fot. Warszawski Klub Kolarski

W pierwszym dniu rywalizacji w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski 2018 w Walimiu ścigali się juniorzy młodsi. Najlepszą juniorką została Zuzanna Olejniczak (KKS Gostyń), natomiast juniorem Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski). 

Kolarze rywalizowali na malowniczej, ale jednocześnie wymagającej trasie wokół dolnośląskiego Walimia. Każda runda liczy 15 kilometrów, a przewyższenie wynosi 508 metrów.

Juniorki młodsze pokonały dystans 31 kilometrów (jedna runda + dojazd), natomiast juniorzy młodsi 61 kilometrów.

Wśród Pań do rywalizacji przystąpiło 40 zawodniczek. Najlepsza okazała się Zuzanna Olejniczak, która o dwie sekundy pokonała Natalę Krześlak (LSKK Bełchatów) i o 24 sekundy Olgę Wankiewicz (UKS Copernicus SMS Toruń).

Pełne wyniki wyścigu w kategorii juniorka młodsza tutaj.

Z kolei na starcie Panów zameldowało się 108 kolarzy. Najszybszy z ucieczki okazał się Miłosz Ośko, który pokonał Kacpra Majewskiego (KKS Gostyń). Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Krawiec (WLKS Krakus bbc Czaja).

Pełne wyniki wyścigu w kategorii junior młodszy tutaj.

Poprzedni artykułVuelta a España 2019 wystartuje z Alicante
Następny artykułSol de Málaga – zapowiedź 1. etapu Vuelta a España 2018
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments