fot. Lotto-Soudal

Znakomity kolarz torowy i rozprowadzający sprinterów Roger Kluge podpisał kontrakt z drużyną Lotto-Soudal. 32-letni Niemiec będzie w niej rozprowadzał Caleba Ewana, z którym współpracował w Mitchelton-Scott. 

W 2016 roku Roger Kluge wygrał etap w Giro d`Italia. Ponadto jest obecnym mistrzem świata w madisonie i medalistą w omnium. Z ekipą Tomasza Marczyńskiego podpisał dwuletni kontrakt.

Moją główną rolą w drużynie będzie odpowiednie pozycjonowanie Caleba w sprintach. Niezależnie od tego, czy będę ostatnim czy przedostatnim rozprowadzającym, będę musiał być pewny, że znajduje się na jak najlepszej pozycji do finiszu. Mogę z satysfakcją spoglądać w przeszłość na jego osiągnięcia, których byłem częścią. Wśród nich jest oczywiście wiele zwycięstw w Tour Down Under, ale również tegoroczny Mediolan-San Remo. Pomimo że nie zwyciężył, to wygrał finisz z peletonu, który za późno zaczął gonić Nibaliego. Zdołałem wyprowadzić go na dobrą pozycję u podnóża Poggio i ostatecznie Caleb zafiniszował po drugie miejsce. Ten niesamowity sprint potwierdził jego siłę i talent. Ponadto w drużynie Lotto-Soudal będę miał szanse walczyć o etapowe zwycięstwa w wielkich tourach

– powiedział Roger Kluge oficjalnej stronie internetowej drużyny Lotto-Soudal.

Poza rozprowadzeniem sprinterów, Kluge bardzo dobrze odnajduje się w wyścigach klasycznych, w których będzie mógł służyć doświadczeniem młodszym kolarzom, chociażby Tiesjowi Benootowi czy Timowi Wellensowi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments