fot. Movistar / Bettiniphoto

Jak informuje hiszpańska „Marca”, Dayer Quintana po pięciu latach spędzonych w Movistarze opuści zespół i dołączy do prokontynentalnego Wilier Triestina – Selle Italia.

Dayer, który trafił pod skrzydła Eusebio Unzue przed startem sezonu 2014, póki co nie jest w stanie nawet zbliżyć się do poziomu reprezentowanego przez swojego starszego brata, Nairo. Jak poinformowała „Marca”, przenosiny do Wiliera mają być dla zawodnika impulsem do dalszego rozwoju, który już jakiś czas temu się zatrzymał.

Taki ruch może być korzystny także dla włoskiego zespołu, który w sezonie 2018 nie zdołał zdobyć dzikiej karty na Giro d’Italia poprzez Ciclismo Cup (zajął piąte miejsce) i będzie musiał przekonać organizatorów – RCS Sport – że mimo to powinien otrzymać zaproszenie na Corsa Rosa. Dayer (a przynajmniej – jego nazwisko) może być istotną kartą przetargową.

Jak dotąd 26-letni Quintana zanotował w swojej karierze tylko trzy zwycięstwa. Po raz ostatni ręce w geście triumfu wzniósł w lutym tego roku, kiedy to okazał się najlepszy na szóstym etapie rodzimego Colombia Oro y Paz (2.1).