Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Piotr Wadecki, w rozmowie z duetem Adam Probosz – Igor Błachut na antenie weszło.fm wspomniał także o planach reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Innsbrucku. Wiele wskazuje na to, że liderem kadry na wyścig ze startu wspólnego będzie Michał Kwiatkowski.

Jak wiadomo, wyścig ze startu wspólnego w stolicy Tyrolu będzie jednym z najtrudniejszych w historii. Tym samym, największą szansę na zdobycie tytułu będą mieli dobrzy górale, bądź bardzo silni kolarze specjalizujący się w wyścigach jednodniowych. Wśród nich jest z pewnością dwóch Polaków – Rafał Majka i Michał Kwiatkowski.

W rozmowie selekcjonera Piotra Wadeckiego z duetem Probosz – Błachut praktycznie wszystko stało się jasne. Według najpopularniejszego polskiego dyrektora sportowego, na ten moment najlepszym rozwiązaniem dla polskiego zespołu jest jazda na “Kwiato”, który powinien też najlepiej poradzić sobie z trudnym zjazdem do mety.

Co ciekawe, kolarz Team Sky wystartuje też w indywidualnej jeździe na czas obok Macieja Bodnara. Marcin Białobłocki będzie “tylko” rezerwowym.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj: