fot. Katusha-Alpecin

28-letni Włoch Enrico Battaglin podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Katusha-Alpecin. Ma brylować w średnich górach i pomagać liderom. 

Do największych sukcesów Enrico Battaglina należą trzy etapowe zwycięstwa w Giro d`Italia. Ostatnie osiągnął w tym roku, a wcześniejsze w 2013 oraz w 2014.

Oczywiście, że jestem szczęśliwy i entuzjastycznie nastawiony. To dla mnie wspaniała szansa. Nie mogę powiedzieć złego słowa o mojej poprzedniej drużynie, a wręcz przeciwnie. Robię po prostu krok naprzód w mojej karierze. Chciałbym osiągnąć więcej niż w przeszłości. Będę otrzymywał więcej szans dla siebie i zrobię wszystko, żeby nie zawieźć Katushy-Alpecin. Drużyna naprawdę chciała mnie pozyskać i to dodaje mi skrzydeł. Mam nadzieję zaprezentować się z dobrej strony w ardeńskich klasykach i oczywiście wygrać jakiś wyścig. Nie mogę się doczekać aż pokażę na co mnie stać. Uwielbiam również międzynarodowy charakter Katushy-Alpecin – w tym sensie jestem prawdziwym Włochem

– powiedział Enrico Battaglin oficjalnej stronie internetowej drużyny Katusha-Alpecin.

Tuż przed przejściem na zawodowstwo w 2012 roku, Battaglin wygrał wyścig Coppa Sabatini. Według dyrektora sportowego Katushy, José Azevedo, we Włochu tkwi duży potencjał, który można wykorzystać przede wszystkim w średnich górach, a więc m.in. w takich klasykach jak Amstel Gold Race. W takim terenie będzie walczył o zwycięstwa oraz pomagał liderom.

Poprzedni artykułMichał Kwiatkowski: „W wielkim tourze chodzi o to, aby oszczędzać energię”
Następny artykułVuelta a España 2018: Rudy Molard ukarany
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments