwusnastu bardzo mocnych, młodych zawodników. Wśród nich znajdują się m.in. zwycięzcy młodzieżowych wyścigów klasycznych, czy etapowych.

Wśród „największych gwiazd” zespołu z pewnością znajdą się drugi zawodnik wyścigu dookoła doliny Aosty Kevin Inkelaar czy zwycięzca tegorocznego Gent – Wevelgem juniorów, Ziga Jerman. Oprócz nich, z utytułowanych zawodników, w barwach francuskiego zespołu jeździć będą Alexys Brunel, Jake Stewart i Karl-Patrik Lauk.

Co ciekawe, w zespole znalazło się też miejsce dla jednego z doświadczonych zawodników. Mowa tu o Morganie Kniesky, czyli jednym z wybitnych torowców, przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jego zadaniem będzie kontrolowanie działań zespołu i zawodników.

Skład uzupełnią Samuele Manfredi, Christian Scaroni, Kevin Genites, Clement Davy, Simon Guglielmi oraz Theo Nonnez.

Poprzedni artykułAlan Marangoni kończy karierę
Następny artykułByły zawodnik ActiveJet dołącza do Euskadi – Murias
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments