fot. Mitchelton-Scott

Uciekinier dnia Cameron Meyer (Mitchelton-Scott) wygrał drugi etap wyścigu Tour of Britain. W związku z tym, że brytyjskie pagórki okazały się zbyt wymagające dla Andre Greipela, prowadzenie w klasyfikacji generalnej przejął drugi na etapie Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF). 

Podczas drugiego etapu wyścigu Tour of Britain na próżno było szukać płaskiego fragmentu trasy. Podczas 174-kilometrowej przeprawy z Cranbrook do Barnstaple zaplanowano trzy górskie premie (wszystkie II kategorii).

Ucieczkę dnia stworzyło pięciu zawodników: Scott Davies (Dimension Data), Matthew Teggart (Team Wiggins), Cameron Meyer (Mitchelton-Scott), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF) oraz Erick Rowsell (Madison Genesis).

Ochotę na walkę w klasyfikacji górskiej miał dziś Scott Davies, który wygrał pierwszą premię górską (nie będąc jeszcze we właściwej ucieczce dnia), a także drugą i trzecią.

Po premii górskiej Bratton Fleming, od ucieczki odpadł Teggart, który zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji punktowej.

Niedługo później wydarzyła się kraksa, która spowodowała wycofanie Edwarda Theunsa (Team Sunweb), ale można spodziewać się kolejnych wycofanych zawodników – chociażby Jelle Vanenderta (Lotto-Soudal), który wyglądał na poważnie poobijanego i “pozdzieranego”.

30 kilometrów przed metą z peletonu zaatakował Hugh Carthy (EF Education-First Drapac), za którym podążył Matt Holmes z Madison Genesis.

We znaki dała się kolarzom, a zwłaszcza liderowi wyścigu Andre Greipelowi (Lotto-Soudal), ostatnia w menu premia górska – Challacombe Hill. Wówczas drastycznie zmalała też przewaga ucieczki, z której zdecydowanie najlepiej wyglądał Scott Davies (pierwszy na szczycie).

Na zjeździe do goniącego Daviesa Carthy`ego dołączył znakomity w tym elemencie kolarskiego rzemiosła – Julian Alaphilippe. Następnie ta grupka powiększyła się m.in. o Boba Jungelsa, Wouta Poelsa i Primoza Roglica, natomiast do Davisa dojechali Meyer i Tonelli. 10 kilometrów przed metą różnica między tymi grupkami wynosiła 50 sekund.

Wreszcie za swoje wysiłki zapłacił Davis, zatem o etapowe zwycięstwo powalczyli Meyer i Tonelli, który jako doświadczony i bardzo dobry kolarz torowy pierwszy zaczął finiszować i bez problemu pokonał Alessandro Tonellego, który na całkiem dobre pocieszenie ma koszulkę lidera.

Wyniki drugiego etapu:

1 MEYER Cameron Mitchelton-Scott 20 30 4:14:46
2 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF 10 18 0:01
3 BEVIN Patrick BMC Racing Team 5 12 0:02
4 ALAPHILIPPE Julian Quick-Step Floors 7 ,,
5 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 4 ,,
6 ROGLIČ Primož Team LottoNL-Jumbo 3 ,,
7 POELS Wout Team Sky 2 ,,
8 HAMILTON Chris Team Sunweb 1 ,,
9 JUNGELS Bob Quick-Step Floors ,,
10 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:09
11 DAVIES Scott Team Dimension Data 0:14
12 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha – Alpecin 0:39
13 SMITH Dion Wanty – Groupe Gobert ,,
14 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert ,,
15 SWIFT Connor Madison Genesis ,,
16 HAYTER Ethan Great Britain ,,
17 VAN EMDEN Jos Team LottoNL-Jumbo ,,
18 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo ,,
19 THWAITES Scott Team Dimension Data ,,
20 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
21 PIDCOCK Thomas Team Wiggins ,,
22 STEDMAN Maximilian Canyon Eisberg ,,
23 EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo ,,
24 BRADBURY Edmund JLT Condor ,,
25 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
26 WILLIAMS Stephen Great Britain ,,
27 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
28 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors ,,
29 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin ,,
30 SHAW James Lotto Soudal ,,
31 KIRYIENKA Vasil Team Sky ,,
32 HOLMES Matthew Madison Genesis ,,
33 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,
34 HIVERT Jonathan Direct Energie ,,
35 THOMSON Jay Team Dimension Data 3:22
36 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ,,
37 VERVAEKE Louis Team Sunweb ,,
38 CHRISTENSEN Ryan Canyon Eisberg ,,
39 EEKHOFF Nils Team Sunweb ,,
40 LIEPINS Emils One Pro Cycling ,,
41 FOUCHE James Team Wiggins ,,
42 OURSELIN Paul Direct Energie ,,
43 CULLAIGH Gabriel Team Wiggins ,,
44 DLAMINI Nic Team Dimension Data ,,
45 DE LA PARTE Víctor Movistar Team ,,
46 BARBERO Carlos Movistar Team ,,
47 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
48 VENTER Jaco Team Dimension Data ,,
49 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
50 WIŚNIOWSKI Łukasz Team Sky ,,
51 GAVIRIA Fernando Quick-Step Floors ,,
52 MCCORMICK Hayden One Pro Cycling ,,
53 SCOTSON Miles BMC Racing Team ,,
54 WRIGHT Alfred Great Britain ,,
55 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team ,,
56 DRUCKER Jempy BMC Racing Team ,,
57 BRESCHEL Matti Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
58 DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin ,,
59 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
60 THOMAS Geraint Team Sky ,,
61 BARBIN Enrico Bardiani – CSF ,,
62 SWIFT Ben Great Britain ,,
63 STANNARD Ian Team Sky ,,
64 RICHEZE Maximiliano Quick-Step Floors ,,
65 MODOLO Sacha Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
66 ORAM James One Pro Cycling ,,
67 WYNANTS Maarten Team LottoNL-Jumbo ,,
68 HOFSTEDE Lennard Team Sunweb ,,
69 CHAVANEL Sylvain Direct Energie ,,
70 HANDLEY Richard Madison Genesis ,,
71 ROWSELL Erick Madison Genesis ,,
72 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott ,,
73 POWER Robert Mitchelton-Scott ,,
74 BOUWMAN Koen Team LottoNL-Jumbo ,,
75 ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin 6:26
76 BOSTOCK Matthew Great Britain ,,
77 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert ,,
78 PHINNEY Taylor Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
79 DOWNEY Mark Team Wiggins ,,
80 EWAN Caleb Mitchelton-Scott ,,
81 GREIPEL André Lotto Soudal ,,
82 CARDIS Romain Direct Energie ,,
83 WILLIAMS Peter One Pro Cycling 11:14
84 RENSHAW Mark Team Dimension Data 11:54
85 TEGGART Matthew Team Wiggins ,,
86 GARDIAS Dexter Canyon Eisberg ,,
87 SLATER Alistair JLT Condor ,,
88 PATON Alex Canyon Eisberg ,,
89 PYM George Madison Genesis ,,
90 PICHOT Alexandre Direct Energie ,,
91 FROOME Chris Team Sky ,,
92 NALLY Joe Great Britain ,,
93 BAYLIS Tom One Pro Cycling ,,
94 MCLAY Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
95 TULIK Angelo Direct Energie ,,
96 FERNANDES José Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
97 HOFLAND Moreno Lotto Soudal ,,
98 LATHAM Christopher One Pro Cycling ,,
99 TENNANT Andrew Canyon Eisberg ,,
100 MOSES Thomas JLT Condor ,,
101 BRIGGS Graham JLT Condor ,,
102 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott ,,
103 MCEVOY Jonathan Madison Genesis ,,
104 BAUHAUS Phil Team Sunweb ,,
105 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
106 KLUGE Roger Mitchelton-Scott ,,
107 SIMION Paolo Bardiani – CSF ,,
108 KEISSE Iljo Quick-Step Floors ,,
109 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF ,,
110 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ,,
111 MOULD Jon JLT Condor ,,
112 TOWNSEND Rory Canyon Eisberg ,,
113 STEWART Thomas JLT Condor ,,
114 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin ,,
115 POLITT Nils Team Katusha – Alpecin 28:05
116 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
DNF WALKER Joey Team Wiggins -4:14:46
DNF VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
DNF THEUNS Edward Team Sunweb ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 72 ▲71 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF 5 8:15:30
2 75 ▲73 MEYER Cameron Mitchelton-Scott ,,
3 33 ▲30 BEVIN Patrick BMC Racing Team 0:08
4 10 ▲6 POELS Wout Team Sky 0:12
5 14 ▲9 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
6 45 ▲39 HAMILTON Chris Team Sunweb ,,
7 50 ▲43 ALAPHILIPPE Julian Quick-Step Floors ,,
8 48 ▲40 JUNGELS Bob Quick-Step Floors ,,
9 82 ▲73 ROGLIČ Primož Team LottoNL-Jumbo ,,
10 52 ▲42 CARTHY Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:19
11 59 ▲48 DAVIES Scott Team Dimension Data 0:22
12 7 ▼5 HAYTER Ethan Great Britain 0:49
13 15 ▲2 THWAITES Scott Team Dimension Data ,,
14 26 ▲12 SMITH Dion Wanty – Groupe Gobert ,,
15 23 ▲8 VAN EMDEN Jos Team LottoNL-Jumbo ,,
16 27 ▲11 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert ,,
17 28 ▲11 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
18 24 ▲6 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
19 31 ▲12 EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo ,,
20 42 ▲22 POWLESS Neilson Team LottoNL-Jumbo ,,
21 39 ▲18 PIDCOCK Thomas Team Wiggins ,,
22 40 ▲18 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
23 46 ▲23 STEDMAN Maximilian Canyon Eisberg ,,
24 57 ▲33 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha – Alpecin ,,
25 41 ▲16 HOLMES Matthew Madison Genesis ,,
26 47 ▲21 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin ,,
27 60 ▲33 BRADBURY Edmund JLT Condor ,,
28 66 ▲38 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,
29 73 ▲44 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors ,,
30 81 ▲51 WILLIAMS Stephen Great Britain ,,
31 88 ▲57 KIRYIENKA Vasil Team Sky ,,
32 89 ▲57 HIVERT Jonathan Direct Energie ,,
33 92 ▲59 SHAW James Lotto Soudal 1:14
34 93 ▲59 SWIFT Connor Madison Genesis 1:42
35 3 ▼32 GAVIRIA Fernando Quick-Step Floors 3:28
36 6 ▼30 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert 3:32
37 4 ▼33 CULLAIGH Gabriel Team Wiggins ,,
38 20 ▼18 LIEPINS Emils One Pro Cycling ,,
39 5 ▼34 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team ,,
40 18 ▼22 BARBERO Carlos Movistar Team ,,
41 36 ▼5 THOMSON Jay Team Dimension Data ,,
42 12 ▼30 MODOLO Sacha Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
43 16 ▼27 SWIFT Ben Great Britain ,,
44 21 ▼23 DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin ,,
45 43 ▼2 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
46 53 ▲7 CHRISTENSEN Ryan Canyon Eisberg ,,
47 54 ▲7 EEKHOFF Nils Team Sunweb ,,
48 34 ▼14 BARBIN Enrico Bardiani – CSF ,,
49 22 ▼27 BOUWMAN Koen Team LottoNL-Jumbo ,,
50 44 ▼6 WRIGHT Alfred Great Britain ,,
51 58 ▲7 OURSELIN Paul Direct Energie ,,
52 32 ▼20 HOFSTEDE Lennard Team Sunweb ,,
53 35 ▼18 CHAVANEL Sylvain Direct Energie ,,
54 63 ▲9 DE LA PARTE Víctor Movistar Team ,,
55 51 ▼4 BRESCHEL Matti Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
56 61 ▲5 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
57 56 ▼1 DRUCKER Jempy BMC Racing Team ,,
58 68 ▲10 MCCORMICK Hayden One Pro Cycling ,,
59 69 ▲10 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
60 76 ▲16 SCOTSON Miles BMC Racing Team ,,
61 70 ▲9 RICHEZE Maximiliano Quick-Step Floors ,,
62 77 ▲15 THOMAS Geraint Team Sky ,,
63 71 ▲8 WYNANTS Maarten Team LottoNL-Jumbo ,,
64 91 ▲27 VENTER Jaco Team Dimension Data ,,
65 79 ▲14 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott ,,
66 87 ▲21 ORAM James One Pro Cycling ,,
67 90 ▲23 POWER Robert Mitchelton-Scott ,,
68 1 ▼67 GREIPEL André Lotto Soudal 6:26
69 2 ▼67 EWAN Caleb Mitchelton-Scott 6:30
70 17 ▼53 ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin 6:36
71 11 ▼60 CARDIS Romain Direct Energie ,,
72 37 ▼35 PHINNEY Taylor Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
73 80 ▲7 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert ,,
74 109 ▲35 VERVAEKE Louis Team Sunweb 7:27
75 108 ▲33 FOUCHE James Team Wiggins ,,
76 106 ▲30 DLAMINI Nic Team Dimension Data ,,
77 102 ▲25 WIŚNIOWSKI Łukasz Team Sky ,,
78 103 ▲25 STANNARD Ian Team Sky ,,
79 112 ▲33 HANDLEY Richard Madison Genesis 8:17
80 114 ▲34 ROWSELL Erick Madison Genesis ,,
81 110 ▲29 BOSTOCK Matthew Great Britain 11:16
82 113 ▲31 DOWNEY Mark Team Wiggins 11:22
83 55 ▼28 TEGGART Matthew Team Wiggins 11:55
84 19 ▼65 NALLY Joe Great Britain 12:04
85 29 ▼56 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
86 8 ▼78 SIMION Paolo Bardiani – CSF ,,
87 30 ▼57 STEWART Thomas JLT Condor ,,
88 38 ▼50 MOULD Jon JLT Condor ,,
89 64 ▼25 FROOME Chris Team Sky ,,
90 67 ▼23 MCLAY Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
91 62 ▼29 TENNANT Andrew Canyon Eisberg ,,
92 84 ▼8 SLATER Alistair JLT Condor ,,
93 65 ▼28 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin ,,
94 86 ▼8 TULIK Angelo Direct Energie ,,
95 85 ▼10 HOFLAND Moreno Lotto Soudal ,,
96 78 ▼18 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
97 74 ▼23 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ,,
98 94 ▼4 KLUGE Roger Mitchelton-Scott 12:57
99 100 ▲1 PYM George Madison Genesis 14:30
100 99 ▼1 PICHOT Alexandre Direct Energie ,,
101 96 ▼5 BAYLIS Tom One Pro Cycling ,,
102 97 ▼5 LATHAM Christopher One Pro Cycling ,,
103 98 ▼5 BAUHAUS Phil Team Sunweb ,,
104 95 ▼9 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF ,,
105 107 ▲2 WILLIAMS Peter One Pro Cycling 15:19
106 101 ▼5 MOSES Thomas JLT Condor 15:55
107 105 ▼2 GARDIAS Dexter Canyon Eisberg 15:59
108 104 ▼4 PATON Alex Canyon Eisberg ,,
109 111 ▲2 TOWNSEND Rory Canyon Eisberg 16:47
110 117 ▲7 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott 16:51
111 116 ▲5 MCEVOY Jonathan Madison Genesis ,,
112 115 ▲3 KEISSE Iljo Quick-Step Floors ,,
113 118 ▲5 BRIGGS Graham JLT Condor 17:42
114 119 ▲5 FERNANDES José Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 18:42
115 9 ▼106 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 28:15
116 25 ▼91 POLITT Nils Team Katusha – Alpecin ,,