Matej Mohorič (Bahrain Merida) triumfował na trzecim etapie Deutschland Tour. Słoweniec został także nowym liderem wyścigu. 

Przedostatni odcinek niemieckiego wyścigu liczył 177 kilometrów i prowadził z Trier do Merzig. Pierwsza część była dość łatwa, ale później kolarze musieli zmierzyć się z kilkoma krótkimi podjazdami.

Ucieczkę dnia utworzyli dzisiaj: Johannes Hodapp (Sauerland NRW – SKS), Oscar Riesebeek (Roompot – Nederlandse Loterij), Juri Hollmann (Heizomat Rad-Net), Rick Zabel (Katusha – Alpecin), Evgeny Shalunov (Gazprom-RusVelo), Robin Carpenter (Rally Cycling) i Adam Hansen (Lotto Soudal).

Mimo sporego składu osobowego ucieczka nie potrafiła sobie wywalczyć dużej przewagi i jej dystans nad peletonem na 30 kilometrów przed metą wynosił tylko minutę.

Na podjeździe Nohn (2,1 km długości; średnie nachylenie 6,1 %) czołowa grupa się dzieliła, a w peletonie także mieliśmy kolejne ataki. Kontakt z dużą grupą tracili sukcesywnie sprinterzy.

16 kilometrów przed metą w ucieczce kręciło już tylko 5 kolarzy, ale na przedostatnim podjeździe ta sytuacji jeszcze bardziej się zmieniła. Trudy ucieczki wytrzymali tylko Carpenter i Riesebeek. Jeszcze przed bonusowym sprintem wszystko się zjechało.

Na bonusowym sprincie sekundy zgarnęli: Warren Barguil (Team Fortuneo – Samsic), Pieter Weening (Roompot – Nederlandse Loterij) i Guillaume Martin (Wanty – Groupe Gobert). Barguil i Weening zdołali oderwać się od peletonu i na 4 kilometry przed metą mieli oni około 100 metrów przewagi nad grupą.

Dwójka została doścignięta na 1000 metrów przed metą. Sprint z mocno uszczuplonego peletonu najlepiej rozegrał Matej Mohorič (Bahrain Merida), który dzięki bonusowi na mecie został nowym liderem wyścigu. Drugi finiszował Nils Politt (Katusha – Alpecin), a trzeci Pieter Vanspeybrouck (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 4:12:28
2 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
3 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
4 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:00
5 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
6 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:00
7 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:00
8 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
9 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
10 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
12 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:00
13 Jérémy Maison (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
14 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
15 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
16 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
17 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:00
18 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
19 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:00
20 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
21 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:00:00
22 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
23 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
24 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:00
25 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:00
26 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
27 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
28 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:00:00
29 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
30 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:00:00
31 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:00
32 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:00
33 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
34 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:39
35 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:39
36 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:39
37 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:00:39
38 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 0:00:39
39 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:39
40 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:44
41 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:00:50
42 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling 0:00:00
43 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:01:07
44 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:00
45 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:00
46 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
47 Patrick Haller (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:01:51
48 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:52
49 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:01:52
50 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:02:07
51 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
52 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:00
53 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:03:00
54 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:00
55 Louis Leinau (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:03:00
56 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:03:00
57 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:03:00
58 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:03:00
59 Felix Intra (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:03:00
60 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:03:00
61 Florian Nowak (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:03:00
62 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:03:00
63 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:03:00
64 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:03:00
65 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:03:00
66 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:00
67 Omer Goldsteiin (Isr) Israel Cycling Academy 0:03:00
68 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:03:00
69 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:04:21
70 Peter Kennaugh (GBr) Bora – Hansgrohe 0:04:21
71 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:04:21
72 Christian Knees (GER) Team Sky 0:04:21
73 Frederik Dombrowski (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:04:21
74 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:04:21
75 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:04:21
76 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:05:38
77 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:05:38
78 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:05:38
79 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:05:38
80 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:09:12
81 Juri Hollmann (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:09:12
82 Joann Leinau (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:09:12
83 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:09:12
84 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:09:12
85 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:09:12
86 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:09:12
87 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:09:12
88 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:09:18
89 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:09:18
90 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:09:18
91 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:11:10
92 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:11:10
93 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling 0:11:10
94 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:11:10
95 Julian Braun (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:11:10
96 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:11:10
97 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:11:10
98 Christopher Heider (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:11:10
99 Per Christian Münstermann (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:11:10
100 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:11:10
101 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:11:10
102 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:11:10
103 Aaron Grosser (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:11:10
104 Philipp Mamos (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:11:10
105 Johannes Hodapp (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:11:10
106 Mario Spengler (SUI) Leopard Pro Cycling 0:11:10
107 John Mandrysch (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:11:10
108 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:11:10
109 Benoît Jarrier (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:11:10
110 Romain Le Roux (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:11:10
111 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:11:10
112 Fabian Schormair (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:11:10
113 Dorian Lübbers (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:11:10
114 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:11:10
115 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:11:10
116 Maxim Pirard (Bel) Bahrain – Merida 0:11:10
117 Pascal Treubel (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:11:10
118 Sven Reutter (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:11:10
119 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:15:19
120 Tobias Nolde (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:15:19
121 Leon Rohde (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:20:59
122 Simon Laib (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:20:59
DNF Freddy Ovett (Aus) BMC Racing Team
DNF Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
DNF Charles bradley Huff (USA) Rally Cycling
DNS August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
DNS Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 12:37:56
2 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:06
3 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:10
4 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:10
5 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:20
6 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:24
7 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:25
8 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:25
9 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:26
10 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:26
11 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:27
12 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:27
13 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:28
14 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:28
15 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:28
16 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:28
17 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:28
18 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Groupe Gobert 0:00:28
19 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:28
20 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:28
21 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:28
22 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:00:46
23 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:48
24 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:00:48
25 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:48
26 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:48
27 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:48
28 Jérémy Maison (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:48
29 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:00:48
30 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:48
31 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:00:48
32 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:48
33 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:01:27
34 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 0:01:27
35 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:27
36 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:01:47
37 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:02:40
38 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:40
39 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:03:04
40 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:35
41 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling 0:03:35
42 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:03:48
43 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:03:48
44 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:03:50
45 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:04:38
46 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:04:44
47 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:04:44
48 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:05:16
49 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:05:23
50 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:28
51 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:05:56
52 Patrick Haller (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:06:35
53 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:07:43
54 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:07:44
55 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:07:44
56 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:07:44
57 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:07:44
58 Louis Leinau (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:07:44
59 Florian Nowak (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:07:44
60 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:07:44
61 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:08:54
62 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:09:01
63 Christian Knees (GER) Team Sky 0:09:05
64 Frederik Dombrowski (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:09:05
65 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:09:05
66 Peter Kennaugh (GBr) Bora – Hansgrohe 0:09:11
67 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:09:13
68 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:09:28
69 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:09:31
70 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:10:10
71 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:10:11
72 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:10:47
73 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:10:57
74 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:11:54
75 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:12:33
76 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:13:15
77 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:13:15
78 Felix Intra (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:13:57
79 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:14:32
80 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:14:41
81 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:15:10
82 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:15:54
83 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:16:20
84 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:17:20
85 Omer Goldsteiin (Isr) Israel Cycling Academy 0:17:20
86 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:18:06
87 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:18:06
88 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:18:06
89 Juri Hollmann (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:18:06
90 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:18:12
91 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:20:04
92 Joann Leinau (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:20:09
93 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:20:15
94 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:20:33
95 Romain Le Roux (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:22:07
96 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:22:07
97 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:23:32
98 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:24:00
99 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:25:20
100 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling 0:25:27
101 Aaron Grosser (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:25:30
102 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:25:30
103 Fabian Schormair (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:25:30
104 Mario Spengler (SUI) Leopard Pro Cycling 0:25:30
105 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:25:54
106 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:26:43
107 Pascal Treubel (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:26:48
108 Julian Braun (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:28:50
109 Benoît Jarrier (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:28:50
110 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:28:59
111 Johannes Hodapp (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:29:39
112 John Mandrysch (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:30:57
113 Philipp Mamos (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:30:57
114 Christopher Heider (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:30:57
115 Per Christian Münstermann (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:31:24
116 Dorian Lübbers (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:31:24
117 Sven Reutter (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:34:17
118 Maxim Pirard (Bel) Bahrain – Merida 0:36:24
119 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:40:33
120 Simon Laib (GER) Team Dauner D&DQ – Akkon 0:40:46
121 Leon Rohde (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:44:55
122 Tobias Nolde (GER) Heizomat – Rad-Net.de 0:45:21