Álvaro José Hodeg (Quick-Step Floors) wygrywając etap został pierwszym liderem Deutschland Tour.

Po dziewięciu latach niebytu do kolarskiego kalendarza wrócił dzisiaj Deutschland Tour. Pierwszy etap liczył 157 kilometrów i prowadził z Koblenz do Bonn. Jedyną trudnością był podjazd o długości niespełna 3 kilometrów i średnim nachyleniu 4,5 %.

Na całkiem dobrej liście startowej mieliśmy dwóch Polaków: Michała Gołasia (Sky) i Szymona Rekitę (Leopard Pro Cycling).

Po starcie ostrym na czele pojawiła się grupka w składzie: Jorge Arcas (Movistar), Benoit Jarrier (Team Fortuneo – Samsic), Dorian Lübbers (Team Lotto – Kern Haus), Sven Reutter (Heizomat Rad-Net), Jens Reynders (Leopard Pro Cycling) i Kevin van Melsen (Wanty – Groupe Gobert).

Peleton prowadziły głównie ekipy BORA – hansgrohe, Quick – Step Floors i Lotto Soudal, a na 45 kilometrów przed metą przewaga wynosiła ponad dwie minuty. Po jedynym dziś podjeździe na czele została trójka: Arcas, Reynders i van Melsen.

15 kilometrów przed metą dojechali do nich Oscar Riesebeek (Roompot – Nederlandse Loterij) i Juri Hollmann (Heizomat Rad-Net). Jednak czołowa piątka już trzy kilometry dalej została wchłonięta przez dużą grupę.

10 kilometrów przed metą dość niespodzianie na czoło wyszła ekipa Sky, która nie ma w tym wyścigu żadnego nominalnego sprintera. Szybko okazało się, że celem był atak, który przeprowadził Luke Rowe. Jednak zgodnie z oczekiwaniami jego akcja także nie była udana.

Finiszowy sprint najlepiej rozegrał Álvaro José Hodeg (Quick-Step Floors), który w ostatniej chwili wyszedł z koła Pascala Ackermanna (BORA – hansgrohe). Trzeci był Niccolò Bonifazio (Bahrain Merida).

Wyniki pierwszego etapu:

1 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors 3:35:08
2 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
3 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo)
4 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
5 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
6 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
7 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
8 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
9 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
10 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
11 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
12 Christian Knees (Ger) Team Sky
13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
14 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
15 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
16 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
17 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
18 John Mandrysch (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
19 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
20 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb
21 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
22 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
23 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
24 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
25 Sebastian Henao (Col) Team Sky
26 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
26 Cees Bol (Ned) SEG Racing Academy
28 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
29 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
30 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ l Akkon
31 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
32 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
33 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
34 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
35 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
36 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
37 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
38 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
39 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
40 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
41 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
42 Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ l Akkon
43 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
44 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx
45 Romain Le Roux (Fra) Team Fortuneo-Samsic
46 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
47 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
48 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
49 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
50 Nuno Matos (Por) Movistar Team
51 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
52 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
53 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
54 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
55 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
56 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
57 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
58 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
59 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
60 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
61 Freddy Ovett (Aus) Australian Cycling Academy-Ride Sunshine Coast
62 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
63 Jan Hugger (Ger) Team Lotto – Kern Haus
64 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
65 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
66 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling
67 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
68 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
69 Scott Davies (GBr) Dimension Data
70 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
71 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
72 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
73 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
74 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
75 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
76 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
77 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
78 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de
79 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
80 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
81 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
82 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
83 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
84 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
85 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
86 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
87 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
88 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
89 Luke Rowe (GBr) Team Sky
90 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
91 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
92 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
93 Gaëtan Pons (Luz) Leopard Pro Cycling
94 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
95 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
96 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
97 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
98 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
99 Felix Intra (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
100 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
101 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
102 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
103 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de
104 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
105 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
106 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
107 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
108 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
109 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
110 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 0:00:24
111 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:00:26
112 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 0:00:29
113 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:32
114 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:01:13
115 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de 0:01:18
116 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:03:19
117 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon 0:03:20
118 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de
119 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
120 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
121 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:04:09
122 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de
123 James Shaw (GBr) Lotto Soudal 0:05:27
124 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida
125 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
126 Brad Huff (USA) Rally Cycling 0:05:39
127 Per Christian Münstermann 0:05:54
128 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
129 Dorian Lübbers (Ger) Team Lotto – Kern Haus
130 Tobias Nolde (Ger) Heizomat Rad-Net.de 0:15:42
DNF Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo

 

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors 3:34:58
2 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:04
3 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo) 0:00:06
4 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling 0:00:07
5 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:00:08
6 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert 0:00:09
7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:00:10
8 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
9 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
10 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
11 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
12 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
13 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
14 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
15 Christian Knees (Ger) Team Sky
16 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
17 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
18 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
19 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
20 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
21 John Mandrysch (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
22 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
23 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb
24 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
25 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
26 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
27 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
28 Sebastian Henao (Col) Team Sky
29 Cees Bol (Ned) SEG Racing Academy
30 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
31 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
32 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
33 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ l Akkon
34 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
35 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
36 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
37 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
38 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
39 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
40 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
41 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
42 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
43 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
44 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
45 Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ l Akkon
46 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
47 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx
48 Romain Le Roux (Fra) Team Fortuneo-Samsic
49 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
50 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
51 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
52 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
53 Nuno Matos (Por) Movistar Team
54 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
55 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
56 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
57 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
58 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
59 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
60 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
61 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
62 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
63 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
64 Freddy Ovett (Aus) Australian Cycling Academy-Ride Sunshine Coast
65 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
66 Jan Hugger (Ger) Team Lotto – Kern Haus
67 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
68 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
69 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
70 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
71 Scott Davies (GBr) Dimension Data
72 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
73 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
74 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
75 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
76 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
77 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
78 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
79 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de
80 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
81 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
82 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
83 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
84 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
85 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
86 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
87 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
88 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
89 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
90 Luke Rowe (GBr) Team Sky
91 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
92 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
93 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
94 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling
95 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
96 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
97 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
98 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
99 Felix Intra (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
100 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
101 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
102 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
103 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de
104 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
105 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
106 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
107 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
108 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
109 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
110 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 0:00:34
111 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:00:36
112 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 0:00:39
113 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:42
114 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:01:23
115 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de 0:01:28
116 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:03:29
117 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon 0:03:30
118 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de
119 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
120 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
121 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:04:19
122 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de
123 James Shaw (GBr) Lotto Soudal 0:05:37
124 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida
125 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
126 Brad Huff (USA) Rally Cycling 0:05:49
127 Per Christian Münstermann (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:06:04
128 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
129 Dorian Lübbers (Ger) Team Lotto – Kern Haus
130 Tobias Nolde (Ger) Heizomat Rad-Net.de 0:15:52