fot. Mitchelton-Scott

30-letni Luka Mezgec przedłużył kontrakt z Mitchelton-Scott do końca 2020 roku. Słoweniec posiada uniwersalne umiejętności, dzięki czemu jest ważnym ogniwem australijskiej drużyny w sprintach, wyścigach klasycznych, a także w wielkich tourach. 

Komentując przedłużenie kontraktu, Luka Mezgec wszedł w nieco filozoficzne tony i podkreślił, jak ściśle wiążą się ze sobą pozytywna atmosfera w drużynie oraz efektywnie wykonywana praca i sukcesy.

Kolarstwo jest ciężkim sportem, więc jeśli pracujesz w tak wspaniałym otoczeniu, jakim jest drużyna Mitchelton-Scott, zawsze możesz cierpieć trochę dłużej, pomagać innym bardziej niż myślisz, że jesteś w stanie i walczyć o wyniki, o jakich inaczej mógłbyś tylko pomarzyć

– powiedział Luka Mezgec.

Największym sukcesem Mezgeca jest etapowe zwycięstwo w Giro d’Italia 2014. W poprzednim roku wygrał on Wyścig dookoła Słowenii oraz Arnhem-Veenendaal Classic. Ponadto uzyskał imponującą potrójną koronę mistrza Słowenii – w wyścigu ze startu wspólnego na szosie, w kolarstwie górskim oraz w przełajowym.

Szef drużyny Mitchelton-Scott Matt White umieścił zaś Lukę Mezgeca w grupie kolarzy z Matteo Trentinem i Darylem Impeyem, którzy są w stanie zarówno ciężko pracować dla innych, jak i wygrywać dla siebie w każdym terenie.