fot. Volta a Coruna

Jose Daniel Viejo podpisał kontrakt z prokontynentalną ekipą Euskadi-Murias. Sprinter ostatni rok spędził w młodzieżowej drużynie Caja Rural.

Startujący na szosie od 2015 roku Viejo już w 2017 roku związał się z włoskim Unieuro Trevigiani. W barwach tej drużyny sprawdzał swoje siły w imprezach cyklu Challenge Mallorca i zajmował wysokie miejsca m.in. podczas GP Izola (kat. 1.2, czwarte) czy Tour of Mersin (1.2, drugie miejsce na 2. etapie). Rok później zdecydował się jednak na powrót na Półwysep Iberyjski.

Po dwunastu miesiącach w młodzieżówce Caja Rural, w trakcie których odniósł dwa zwycięstwa (na etapach Vuelta de Castello i Vuelta de Cantabria) i aż czternastokrotnie stawał na podium, 20-latek sprawdzi swoje siły w zespole ProContinental. Euskadi-Murias podpisało z nim dwuletni kontrakt. Baskijska drużyna, która rozwija się niezwykle dynamicznie (w sezonie 2018 jej kolarz – Eduard Prades wygrał wyścig World Touru, Tour of Turkey) będzie mogła liczyć na niego w sprinterskich końcówkach.

Jak dotąd Euskadi-Murias potwierdziło zakontraktowanie na sezon 2019 siedmiu kolarzy. Największą gwiazdą zespołu będzie Benat Intxausti, który trafi do niego z Team Sky.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments