Veranda's Willems-Crelan-Charles Pro Cycling Team

Prokontynentalny zespół trzykrotnego mistrza świata w kolarstwie przełajowym – Wouta Van Aerta, Veranda’s Willems-Crelan połączy się z Roompot – Nederlandse Loterij. Tym samym jasnym stało się, że 23-latek przez kolejny sezon występować będzie nadal pod skrzydłami Nicka Nuyensa.

Przyszłość ekipy Veranda’s Willems-Crelan od dłuższego czasu wisiała na włosku. Menedżer bezskutecznie poszukiwał nowego sponsora, nie udało się także „dopiąć” fuzji z Aqua Blue Sport, które wycofało się z profesjonalnego peletonu. Przed kilkoma dniami pojawiły się jednak doniesienia o możliwej fuzji z holenderskim Roompot – Nederlandse Loterij. W czwartek doczekały się one oficjalnego potwierdzenia.

W sezonie 2019 połączone ekipy funkcjonować będą jako Roompot – Crelan i występować z holenderską licencją. Ujawniono także, iż ekipa postara się o zaproszenie na jeden z wielkich tourów

Tym samym saga związana z przyszłością Wouta Van Aerta dobiegła końca. On sam z całego zamieszania wokół drużyny nie był zadowolony. Belg, po którego ręce wyciągało swego czasu większość ekip World Touru miał za złe włodarzom, że ci nie informowali go na bieżąco o tym, jak wyglądać będzie przyszłość zespołu.

 Komunikacja to podstawa dobrej współpracy. Zawsze jestem tym, o którym mówi się bez mojej wiedzy

– napisał na Twitterze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments