fot. Team Sky

Gianni Moscon (Sky) wygrał najtrudniejszy etap i został nowym liderem Tour of Guangxi.

Po trzech sprinterskich etapach przyszedł czas na królewski etap chińskiego wyścigu. Kolarze mieli do pokonania ponad 152 kilometry z Nanning do Mashan Nongla Scenic Spot. Po drodze czekały na nich dwa podjazdy, w tym finałowy o długości 3200 metrów i średnim nachyleniu 7,3 %.

Po kilku atakach ostatecznie w ucieczkę zabrało się dwóch kolarzy. Na czele kręcili Stefan Küng (BMC Racing Team) i Pascal Eenkhoorn (LottoNL-Jumbo).

Dwójka zgodnie kręciła i uzyskała maksymalnie dwie minuty przewagi nad peletonem. Na lotnych premiach osiem sekund zarobił Küng, który tuż przed finałowym podjazdem zostawił towarzysza ucieczki i samotnie pognał w stronę mety.

Przed wspinaczką pod Mashan Nongla Scenic Spot duża grupa mocno się podzieliła. Tuż przed rozpoczęciem podjazdu samotny kolarz BMC Racing Team został doścignięty. Z czołówki na atak zdecydował się będący ostatnio w dobrej formie Gianni Moscon (Sky).

Akcja Włocha okazała się skuteczna i to on mógł na szczycie wznieść ręce w geście triumfu. Drugi był Felix Großschartner (BORA – hansgrohe), a trzeci Sergei Chernetski (Astana).

Wyniki czwartego etapu:

1 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 3:38:02
2 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:05
3 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team 0:00:08
4 Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:11
5 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:11
6 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:15
7 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:15
8 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:15
9 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:18
10 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:18
11 Edward Dunbar (Irl) Team Sky 0:00:18
12 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:00:18
13 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:00:18
14 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:18
15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:18
16 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:00:28
17 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:00:28
18 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:28
19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:31
20 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:33
21 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:33
22 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:00:33
23 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:33
24 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:38
25 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:38
26 Neilson Powless (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:00:38
27 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:41
28 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:46
29 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:00:46
30 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:46
31 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:46
32 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:49
33 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:49
34 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:57
35 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:00:57
36 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:57
37 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:00:57
38 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:00:57
39 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:00:57
40 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:00:57
41 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:59
42 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:00:59
43 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:01:03
44 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:01:08
45 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:01:10
46 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:01:13
47 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:01:13
48 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:01:13
49 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:17
50 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:01:17
51 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:01:17
52 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:01:17
53 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:01:21
54 Peter Kennaugh (GBr) Bora – Hansgrohe 0:01:21
55 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:37
56 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:01:44
57 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida 0:01:44
58 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:01:50
59 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:01:52
60 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:10
61 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:02:13
62 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:13
63 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:02:13
64 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:02:13
65 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates 0:02:13
66 Kim Magnusson (Swe) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:13
67 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:02:13
68 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:02:13
69 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:02:13
70 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:02:13
71 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto – Soudal 0:02:21
72 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:02:44
73 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:02:44
74 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:02:44
75 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:02:56
76 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:02:57
77 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:16
78 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:16
79 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:03:16
80 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:04:01
81 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:04:01
82 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:04:01
83 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:17
84 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:47
85 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:04:47
86 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:47
87 Leonardo Basso (Ita) Team Sky 0:04:47
88 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:04:47
89 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:04:47
90 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:04:47
91 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:04:47
92 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:04:51
93 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:04:51
94 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:04:51
95 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:04:51
96 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:04:51
97 Julius Van Den Berg (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:51
98 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:04:51
99 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:04:51
100 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:04:51
101 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:04:56
102 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:05:29
103 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:01
104 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:01
105 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:01
106 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:06:06
107 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:06:06
108 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:10
109 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:06:10
110 Roger Kluge (GER) Mitchelton – Scott 0:06:10
111 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:06:19
112 Alex Frame (NZl) Trek – Segafredo 0:06:19
113 Gregory Daniel (USA) Trek – Segafredo 0:06:19
114 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:06:19
115 Daniel McLay (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:19
116 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:06:19
117 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:06:19
118 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:19
119 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:06:19
120 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:19
121 Fabio Jakobsen (Ned) Quick Step Floors 0:06:19
122 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:08:38

Klasyfikacja generalna po czterech etapach:

1 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 12:02:29
2 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:09
3 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team 0:00:14
4 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:17
5 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:21
6 Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:21
7 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:25
8 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:25
9 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:00:27
10 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:00:28
11 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:28
12 Edward Dunbar (Irl) Team Sky 0:00:28
13 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:28
14 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:28
15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:28
16 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:00:30
17 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:00:38
18 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:38
19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:41
20 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:00:41
21 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:43
22 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:43
23 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:43
24 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:45
25 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:48
26 Neilson Powless (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:00:48
27 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:51
28 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:51
29 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:00:56
30 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:56
31 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:56
32 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:59
33 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:59
34 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:07
35 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:01:07
36 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:01:07
37 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:01:07
38 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:01:07
39 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:01:07
40 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:01:07
41 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:01:09
42 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:09
43 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:01:13
44 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:01:17
45 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:01:18
46 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:01:20
47 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:01:23
48 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:01:23
49 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:01:27
50 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:01:27
51 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:27
52 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:01:27
53 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:01:29
54 Peter Kennaugh (GBr) Bora – Hansgrohe 0:01:31
55 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:39
56 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida 0:01:54
57 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:01:54
58 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:02:00
59 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:02:02
60 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:20
61 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:02:23
62 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:23
63 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:02:23
64 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:02:23
65 Kim Magnusson (Swe) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:23
66 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:02:23
67 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:02:23
68 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:02:23
69 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:02:23
70 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto – Soudal 0:02:31
71 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:02:54
72 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:02:54
73 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:03:06
74 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:26
75 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:03:26
76 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:26
77 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:03:35
78 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates 0:04:02
79 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:04:03
80 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:04:10
81 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:27
82 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:04:56
83 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:04:57
84 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:04:57
85 Leonardo Basso (Ita) Team Sky 0:04:57
86 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:04:57
87 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:04:57
88 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:04:58
89 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:05:01
90 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:05:01
91 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:05:01
92 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:05:06
93 Julius Van Den Berg (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:21
94 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:05:21
95 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:05:30
96 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:05:39
97 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:05:52
98 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:05:55
99 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:55
100 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:06:01
101 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:06:06
102 Fabio Jakobsen (Ned) Quick Step Floors 0:06:07
103 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:06:08
104 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:10
105 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:11
106 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:11
107 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:06:11
108 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:15
109 Daniel McLay (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:29
110 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:06:29
111 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:06:29
112 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:06:29
113 Gregory Daniel (USA) Trek – Segafredo 0:06:29
114 Roger Kluge (GER) Mitchelton – Scott 0:06:36
115 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:06:36
116 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:06:42
117 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:44
118 Alex Frame (NZl) Trek – Segafredo 0:06:48
119 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:06:57
120 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:09:16
121 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:39
122 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:13:00