Foto: La Vuelta

Chwilowo nasyceni, harcownicy mogą dziś trochę odpocząć, a do pracy powinny zabrać się sprinterskie ekipy. Oczekiwany finisz z peletonu rozegrany zostanie u progu domu Alejandro Valverde i w scenerii unikalnej laguny Mar Menor. Może to tam znajduje się źródło wiecznej młodości?

Jak to w hiszpańskiej Vuelcie, czwartkowy etap wyścigu nie będzie idealnie płaski, choć zaledwie dwa niewielkie wzniesienia 3. kategorii rozcięte długimi odcinkami pozbawionymi orograficznych przeszkód wyglądają na najmniejsze wyzwanie, jakie jak dotąd organizatorzy postawili uczestnikom imprezy.

Również finisz w położonym u brzegu laguny San Javier wygląda na płaski i szybki, choć pokonywany pod raczej niestandardowym kątem skręt w lewo na rondzie zaledwie 700 metrów od linii mety znacząco rozciągnie peleton i zadecyduje o tym, kto będzie miał szansę ścigać się po etapowy triumf.

Oto, co na temat 6. etapu wyścigu Vuelta a España 2018 mieliśmy do powiedzenia jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji:

Etap 6 , 30 sierpnia 2018: Huércal-Overa > San Javier. Mar Menor (155,7 km)

Również czwartkowy odcinek powinien zakończyć się finiszem z dużej grupy, podczas którego najprawdopodobniej zobaczymy jeszcze jeden pojedynek najszybszych uczestników hiszpańskiego wielkiego touru, których nietrudno wytypować jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Wyścig opuści tego dnia gorącą Andaluzję, a jego finisz rozegrany zostanie w okolicach największej atrakcji Murcji – laguny Mar Menor.

Pociąg Quick-Stepu rzadko popełnia błędy nawet na bardziej skomplikowanych finiszach, a jeśli jeszcze raz pomocnicy zdołają wyprowadzić Elię Vivianiego na doskonałej pozycji po pokonaniu finałowego ronda, będzie on niekwestionowanym faworytem do odniesienia kolejnego etapowego zwycięstwa.

Ze względu na formę daleką od optymalnej, niewiele miejsca poświęca się w tej chwili w tego typu analizach Peterowi Saganowi (Bora-hansgrohe). Należy jednak pamiętać, że Słowak jest ekspertem w dziedzinie unikania kłopotów w potencjalnie skomplikowanych końcówkach, i jeśli wewnątrz ostatniego kilometra dzisiejszego odcinka rozpęta się chaos, najbezpieczniej jest postawić swoje pieniądze na to, że to właśnie on wyjdzie z niego bez szwanku. Czy jednak jest w stanie zwyciężyć? Nie, jeśli przyjdzie mu rywalizować na równych prawach z Vivianim.

Innymi pretendentami do odniesienia etapowego zwycięstwa są Nacer Bouhanni (Cofidis), Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) i Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo).

Pełną zapowiedź 73. edycji Vuelta a España można znaleźć > tutaj.

Mapy i profile tutaj

Lista startowa tutaj

Plan transmisji TV > tutaj