Foto: ROBERT GAHET - DIRECTVELO

Kevin Inkelaar (Equipe continentale Groupama-FDJ) wygrał drugi etap Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc. Nowym liderem jest Jérémy Bellicaud (Bourgogne-Franche-Comté).

Drugi etap włoskiego wyścigu dla orlików prowadził z Aymavilles do Valsavarenche i liczył niespełna 138 kilometrów. Na kolarzy czekały łącznie trzy podjazdy, w tym finałowy Valsavaranche o długości 26 kilometrów, w tym 3900 metrów po szutrze.

Od samego początku rywalizacji mieliśmy wiele ataków, ale szybko były one neutralizowane. Dopiero na podjeździe pod Doues (5,4 km długości; średnie nachylenie 7,2 %) utworzyła się ucieczka w składzie: Cristian Scaroni i Kevin Inkelaar (obaj Equipe continentale Groupama-FDJ), Nicolò Garibbo (Team Palazzago), Marco Lolli (Vejus), Jaron Wydooghe (GM Recycling), Simon Combes (Team Haute Savoie), Jérémy Bellicaud (Bourgogne-Franche-Comté), Simon Carr (AIX En Provence), Martin Lavric (Dimension Data), Santiago Buitrago (Cinelli) i Stefano Oldani (Kometa Cycling Team).

Po kolejnych podjazdach ucieczka dzieliła się, a do czołówki zdołał dojechać Michel Ries (Kometa Cycling Team). Finałową wspinaczkę na samotny atak wykorzystał Inkelaar. Holender szybko wypracował sobie taką przewagę, która gwarantowała mu spokojny dojazd na solo do mety.

Prawie trzy minuty stracił Oldani. Trzeci na mecie zameldował się Mulu Hailemichael (Dimension Data for Qhubeka).

Nowym liderem został Jérémy Bellicaud (Bourgogne-Franche-Comté).

Wyniki drugiego etapu:

1 INKELAAR Kevin ECC GROUPAMA FDJ NED les 137,6 km en 4h09’45” (moy. 33,057 km/h)
2 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA 02’44”
3 * HAILEMICHAEL Mulu DIMENSION DATA FOR QHUB ETH ‘
4 CONCA Filippo BIESSE CARRERAASD ITA 02’45”
5 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP 03’41”
6 BELLICAUD Jérémy CR BOURGOGNE FRANCHE FRA 03’43”
7 CARR Simon AVC AIX EN PROVENCE FRA 04’08”
8 * BUITRAGO SANCHEZ Santiago TEAM CINELLI COL 04’18”
9 VEROUGSTRAETE Nicolas GM RECYCLING TEAM BEL 06’29” (p : 20”)
10 LAVRIC Martin DIMENSION DATA FOR QHUB SLO ‘
11 ADAMIETZ Johannes HERRMAN RADTEAM GER 06’31”
12 BALDACCINI Davide TEAM COLPACK ITA 07’06”
13 MONACO Alessandro CASILLO-MASERATI ITA 07’09”
14 JENNER Samuel TEAM WIGGINS LECOL AUS 07’21”
15 PARRA CUERDA Jose Felix EQUIPO LIZARTE ESP ‘
16 HARTLEY Adam SEG RACING ACADEMY GBR ‘
17 BOUZAS REY Martin EQUIPO LIZARTE ESP ‘
18 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
19 CASTAÑO MUÑOZ Sebastian Alexande BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL 08’12”
20 * PETRUCCI Mattia ECC GROUPAMA FDJ ITA 10’03”
21 * VAN TRICHT Stan GM RECYCLING TEAM BEL 11’13”
22 HOUTTEMAN Nico GM RECYCLING TEAM BEL 11’20”
23 WYDOOGHE Jaron GM RECYCLING TEAM BEL 11’29”
24 * PARASHCHAK Yaroslav TEAM FORTEBRACCIO UKR 11’31”
25 * GINESTRA Lorenzo ARAN CUCINE VEJUS ITA 11’35”
26 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX 12’30”
27 SCHELLING Ide SEG RACING ACADEMY NED 12’35”
28 * GARIBBO Nicolo’ VELO RACING PALAZZAGO ITA 12’51”
29 COMBES Simon TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 13’05”
30 DEGRANDCOURT Hadrien CR BOURGOGNE FRANCHE FRA 13’14”
31 PALLESEN Jeppe Aaskov DANISH NATIONAL TEAM DEN 13’17”
32 EJGU Million Beza DIMENSION DATA FOR QHUB ETH ‘
33 * CHEVALIER Maxime VC PAYS DE LOUDEAC FRA ‘
34 LEYMAN Celestin EFC-L&R-VULSTEKE BEL 14’24”
35 DIDIER Clément TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 15’26”
36 * FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE ESP 16’24”
37 PENA MOLANO Wilson Estiben BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL 17’04”
38 * CASSARA’ Giacomo VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
39 * VAN WILDER Ilan LOTTO SOUDAL U23 BEL 19’01”
40 * DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR 20’12”
41 JOHNSTON Calum HOLDSWOTH ZAPPI GBR 20’37”
42 SOUTON Julien CR BOURGOGNE FRANCHE FRA 21’12”
43 BOILEAU Léo TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 22’02”
44 * BAGIOLI Andrea TEAM COLPACK ITA 22’04”
45 BRENANS Emile TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 23’20”
46 * KIMBER George HOLDSWOTH ZAPPI GBR 23’27”
47 MUGISHA Samuel DIMENSION DATA FOR QHUB RWA 24’16”
48 * NAUDTS Thomas EFC-L&R-VULSTEKE BEL 24’36”
49 * VAN DER BEKEN Aaron EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
50 PICCOLO Simone CASILLO-MASERATI ITA ‘
51 * LOLLI Marco ARAN CUCINE VEJUS ITA 25’03”
52 PEÁK Barnabás SEG RACING ACADEMY HUN 26’15”
53 BOTTA Davide TEAM COLPACK ITA ‘
54 * COLLEONI Kevin BIESSE CARRERAASD ITA ‘
55 * MARCELLUSI Martin VELO RACING PALAZZAGO ITA 29’38”
56 * ORLANDO Giuseppe ARAN CUCINE VEJUS ITA 30’38”
57 * MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE FRA 30’48”
58 BONNEFOIX Edouard UC MONACO FRA ‘
59 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL ‘
60 * SANCHEZ LOPEZ Eugenio EQUIPO LIZARTE ESP ‘
61 * VAN GILS Maxin LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
62 NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
63 * GHIGINO Valter TEAM CINELLI ITA ‘
64 BATTISTELLA Samuele DIMENSION DATA FOR QHUB ITA ‘
65 VEREECKEN Thomas LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
66 SCARONI Cristian ECC GROUPAMA FDJ ITA ‘
67 HEIDEMANN Miguel HERRMAN RADTEAM GER ‘
68 RUIZ PAVON Carlos EQUIPO LIZARTE ESP ‘
69 * RAIMONDI Alex CASILLO-MASERATI ITA ‘
70 * TARLTON Alexander HERRMAN RADTEAM GER ‘
71 * FUERTES Joel UC MONACO ECU ‘
72 FURNARI Salvatore VELO RACING PALAZZAGO ITA 32’14”
73 LOISCIO Giovanni VELO RACING PALAZZAGO ITA 32’18”
74 * BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM BEL 32’30”
75 * BARONCINI Filippo BELTRAMITSA HOPPLA` PET ITA 32’34”
76 * PUPPIO Antonio KOMETA CYCLING TEAM ITA 34’00”
77 * RIGOLLET Laurent CASILLO-MASERATI ITA ‘
78 PELLIZZER Mattia CASILLO-MASERATI ITA ‘
79 GASPARINI Alessio TEAM FORTEBRACCIO ITA 34’02”
80 * CAPRON Rémi IAM EXELSIOR FRA ‘
81 * HOOLE Daan SEG RACING ACADEMY NED ‘
82 * RICHARD Maxime CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
83 * PARISINI Nicolo’ BELTRAMITSA HOPPLA` PET ITA 34’05”
84 GUGLIELMI Simon ECC GROUPAMA FDJ FRA 34’06”
85 * GERBAUDO Matteo TEAM FORTEBRACCIO ITA ‘
86 * PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 BEL 34’34”
87 * CAROTI Francesco TEAM FORTEBRACCIO ITA ‘
88 HUYS Laurens LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
89 EVANS Alexander SEG RACING ACADEMY AUS 34’36”
90 BACCIO Paolo TEAM COLPACK ITA 34’52”
91 * WOOD Harrison AVC AIX EN PROVENCE GBR ‘
92 * THOMSEN Frederik DANISH NATIONAL TEAM DEN 36’32”
93 * HINDSGAUL MADSEN Jacob DANISH NATIONAL TEAM DEN ‘
94 * HOLLYMAN Mason HOLDSWOTH ZAPPI GBR 37’06”
95 KRISTENSEN Mads Østergaard DANISH NATIONAL TEAM DEN 37’26”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 BELLICAUD Jérémy CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA les 266,3 km en 8h00’00” (moy. 33,756 km/h)
2 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-VULSTEKE BEL 01’01”
3 HARTLEY Adam SEG RACING ACADEMY GBR 02’20”
4 SCHELLING Ide SEG RACING ACADEMY NED 06’00”
5 * CHEVALIER Maxime VC PAYS DE LOUDEAC FRA 06’42”
6 PALLESEN Jeppe Aaskov DANISH NATIONAL TEAM DEN 09’12”
7 INKELAAR Kevin ECC GROUPAMA FDJ NED 10’19”
8 LEYMAN Celestin EFC-L&R-VULSTEKE BEL 12’21”
9 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA 12’57”
10 CONCA Filippo BIESSE CARRERAASD ITA 13’03”
11 * HAILEMICHAEL Mulu DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ETH 13’14”
12 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP 13’58”
13 CARR Simon AVC AIX EN PROVENCE FRA 14’24”
14 * BUITRAGO SANCHEZ Santiago TEAM CINELLI COL 14’41”
15 EJGU Million Beza DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ETH 14’53”
16 LAVRIC Martin DIMENSION DATA FOR QHUBEKA SLO 16’47”
17 ADAMIETZ Johannes HERRMAN RADTEAM GER 16’56”
18 VEROUGSTRAETE Nicolas GM RECYCLING TEAM BEL 17’12”
19 BALDACCINI Davide TEAM COLPACK ITA 17’28”
20 JENNER Samuel TEAM WIGGINS LECOL AUS 17’39”
21 MONACO Alessandro CASILLO-MASERATI ITA 17’41”
22 PARRA CUERDA Jose Felix EQUIPO LIZARTE ESP 17’42”
23 BOUZAS REY Martin EQUIPO LIZARTE ESP 17’46”
24 CASTAÑO MUÑOZ Sebastian Alexander BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 18’32”
25 * PETRUCCI Mattia ECC GROUPAMA FDJ ITA 20’20”
26 * VAN TRICHT Stan GM RECYCLING TEAM BEL 21’23”
27 HOUTTEMAN Nico GM RECYCLING TEAM BEL 21’44”
28 WYDOOGHE Jaron GM RECYCLING TEAM BEL 21’56”
29 * GINESTRA Lorenzo ARAN CUCINE VEJUS ITA 22’02”
30 * PARASHCHAK Yaroslav TEAM FORTEBRACCIO UKR 22’06”
31 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX 22’57”
32 * GARIBBO Nicolo’ VELO RACING PALAZZAGO ITA 23’24”
33 COMBES Simon TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 23’25”
34 DEGRANDCOURT Hadrien CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 23’44”
35 DIDIER Clément TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 25’54”
36 * FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE ESP 26’50”
37 PENA MOLANO Wilson Estiben BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 27’33”
38 * CASSARA’ Giacomo VELO RACING PALAZZAGO ITA 27’39”
39 * VAN WILDER Ilan LOTTO SOUDAL U23 BEL 29’13”
40 GUGLIELMI Simon ECC GROUPAMA FDJ FRA 29’23”
41 * DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR 30’32”
42 JOHNSTON Calum HOLDSWOTH ZAPPI GBR 31’03”
43 SOUTON Julien CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 31’45”
44 PEÁK Barnabás SEG RACING ACADEMY HUN 31’54”
45 * BAGIOLI Andrea TEAM COLPACK ITA 32’25”
46 BOILEAU Léo TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 32’36”
47 BRENANS Emile TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 33’48”
48 * KIMBER George HOLDSWOTH ZAPPI GBR 33’56”
49 MUGISHA Samuel DIMENSION DATA FOR QHUBEKA RWA 34’52”
50 * VAN DER BEKEN Aaron EFC-L&R-BEL 08h34’52” ‘
51 * NAUDTS Thomas EFC-L&R-VULSTEKE BEL 34’53”
52 PICCOLO Simone CASILLO-MASERATI ITA 34’55”
53 * LOLLI Marco ARAN CUCINE VEJUS ITA 35’36”
54 * COLLEONI Kevin BIESSE CARRERAASD ITA 36’42”
55 BOTTA Davide TEAM COLPACK ITA 36’43”
56 * HOOLE Daan SEG RACING ACADEMY NED 39’35”
57 * MARCELLUSI Martin VELO RACING PALAZZAGO ITA 40’06”
58 EVANS Alexander SEG RACING ACADEMY AUS 40’36”
59 HEIDEMANN Miguel HERRMAN RADTEAM GER 40’59”
60 SCARONI Cristian ECC GROUPAMA FDJ ITA 41’01”
61 * VAN GILS Maxin LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
62 BATTISTELLA Samuele DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ITA ‘
63 VEREECKEN Thomas LOTTO SOUDAL U23 BEL 41’07”
64 NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE FRA 41’09”
65 * GHIGINO Valter TEAM CINELLI ITA 41’10”
66 * ORLANDO Giuseppe ARAN CUCINE VEJUS ITA 41’11”
67 * TARLTON Alexander HERRMAN RADTEAM GER ‘
68 * SANCHEZ LOPEZ Eugenio EQUIPO LIZARTE ESP 41’12”
69 * MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
70 * RAIMONDI Alex CASILLO-MASERATI ITA 41’17”
71 RUIZ PAVON Carlos EQUIPO LIZARTE ESP ‘
72 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 41’19”
73 BONNEFOIX Edouard UC MONACO FRA 41’23”
74 * FUERTES Joel UC MONACO ECU ‘
75 LOISCIO Giovanni VELO RACING PALAZZAGO ITA 42’50”
76 * BARONCINI Filippo BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI ITA 42’52”
77 FURNARI Salvatore VELO RACING PALAZZAGO ITA 42’56”
78 * BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM BEL 42’58”
79 * PUPPIO Antonio KOMETA CYCLING TEAM ITA 44’08”
80 * RIGOLLET Laurent CASILLO-MASERATI ITA 44’21”
81 PELLIZZER Mattia CASILLO-MASERATI ITA 44’23”
82 * PARISINI Nicolo’ BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI ITA 44’27”
83 * CAPRON Rémi IAM EXELSIOR FRA 44’31”
84 * GERBAUDO Matteo TEAM FORTEBRACCIO ITA 44’33”
85 * RICHARD Maxime CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 44’41”
86 GASPARINI Alessio TEAM FORTEBRACCIO ITA 44’47”
87 HUYS Laurens LOTTO SOUDAL U23 BEL 44’52”
88 * PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 BEL 44’59”
89 * CAROTI Francesco TEAM FORTEBRACCIO ITA 45’09”
90 BACCIO Paolo TEAM COLPACK ITA 45’10”
91 * WOOD Harrison AVC AIX EN PROVENCE GBR 45’12”
92 * HINDSGAUL MADSEN Jacob DANISH NATIONAL TEAM DEN 46’39”
93 * THOMSEN Frederik DANISH NATIONAL TEAM DEN 46’53”
94 KRISTENSEN Mads Østergaard DANISH NATIONAL TEAM DEN 47’35”
95 * HOLLYMAN Mason HOLDSWOTH ZAPPI GBR 47’46”