Fot. Kacper Kirklewski / naszosie.pl

To już dziś! O godzinie 17:26 na rampie startowej stanie Jorge Cubeno Galvez, który otworzy rywalizację w 73 edycji Vuelta a Espana.

Kolarze powalczą z czasem, na ulicach Malagi, na dystansie 8 kilometrów.

Zapowiedź 1 etapu Vuelta a Espana > tutaj

W hiszpańskim wielkim tourze pojedzie dwóch Polaków. Rafał Majka (BORA hansgrohe) przystąpi do rywalizacji o godzinie 19:28, zaś Michał Kwiatkowski (Sky) o 19:57. Wszyscy zawodnicy startują co minutę.

Szczegółowy harmonogram startów do 1 etapu Vuelta  Espana 2018:

1 184 CUBERO GALVEZ Jorge ESP BBH 17:26:00
2 18 PETERS Nans FRA ALM * 17:27:00
3 108 VAN ZYL Johann RSA DDD 17:28:00
4 198 SOTO MARTINEZ Nelson Andres COL CJR * 17:29:00
5 205 LE TURNIER Mathias FRA COF * 17:30:00
6 213 BAGUES KALPARSORO Aritz ESP EUS 17:31:00
7 28 ZEITS Andrey KAZ AST 17:32:00
8 137 LINDEMAN Bert-Jan NED TLJ 17:33:00
9 157 TUSVELD Martijn NED SUN * 17:34:00
10 61 BENOOT Tiesj BEL LTS * 17:35:00
11 97 SABATINI Fabio ITA QST 17:36:00
12 114 LANGEVELD Sebastian NED EFD 17:37:00
13 48 SCHWARZMANN Michael GER BOH 17:38:00
14 177 PETILLI Simone ITA UAD * 17:39:00
15 167 NIZZOLO Giacomo ITA TFS 17:40:00
16 52 DELAGE Mickael FRA GFC 17:41:00
17 73 EDMONDSON Alexander AUS MTS * 17:42:00
18 126 LAMMERTINK Maurits NED TKA 17:43:00
19 31 PORTE Richie AUS BMC 17:44:00
20 148 VAN BAARLE Dylan NED SKY 17:45:00
21 82 AMADOR Andrey CRC MOV 17:46:00
22 8 PIBERNIK Luka SLO TBM * 17:47:00
23 183 CABEDO CARDA Oscar ESP BBH * 17:48:00
24 15 GASTAUER Ben LUX ALM 17:49:00
25 103 CUMMINGS Stephen GBR DDD 17:50:00
26 197 SCHULTZ Nicholas Jack William AUS CJR * 17:51:00
27 202 CHETOUT Loic FRA COF 17:52:00
28 214 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel ESP EUS 17:53:00
29 25 HIRT Jan CZE AST 17:54:00
30 134 DE TIER Floris BEL TLJ 17:55:00
31 156 TEUNISSEN Mike NED SUN 17:56:00
32 68 WALLAYS Jelle BEL LTS 17:57:00
33 93 DE PLUS Laurens BEL QST * 17:58:00
34 116 ROLLAND Pierre FRA EFD 17:59:00
35 47 POSTLBERGER Lukas AUT BOH 18:00:00
36 172 BYSTROM Sven Erik NOR UAD 18:01:00
37 165 FELLINE Fabio ITA TFS 18:02:00
38 53 DUCHESNE Antoine CAN GFC 18:03:00
39 78 YATES Adam GBR MTS 18:04:00
40 122 BOSWELL Ian USA TKA 18:05:00
41 33 DE MARCHI Alessandro ITA BMC 18:06:00
42 146 PUCCIO Salvatore ITA SKY 18:07:00
43 83 ANACONA Winner Andrew COL MOV 18:08:00
44 7 PERNSTEINER Hermann AUT TBM 18:09:00
45 188 TORRES MUINO Pablo ESP BBH 18:10:00
46 12 CHEREL Mikael FRA ALM 18:11:00
47 104 GHEBREIGZABHIER WERKILUL ERI DDD * 18:12:00
48 196 RODRIGUEZ MARTIN Cristian ESP CJR * 18:13:00
49 201 BOUHANNI Nacer FRA COF 18:14:00
50 215 BRAVO OIARBIDE Garikoitz ESP EUS 18:15:00
51 26 STALNOV Nikita KAZ AST 18:16:00
52 136 LEEZER Thomas NED TLJ 18:17:00
53 152 FROHLINGER Johannes GER SUN 18:18:00
54 62 ARMEE Sander BEL LTS 18:19:00
55 94 DEVENYNS Dries BEL QST 18:20:00
56 113 DOCKER Mitchell AUS EFD 18:21:00
57 43 BURGHARDT Marcus GER BOH 18:22:00
58 175 LAENGEN Vegard Stake NOR UAD 18:23:00
59 161 MOLLEMA Bauke NED TFS 18:24:00
60 56 SARREAU Marc FRA GFC * 18:25:00
61 72 ALBASINI Michael SUI MTS 18:26:00
62 127 MACHADO Tiago POR TKA 18:27:00
63 38 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose ESP BMC 18:28:00
64 147 SIVAKOV Pavel RUS SKY * 18:29:00
65 84 BENNATI Daniele ITA MOV 18:30:00
66 6 PELLIZOTTI Franco ITA TBM 18:31:00
67 186 SIMON CASULLERAS Jordi ESP BBH 18:32:00
68 17 GOUGEARD Alexis FRA ALM * 18:33:00
69 105 GIBBONS Ryan RSA DDD * 18:34:00
70 195 MOLINA CANET Antonio ESP CJR 18:35:00
71 208 VANBILSEN Kenneth BEL COF 18:36:00
72 216 ITURRIA SEGUROLA Mikel ESP EUS 18:37:00
73 23 CATALDO Dario ITA AST 18:38:00
74 135 KUSS Sepp USA TLJ * 18:39:00
75 158 WALSCHEID Maximilian Richard GER SUN * 18:40:00
76 66 MONFORT Maxime BEL LTS 18:41:00
77 96 MORKOV Michael DEN QST 18:42:00
78 117 VAN ASBROECK Tom BEL EFD 18:43:00
79 46 MC CARTHY Jay AUS BOH 18:44:00
80 174 CONTI Valerio ITA UAD * 18:45:00
81 166 IRIZAR ARAMBURU Markel ESP TFS 18:46:00
82 51 PINOT Thibaut FRA GFC 18:47:00
83 74 HAIG Jack AUS MTS * 18:48:00
84 125 KOCHETKOV Pavel RUS TKA 18:49:00
85 32 BOOKWALTER Brent USA BMC 18:50:00
86 144 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 18:51:00
87 85 CARAPAZ Richard ECU MOV * 18:52:00
88 3 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP TBM 18:53:00
89 187 RUBIO HERNANDEZ Diego ESP BBH 18:54:00
90 13 DUVAL Julien FRA ALM 18:55:00
91 107 KUDUS Merhawi ERI DDD * 18:56:00
92 193 LASTRA MARTINEZ Jonathan ESP CJR * 18:57:00
93 207 ROSSETTO Stephane FRA COF 18:58:00
94 212 ABERASTURI IZAGA Jon ESP EUS 18:59:00
95 27 VILLELLA Davide ITA AST 19:00:00
96 138 VAN POPPEL Danny NED TLJ * 19:01:00
97 154 HINDLEY Jai AUS SUN * 19:02:00
98 67 VAN DER SANDE Tosh BEL LTS 19:03:00
99 98 SERRY Pieter BEL QST 19:04:00
100 115 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP EFD 19:05:00
101 42 BUCHMANN Emanuel GER BOH 19:06:00
102 173 CONSONNI Simone ITA UAD * 19:07:00
103 164 CONCI Nicola ITA TFS * 19:08:00
104 54 MOLARD Rudy FRA GFC 19:09:00
105 75 HOWSON Damien AUS MTS 19:10:00
106 124 HOLLENSTEIN Reto SUI TKA 19:11:00
107 37 TEUNS Dylan BEL BMC 19:12:00
108 143 GEOGHEGAN HART Tao GBR SKY * 19:13:00
109 86 ERVITI Imanol ESP MOV 19:14:00
110 2 GARCIA CORTINA Ivan ESP TBM * 19:15:00
111 182 BOL Jetse NED BBH 19:16:00
112 11 DUPONT Hubert FRA ALM 19:17:00
113 106 KING Benjamin USA DDD 19:18:00
114 192 ARANBURU DEBA Alex ESP CJR * 19:19:00
115 204 HERRADA Jose ESP COF 19:20:00
116 218 SAEZ BENITO Hector ESP EUS * 19:21:00
117 22 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello ESP AST 19:22:00
118 133 BOOM Lars NED TLJ 19:23:00
119 155 STORER Michael AUS SUN * 19:24:00
120 65 LAMBRECHT Bjorg BEL LTS * 19:25:00
121 92 ASGREEN Kasper DEN QST * 19:26:00
122 112 CLARKE Simon AUS EFD 19:27:00
123 45 MAJKA Rafał POL BOH 19:28:00
124 178 RAVASI Edward ITA UAD * 19:29:00
125 162 BRAMBILLA Gianluca ITA TFS 19:30:00
126 58 VINCENT Leo FRA GFC * 19:31:00
127 76 MEZGEC Luka SLO MTS 19:32:00
128 121 ZAKARIN Ilnur RUS TKA 19:33:00
129 35 ROCHE Nicolas IRL BMC 19:34:00
130 142 CASTROVIEJO Jonathan ESP SKY 19:35:00
131 87 OLIVEIRA Nelson POR MOV 19:36:00
132 5 PADUN Mark UKR TBM * 19:37:00
133 185 EZQUERRA MUELA Jesus ESP BBH 19:38:00
134 14 GALLOPIN Tony FRA ALM 19:39:00
135 102 ANTON HERNANDEZ Igor ESP DDD 19:40:00
136 191 PARDILLA BELLON Sergio ESP CJR 19:41:00
137 206 MATE MARDONES Luis Angel ESP COF 19:42:00
138 217 RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar ESP EUS * 19:43:00
139 24 FRAILE MATARRANZ Omar ESP AST 19:44:00
140 132 BENNETT George NZL TLJ 19:45:00
141 151 KELDERMAN Wilco NED SUN 19:46:00
142 64 DE GENDT Thomas BEL LTS 19:47:00
143 95 MAS NICOLAU Enric ESP QST * 19:48:00
144 118 WOODS Michael CAN EFD 19:49:00
145 44 FORMOLO Davide ITA BOH 19:50:00
146 176 MARTIN Daniel IRL UAD 19:51:00
147 163 BRANDLE Matthias AUT TFS 19:52:00
148 55 PREIDLER Georg AUT GFC 19:53:00
149 77 TRENTIN Matteo ITA MTS 19:54:00
150 123 GONCALVES Jose POR TKA 19:55:00
151 36 ROSSKOPF Joseph USA BMC 19:56:00
152 145 KWIATKOWSKI Michał POL SKY 19:57:00
153 88 VALVERDE Alejandro ESP MOV 19:58:00
154 4 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP TBM 19:59:00
155 181 MENDES Jose POR BBH 20:00:00
156 16 GENIEZ Alexandre FRA ALM 20:01:00
157 101 MEINTJES Louis RSA DDD 20:02:00
158 194 MAS BONET Luis Guillermo ESP CJR 20:03:00
159 203 HERRADA Jesus ESP COF 20:04:00
160 211 PRADES REVERTER Eduard ESP EUS 20:05:00
161 21 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL AST * 20:06:00
162 131 KRUIJSWIJK Steven NED TLJ 20:07:00
163 153 GESCHKE Simon GER SUN 20:08:00
164 63 CAMPENAERTS Victor BEL LTS 20:09:00
165 91 VIVIANI Elia ITA QST 20:10:00
166 111 URAN Rigoberto COL EFD 20:11:00
167 41 SAGAN Peter SVK BOH 20:12:00
168 171 ARU Fabio ITA UAD 20:13:00
169 168 REIJNEN Kiel USA TFS 20:14:00
170 57 THOMAS Benjamin FRA GFC * 20:15:00
171 71 YATES Simon Philip GBR MTS 20:16:00
172 128 RESTREPO VALENCIA Jhonatan COL TKA * 20:17:00
173 34 DENNIS Rohan AUS BMC 20:18:00
174 141 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP SKY 20:19:00
175 81 QUINTANA Nairo COL MOV 20:20:00
176 1 NIBALI Vincenzo ITA TBM 20:21:00