NICOLAS MABYLE - DIRECTVELO

Arnaud Demare (Groupama – FDJ) był najszybszy na drugim etapie francuskiego wyścigu.

W drugim dniu Tour du Poitou-Charentes kolarze mieli do pokonania 189 kilometrów na trasie z Segonzac do Melle. Po drodze czekały na nich po trzy lotne i górskie premie.

Tuż po sygnale oznaczającym start ostry w odjazd zabrali się: Adrien Garel (Vital Concept), Matteo Spreafico (Androni-Sidermec-Bottecchia), Manuel Senni (Bardiani-CSF), Benat Txoperena Matxikote (Euskadi Basque Country-Murias) i Julien Antomarchi (Roubaix-Lille Métropole).

Ucieczka miała w pewnym momencie nawet cztery minuty przewagi, ale z tyłu całość kontrolowała ekipa Groupama – FDJ. Na dwóch lotnych premiach sześć sekund zarobił Garel, który przed etapem tracił w generalce 13 sekund.

39 kilometrów przed metą harcownicy zostali doścignięci. Po krótkiej chwili spokoju na akcję zdecydowali się Geoffrey Bouchard (AG2R La Mondiale) i Luca Wackermann (Bardiani-CSF).

Dwójka mimo naciskającego peletonu zdołała wypracować sobie minutę przewagi. Dystans w miarę zbliżania się do mety szybko malał, ale na ostatni kilometr wjechali oni przed dużą grupą. Niestety 200 metrów przed metą zostali doścignięci.

Sprint po raz drugi z rzędu wygrał Arnaud Demare (Groupama – FDJ). Drugi był Matteo Malucelli (Androni Giocattoli – Sidermec), a trzeci Hugo Hofstetter (Cofidis).

Wyniki drugiego etapu:

1 DEMARE Arnaud Groupama – Fdj 04:39:20 (b : 10”)
2 *MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec MT (b : 6”)
3 *HOFSTETTER Hugo Cofidis Solutions Credits MT (b : 4”)
4 *VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec MT
5 *BOUDAT Thomas Direct Energie MT
6 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept Cycling Club MT
7 HOULE Hugo Astana Pro Team MT (b : 1”)
8 *GOGL Michael Trek – Segafredo MT
9 SANZ UNZUE Enrique Euskadi Basque Country – Murias MT
10 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille-Provence Ktm MT (b : 2”)
11 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber 93 MT
12 *MONCASSIN Maxence Wilier Triestina – Selle Italia MT
13 CHERNETSKI Sergei Astana Pro Team MT
14 *VERMEULEN Emiel Roubaix Lille Metropole MT
15 BAGDONAS Gediminas Ag2r La Mondiale MT
16 DE VREESE Laurens Astana Pro Team 6
17 KANGERT Tanel Astana Pro Team MT
18 CALMEJANE Lilian Direct Energie 8
19 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team MT
20 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo – Samsic MT
21 BERNARD Julien Trek – Segafredo MT
22 *ERMENAULT Corentin Vital Concept Cycling Club MT
23 PERICHON Pierre-Luc Team Fortuneo – Samsic MT
24 *GUERREIRO Ruben Trek – Segafredo MT
25 *ROTA Lorenzo Bardiani Csf MT
26 *VELASCO Simone Wilier Triestina – Selle Italia MT
27 ROVNY Ivan Gazprom – Rusvelo MT
28 CHAVANEL Sylvain Direct Energie MT
29 BOUET Maxime Team Fortuneo – Samsic MT
30 WACKERMANN Luca Bardiani Csf MT (b : 3”)
31 CLAEYS Dimitri Cofidis Solutions Credits MT
32 DUVAL Julien Ag2r La Mondiale MT
33 PAILLOT Yoann St Michel – Auber 93 MT
34 *LIZDE Seid Androni Giocattoli – Sidermec MT
35 TXOPORENA Beñat Euskadi Basque Country – Murias MT (b : 3”)
36 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Trek – Segafredo MT
37 LEVARLET Guillaume St Michel – Auber 93 MT
38 FONZI Giuseppe Wilier Triestina – Selle Italia MT
39 TRUSOV Nikolay Gazprom – Rusvelo MT
40 *ARMIRAIL Bruno Groupama – Fdj MT
41 *JAUREGUI Quentin Ag2r La Mondiale MT
42 *CARBONI Giovanni Bardiani Csf MT
43 *RAGGIO Luca Wilier Triestina – Selle Italia MT
44 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Metropole MT
45 SHILOV Sergey Gazprom – Rusvelo MT
46 COMBAUD Romain Delko Marseille-Provence Ktm MT
47 VANDENBERGH Stijn Ag2r La Mondiale MT
48 *LAMMERTINK Steven Vital Concept Cycling Club MT
49 SENNI Manuel Bardiani Csf MT
50 GERARD Arnaud Team Fortuneo – Samsic MT
51 GONZALEZ PRIETO Aitor Euskadi Basque Country – Murias MT
52 KOZHATAYEV Bakhtiyar Astana Pro Team 18
53 GUARNIERI Jacopo Groupama – Fdj 20
54 *SAVINI Daniel Bardiani Csf 28
55 ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia MT
56 *IRIZAR LASKURAIN Julen Euskadi Basque Country – Murias MT
57 *TURGIS Anthony Cofidis Solutions Credits 30
58 FEILLU Romain St Michel – Auber 93 MT
59 PORSEV Alexander Gazprom – Rusvelo MT
60 COUSIN Jérôme Direct Energie 34
61 VAN LERBERGHE Bert Cofidis Solutions Credits 36
62 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille-Provence Ktm MT
63 *FOURNIER Marc Vital Concept Cycling Club MT
64 COURTEILLE Arnaud Vital Concept Cycling Club 38
65 JAKIN Alo St Michel – Auber 93 39
66 BENFATTO Marco Androni Giocattoli – Sidermec MT
67 BOUCHARD Geoffrey Ag2r La Mondiale 42
68 KNEISKY Morgan Roubaix Lille Metropole MT
69 JONES Brenton Delko Marseille-Provence Ktm MT
70 SINKELDAM Ramon Groupama – Fdj MT
71 REICHENBACH Sébastien Groupama – Fdj 01:00
72 TURRIN Alex Wilier Triestina – Selle Italia 01:06
73 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team 01:30
74 *SPREAFICO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 02:26 (b : 3”)
75 RODRIGUEZ RECHE Sergio Euskadi Basque Country – Murias MT
76 VAUGRENARD Benoit Groupama – Fdj 02:35
77 ROY Jérémy Groupama – Fdj 03:02
78 *LECROQ Jérémy Vital Concept Cycling Club 03:55
79 EL FARES Julien Delko Marseille-Provence Ktm 09:05
80 *LEROUX Samuel Roubaix Lille Metropole MT
81 *PARET-PEINTRE Aurélien Ag2r La Mondiale MT
82 *MARONESE Marco Bardiani Csf MT
83 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia MT
84 BARBIER Rudy Ag2r La Mondiale MT
85 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo MT
86 *BARBIER Pierre Roubaix Lille Metropole MT
87 *RYBALKIN Aleksei Gazprom – Rusvelo MT
88 *ORSINI Umberto Bardiani Csf MT
89 VAN STAEYEN Michael Cofidis Solutions Credits MT
90 *KULIKOVSKIY Alexandr Gazprom – Rusvelo MT
91 PICHOT Alexandre Direct Energie MT
92 *BONNAMOUR Franck Team Fortuneo – Samsic MT
93 GENE Yohann Direct Energie MT
94 *VIEL Mattia Androni Giocattoli – Sidermec MT
95 SIMON Julien Cofidis Solutions Credits MT
96 FINETTO Mauro Delko Marseille-Provence Ktm MT
97 *FEDELI Alessandro Delko Marseille-Provence Ktm MT
98 ALAFACI Eugenio Trek – Segafredo MT
99 SEYNAEVE Lander Roubaix Lille Metropole MT
100 CABOT Jérémy Roubaix Lille Metropole MT
101 RAST Gregory Trek – Segafredo MT
102 *MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo MT
103 MALDONADO Anthony St Michel – Auber 93 MT
104 MAURELET Flavien St Michel – Auber 93 MT
105 *ARISTI GARDOKI Mikel Euskadi Basque Country – Murias MT
106 *GAREL Adrien Vital Concept Cycling Club MT (b : 6”)
107 GAUDIN Damien Direct Energie 13:06
108 BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias 19:32

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 DEMARE Arnaud Groupama – Fdj les 383,2 km en 9h25’49” (moy. 40,611 km/h)
2 *MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 10
3 *HOFSTETTER Hugo Cofidis Solutions Credits 16
4 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille-Provence Ktm 17
5 HOULE Hugo Astana Pro Team 19
6 *BOUDAT Thomas Direct Energie 20
7 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept Cycling Club MT
8 SANZ UNZUE Enrique Euskadi Basque Country – Murias 23
9 BAGDONAS Gediminas Ag2r La Mondiale MT
10 CHERNETSKI Sergei Astana Pro Team MT
11 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber 93 MT
12 *MONCASSIN Maxence Wilier Triestina – Selle Italia MT
13 *GOGL Michael Trek – Segafredo MT
14 *VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec MT
15 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Metropole 26
16 *VELASCO Simone Wilier Triestina – Selle Italia 28
17 TRUSOV Nikolay Gazprom – Rusvelo MT
18 TXOPORENA Beñat Euskadi Basque Country – Murias MT
19 WACKERMANN Luca Bardiani Csf MT
20 KANGERT Tanel Astana Pro Team 29
21 DE VREESE Laurens Astana Pro Team MT
22 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo – Samsic 31
23 BERNARD Julien Trek – Segafredo MT
24 PERICHON Pierre-Luc Team Fortuneo – Samsic MT
25 *GUERREIRO Ruben Trek – Segafredo MT
26 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team MT
27 CHAVANEL Sylvain Direct Energie MT
28 BOUET Maxime Team Fortuneo – Samsic MT
29 CALMEJANE Lilian Direct Energie MT
30 *ERMENAULT Corentin Vital Concept Cycling Club MT
31 PAILLOT Yoann St Michel – Auber 93 MT
32 FONZI Giuseppe Wilier Triestina – Selle Italia MT
33 COMBAUD Romain Delko Marseille-Provence Ktm MT
34 SHILOV Sergey Gazprom – Rusvelo MT
35 ROVNY Ivan Gazprom – Rusvelo MT
36 *RAGGIO Luca Wilier Triestina – Selle Italia MT
37 CLAEYS Dimitri Cofidis Solutions Credits MT
38 *JAUREGUI Quentin Ag2r La Mondiale MT
39 *CARBONI Giovanni Bardiani Csf MT
40 DUVAL Julien Ag2r La Mondiale MT
41 VANDENBERGH Stijn Ag2r La Mondiale MT
42 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Trek – Segafredo MT
43 SENNI Manuel Bardiani Csf MT
44 LEVARLET Guillaume St Michel – Auber 93 MT
45 *ARMIRAIL Bruno Groupama – Fdj MT
46 *LAMMERTINK Steven Vital Concept Cycling Club MT
47 *LIZDE Seid Androni Giocattoli – Sidermec MT
48 GONZALEZ PRIETO Aitor Euskadi Basque Country – Murias MT
49 GERARD Arnaud Team Fortuneo – Samsic MT
50 KOZHATAYEV Bakhtiyar Astana Pro Team 41
51 GUARNIERI Jacopo Groupama – Fdj 43
52 FEILLU Romain St Michel – Auber 93 50
53 *IRIZAR LASKURAIN Julen Euskadi Basque Country – Murias 51
54 *SAVINI Daniel Bardiani Csf MT
55 ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia MT
56 PORSEV Alexander Gazprom – Rusvelo 53
57 *TURGIS Anthony Cofidis Solutions Credits MT
58 *FOURNIER Marc Vital Concept Cycling Club 55
59 COUSIN Jérôme Direct Energie 57
60 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille-Provence Ktm 59
61 COURTEILLE Arnaud Vital Concept Cycling Club 01:01
62 JAKIN Alo St Michel – Auber 93 01:02
63 KNEISKY Morgan Roubaix Lille Metropole 01:05
64 JONES Brenton Delko Marseille-Provence Ktm MT
65 VAN LERBERGHE Bert Cofidis Solutions Credits 01:14
66 BENFATTO Marco Androni Giocattoli – Sidermec 01:24
67 SINKELDAM Ramon Groupama – Fdj 01:26
68 TURRIN Alex Wilier Triestina – Selle Italia 01:29
69 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team 01:53
70 BOUCHARD Geoffrey Ag2r La Mondiale 02:07
71 *ROTA Lorenzo Bardiani Csf 02:24
72 *SPREAFICO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 02:46
73 REICHENBACH Sébastien Groupama – Fdj 02:48
74 *LECROQ Jérémy Vital Concept Cycling Club 04:15
75 VAUGRENARD Benoit Groupama – Fdj 04:25
76 ROY Jérémy Groupama – Fdj 04:50
77 RODRIGUEZ RECHE Sergio Euskadi Basque Country – Murias 05:04
78 *MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 09:19
79 *GAREL Adrien Vital Concept Cycling Club 09:22
80 BARBIER Rudy Ag2r La Mondiale 09:25
81 *MARONESE Marco Bardiani Csf MT
82 VAN STAEYEN Michael Cofidis Solutions Credits MT
83 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo 09:28
84 *KULIKOVSKIY Alexandr Gazprom – Rusvelo MT
85 MALDONADO Anthony St Michel – Auber 93 MT
86 *BONNAMOUR Franck Team Fortuneo – Samsic MT
87 MAURELET Flavien St Michel – Auber 93 MT
88 EL FARES Julien Delko Marseille-Provence Ktm MT
89 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia MT
90 *ORSINI Umberto Bardiani Csf MT
91 ALAFACI Eugenio Trek – Segafredo MT
92 GENE Yohann Direct Energie MT
93 *RYBALKIN Aleksei Gazprom – Rusvelo MT
94 *FEDELI Alessandro Delko Marseille-Provence Ktm MT
95 *LEROUX Samuel Roubaix Lille Metropole MT
96 CABOT Jérémy Roubaix Lille Metropole MT
97 PICHOT Alexandre Direct Energie MT
98 FINETTO Mauro Delko Marseille-Provence Ktm MT
99 SEYNAEVE Lander Roubaix Lille Metropole 10:30
100 RAST Gregory Trek – Segafredo MT
101 *PARET-PEINTRE Aurélien Ag2r La Mondiale 10:53
102 SIMON Julien Cofidis Solutions Credits MT
103 *BARBIER Pierre Roubaix Lille Metropole 11:33
104 GAUDIN Damien Direct Energie 13:29
105 *VERMEULEN Emiel Roubaix Lille Metropole 15:28
106 *VIEL Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 24:30
107 *ARISTI GARDOKI Mikel Euskadi Basque Country – Murias 24:33
108 BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias 35:00