Fot. Team Sky

Łukasz Wiśniowski znalazł się w składzie Team Sky na rozpoczynający się 2 września, ośmioetapowy wyścig Ovo Energy Tour of Britain. Obok Polaka wystartują w nim m.in. Christopher Froome i Geraint Thomas.

Brytyjski wyścig, mimo kategorii „zaledwie” 2.HC, regularnie przyciąga na start czołowych zawodników globu. W tym roku pojawią się na nim w barwach Team Sky dwaj zwycięzcy Tour de France: Geraint Thomas oraz Christopher Froome. Obaj zgodnie przyznają, że występu przed „własną” publicznością nie mogą się doczekać.

Od chwili, kiedy ukończyłem Tour de France myślałem o tym, by wystartować w Tour of Britain. Nie mogę się doczekać

– komentował “G”.

Nie startowałem w tym wyścigu od wielu lat. Vuelta od zawsze była dla mnie wielkim wyzwaniem, ale odpuszczenie startu w tym roku pozwoliło mi pojawić się na Wyspach

– mówił z kolei Froome, którego po raz ostatni w ToB oglądaliśmy w 2009 roku.

Na Wyspach pojadą również: Ian Stannard, Wout Poels, Wasyl Kiryienka i Łukasz Wiśniowski.

Tour of Britain startuje 2 września na terenie Walii, etapem z Pembrey do Newport. Zakończy się osiem dni później w Londynie. Przed rokiem triumfował w wyścigu Lars Boom (LottoNL-Jumbo). Michał Kwiatkowski zajął piąte miejsce.

Skład Team Sky na Ovo Energy Tour of Britain: Geraint Thomas, Christopher Froome, Ian Stannard, Wout Poels, Wasyl Kiryienka, Łukasz Wiśniowski