Team Joker Icopal

Dwa kolejne nabytki przedstawiła ekipa, w której jeździ Tomasz Marczyński. Tym razem padło na Duńczyka i Norwega.

Rasmus Byriel Iversen i Carl Fredrik Hagen dołączą do belgijskiego zespołu od stycznia 2019 roku. To ogromna szansa dla dwóch utalentowanych kolarza, aby zaprezentować się wśród innych zawodników w World Tour.

20. letni Duńczyk Byriel jest aktualnie kolarzem General Store Bottoli. We Włoszech w tym sezonie zaliczył już osiem zwycięstw. Młody zawodnik nie ukrywa, że cieszy się z danej mu szansy:

Każdy młody kolarz marzy o World Tour, a dla mnie teraz to marzenie stało się rzeczywistością. Nie wiem jaką będę miał rolę w zespole i czy dostane swoje szanse, ale nie to jest dla mnie najważniejsze. Przede wszystkim będę mógł się rozwijać wśród takich kolarzy jak Tiesj Benoot.

26. letni Norweg Carl Fredrik Hagen dopiero od 2014 roku tak naprawdę postawił na kolarstwo szosowe. Ładnie zaprezentował się w tym roku podczas Tour of Norway, gdzie zajął czwarte miejsce w generalce.

Kiedy cztery lata temu zostałem kolarzem szosowym, nie liczyłem o byciu zawodnikiem w ekipie World Tour. Lubię wyścigi z krótkimi podjazdami, ponieważ wywodzę się z MTB. Jestem niezmiernie wdzięczny, że dano mi taką szansę i chcę swoją jazdą udowodnić, że zespół się nie mylił

– mówi o swoim transferze Hagen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments