fot. Movistar

Andrey Amador, Daniele Bennati oraz Imanol Erviti przedłużyli o rok umowy z drużyną Movistar. Wszyscy ze względu na swoje umiejętności i doświadczenie uchodzą za kręgosłup drużyny. 

31-letni Andrey Amador całą profesjonalną karierę spędził pod skrzydłami Eusebio Unzué. W 2009 roku dołączył do drużyny, która wówczas nazywała się Caisse d’Epargne. Ma na koncie cztery wyścigi Tour de France, a w Giro d`Italia 2012 wygrał etap. W 2014 roku pomógł wygrać „Różowy Wyścig” Nairo Quintanie, a sam ukończył go w pierwszej dziesiątce w 2015 i w 2016 roku. W tym roku odniósł zwycięstwo w Klasika Primavera de Amorebieta.

Imanol Erviti również od początku kariery ściga się w drużynie Movistar, a dokładnie od 2005 roku. Hiszpan obejmował role lidera w klasykach, a w wielkich tourach służy swoim liderom zwłaszcza na płaskich i wietrznych etapach.

Najkrótszy staż w „telefonicznym składzie” ma Włoch Daniele Bennati. W związku z tym, że ma w CV ponad pięćdziesiąt zwycięstw, dwadzieścia pięć startów w wielkich tourach i doświadczenie ścigania w różnych drużynach, na szosie pełni rolę kapitana.

Wszyscy trzej ścigają się obecnie w hiszpańskiej Vuelcie, a ich głównym zadaniem jest osłanianie Nairo Quintany, co zresztą robili już w tym sezonie w Tour de France.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments