fot. Instagram Roberta Kubicy

Jak wszyscy polscy kibice doskonale wiedzą, Robert Kubica nie tylko jest świetnym kierowcą wyścigowym, ale i dobrym kolarzem. Kierowca testowy ekipy Williams udowodnił to na zapoznaniu z torem Interlagos, na którym już jutro odbędzie się przedostatnia runda mistrzostw świata F1.

O zamiłowaniu Polaka do dwóch kółek wiadomo już od dawna. Kilka miesięcy temu sieć obiegły zdjęcia byłego kierowcy Formuły 1, jeżdżącego na rowerze w towarzystwie wielkiej gwiazdy peletonu, Alessandro Petacchiego. Co ciekawe, teraz, Kubica “bawi się” na rowerze podczas inspekcji poszczególnych torów goszczących rundy Grand Prix. Nie inaczej było w ostatni czwartek.

Podczas tradycyjnego “obchodu” toru, Kubica postanowił pokręcić kilka okrążeń na rowerze. W sumie Polak zrobił ich 28, co dało około 120 przejechanych kilometrów. O wszystkim kierowca postanowił poinformować za pośrednictwem swojego instagrama.

Co ciekawe, temat podłapali także holenderscy dziennikarze. Zgodnie z ich słowami, “wiadomo, kto tego dnia osiągnął najlepszy czas okrążenia”.

Warto też dodać, że tor Interlagos słynie z dość dużej różnicy terenu. Na okrążeniu znajduje się bowiem jeden spory zjazd i co najmniej dwa kilkusetmetrowe podjazdy.