fot. Quick-Step Floors

Jhonatan Narvaez opuszcza przedwcześnie drużynę Quick-Step Floors i w 2019 roku wstąpi w szeregi Team Sky. Mistrz Ekwadoru jest tak zwanym all-rounderem i właśnie w tym kierunku zamierza się rozwijać. 

Jhonatan Narvaez zdobył w 2017 roku mistrzostwo Ekwadoru ze startu wspólnego, wygrał wyścig Circuit des Ardennes, był drugi w Drome Classic i piąty w klasyfikacji generalnej Tour de Wallonie.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mam możliwość dołączenia do Team Sky i nie mogę się doczekać ścigania w tej ekipie. Będę dawał z siebie sto procent i rozwijał się jako kolarz.

W tym sezonie ścigałem się przeciwko tej drużynie, a teraz czekam na spotkanie z nowymi kolegami. Jest to zespół złożony z wielkich nazwisk, które wiele osiągnęły, ale nie brakuje również silnej grupy Latynoamerykanów

– powiedział Jhonatan Narvaez w oficjalnym oświadczeniu drużyny Sky.

Trener w drużynie „Niebiańskich” Xabier Artetxe porównał Narvaeza do Jonathana Castroviejo, hiszpańskiego kolarza, który potrafi dobrze jeździć po płaskim, w jeździe na czas, a także, chociaż nie jest czystym góralem, po górach.

W przyszłym roku będzie przede wszystkim zdobywał doświadczenie, ale w przyszłości Sky oczekuje od niego dobrych występów na przykład w belgijskich klasykach.

Warto odnotować, że Ekwadorczyk przechodząc już teraz do Team Sky, złamał kontrakt z drużyną Quick-Step Floors obowiązujący do 2020 roku. Teraz ścigał się w chińskim wyścigu Tour of Guangxi, ale miał kraksę na drugim etapie i wycofał się z rywalizacji.

Poprzedni artykułTour of Guangxi 2018: Moscon wygrywa królewski etap
Następny artykułPrzecieki trasy Giro d`Italia 2019
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments