fot. Dimension Data

Drużyna Dimension Data poinformowała, że podpisała przedłużenia kontraktów z Benem Kingiem, Edvaldem Boassonem Hagenem i Jense van Rensburgiem. 

Ben King przeżywa najlepszy sezon w swojej karierze. W Wyścigu Volta ao Algarve wygrał klasyfikację górską, a na trwającej hiszpańskiej Vuelcie włożył już do kieszeni dwa etapowe zwycięstwa „na solo” – na czwartym oraz na dziewiątym etapie. W rezultacie jest jednym z najlepszych górali w ekipie Dimension Data, który potrafi nie tylko pomagać liderom.

Z kolei dla Edvalda Boassona Hagena sezon 2019 będzie piątym w barwach składu z RPA. Jak dotychczas uzbierał dwadzieścia sześć zwycięstw, a kierownictwo drużyny zawsze może liczyć na jego dobrą pracę. W przyszłym sezonie ma stanowić o sile składu w wyścigach klasycznych, w których będą walczyli nowo pozyskani: Michael Valgren, Lars Bak oraz Rasmus Tiller.

Jense van Rensburgowi przeszkodziła w tym sezonie kontuzja, ale w wyścigu Deutschland Tour pokazał, że wraca do formy. Ciekawe, czy w sezonie 2019 chociaż zbliży się do dyspozycji z 2012 roku, kiedy to odniósł aż czternaście zwycięstw, zyskując przydomek „Bestia”.

Jestem bardzo szczęśliwy, że Ben, Edvald i Jense chcą i będą kontynuować karierę w drużynie Dimension Data for Qhubeka. Stanowią dla nas wartość nie tylko na rowerze, ale także poza nim. Wygrywają również wyścigi, dzięki czemu możemy darować dzieciom z fundacji Qhubeka rowery. W tej drużynie pomagamy realizować osobiste marzenia, czego najlepszym przykładem są dwa zwycięstwa etapowe Bena w hiszpańskiej Vuelcie

– powiedział szef drużyny Dimension Data, Douglas Ryder.

Poprzedni artykułCPA zajęło się nagłym rozpadnięciem drużyny Aqua Blue Sport
Następny artykułWilco Kelderman: „nie chcę robić sobie wielkich nadziei”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments