Dzisiejsza rozmowa Piotra Wadeckiego z Adamem Proboszem i Igorem Błachutem w radiu Weszło.fm była prawdziwą kopalnią informacji odnośnie nowego projektu CCC. Poniżej prezentujemy Państwu najważniejsze kwestie poruszone przez dyrektora sportowego ekipy.

Przede wszystkim, co najbardziej interesuje kibiców, nazwą zespołu startującego w cyklu World Tour będzie CCC Team. Jednocześnie ekipa zostanie zarejestrowana w Polsce i będzie startować pod polską flagą.

Potwierdzone zostały też plany stworzenia “grupy młodzieżowej”, startującej w trzeciej dywizji. W niej najprawdopodobniej znajdzie się 12 zawodników, w tym Michał Paluta i Kamil Małecki. Oprócz nich znajdzie się miejsce także dla młodych polskich talentów.

Dodatkowo, co ważne, cały sztab ekipy CCC Sprandi Polkowice wciąż znajdzie zatrudnienie. Pewne jest, że dwóch dyrektorów sportowych przejdzie do ekipy World Tour. Jeśli chodzi o pozostałe osoby, zostaną one rozłożone pomiędzy dwa zespoły.

Jeśli natomiast chodzi o sprawy organizacyjno – sportowe, praktycznie wszystkie decyzje podejmowane są przez Jima Ochowicza, który jedynie konsultuje je z Dariuszem Miłkiem.

Wadecki w rozmowie ze znakomitym duetem Probosz-Błachut odniósł się też do ostatnich plotek, mówiących o zainteresowaniu przez CCC Sergio i Sebastianem Henao. Według niego, to tylko wymysły dziennikarzy. Jednocześnie popularny “Wadek” chciałby mieć kolarza liczącego się w Wielkich Tourach dopiero na drugi rok działania zespołu.