Tour de l’Avenir

Włoch Alessandro Covi był najsprytniejszy z ucieczki i wygrał szósty etap “młodzieżowego Tour de France”.

W szóstym dniu Tour de l’Avenir na orlików czekał dość płaski etap z Le Blanc do Cérilly. Do przejechania był ponad 181 kilometrów, a po drodze musieli pokonać dwa łatwe podjazdy.

W pierwszy odjazd zabrał się dzisiaj Marceli Bogusławski, ale grupa z Polakiem został szybko doścignięta. Ostatecznie ucieczkę dnia utworzyli: Jonas Gregaard Wilsly, Mikkel Bjerg i Magnus Bak Klaris (wszyscy Dania), Simon Guglielmi (Francja), Florian Stork (Niemcy), Mark Downey (Irlandia) i Alessandro Covi (Włochy).

Po ambitnym pościgu do uciekającej siódemki dołączyli Daire Feeley (Irlandia) i Zeke Mostov (USA).

Taki odjazd trzech Duńczyków nie był po myśli wielu ekipom i peleton raczej kontrolował sytuację. 45 kilometrów przed metą przewaga wynosiła niespełna dwie minuty. Chwilę później doszło do sporej kraksy, w którą zaplątał się między innymi triumfator pierwszego etapu – Max Kanter (Niemcy).

Niemiecki sprinter z pomocą kolegów zdołał dołączyć do dużej grupy. Mocno naciskający peleton próbował dogonić ucieczkę, ale i tym razem harcownicy okazali się sprytniejsi.

Najwięcej sił na finisz zachował Włoch Alessandro Covi. Drugi był Mark Downey (Irlandia), a trzeci Simon Guglielmi (Francja).

Wyniki szóstego etapu:

1 COVI Alessandro ITALIE ITA les 181,1 km en 4h00’29” (moy. 45,184 km/h)
2 DOWNEY Mark IRLANDE IRL
3 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA
4 MOSTOV Ezekiel USA USA 02”
5 GREGAARD WILSLY Jonas DANEMARK DEN ‘
6 KANTER Max ALLEMAGNE GER 05”
7 BJERG Mikkel DANEMARK DEN ‘
8 DAINESE Alberto ITALIE ITA ‘
9 TOUZE Damien FRANCE FRA ‘
10 OLIVEIRA Rui PORTUGAL POR ‘
11 STEWART Jake GRANDE BRETAGNE GBR ‘
12 MENANT Theo PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
13 LEYDER Pit LUXEMBOURG LUX ‘
14 STANNARD Robert AUSTRALIE AUS ‘
15 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT ‘
16 JERMAN Žiga SLOVENIE SLO ‘
17 OMAE Kakeru JAPON JPN ‘
18 BRKIC Benjamin AUTRICHE AUT ‘
19 WIRTGEN Luc LUXEMBOURG LUX ‘
20 PEAK Barnabas CENTRE MONDIAL DU CYCLI HUN ‘
21 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR ‘
22 MARTIN SANZ Gotzon ESPAGNE ESP ‘
23 TRACZ Szymon POLOGNE POL ‘  
24 ABDERRAHIM Zahiri CENTRE MONDIAL DU CYCLI MAR ‘
25 BARCELO ARAGON Fernando ESPAGNE ESP ‘
26 VAN DEN DOOL Jens PAYS-BAS NED ‘
27 HIRSCHI Marc SUISSE SUI ‘
28 STITES Tyler USA USA ‘
29 BATSAIKHAN Tegshbayar CENTRE MONDIAL DU CYCLI MGL ‘
30 DUNBAR Edward IRLANDE IRL ‘
31 CHERKASOV Nikolai RUSSIE RUS ‘
32 GUILLOT Romain AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
33 POGACAR Tadej SLOVENIE SLO ‘
34 MACIEJUK Filip POLOGNE POL ‘  
35 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO ‘
36 DONOVAN Mark GRANDE BRETAGNE GBR ‘
37 TEGGART Matthew IRLANDE IRL ‘
38 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai ESPAGNE ESP ‘
39 DUFOUR Florian AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
40 NEKRASOV Denis RUSSIE RUS ‘
41 MÄDER Gino SUISSE SUI ‘
42 ROCHAS Rémy AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
43 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU ‘
44 OSORIO CARVAJAL Alejandro COLOMBIE COL ‘
45 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COLOMBIE COL ‘
46 THIJSSEN Gerben BELGIQUE BEL ‘
47 BUSSARD Dimitri SUISSE SUI ‘
48 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN ‘
49 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS ‘
50 MCNULTY Brandon USA USA ‘
51 LEKNESSUND Andreas NORVEGE NOR ‘
52 GARRISON Ian USA USA ‘
53 VLASOV Aleksandr RUSSIE RUS ‘
54 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COLOMBIE COL ‘
55 ARCHIBOLD Franklin CENTRE MONDIAL DU CYCLI PAN ‘
56 HARO Wilson EQUATEUR ECU ‘
57 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU ‘
58 SUNDERLAND Dylan AUSTRALIE AUS ‘
59 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo COLOMBIE COL ‘
60 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER ‘
61 VANHOUCKE Harm BELGIQUE BEL ‘
62 BURGER Sven PAYS-BAS NED ‘
63 LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESPAGNE ESP ‘
64 ANTUNES Tiago PORTUGAL POR ‘
65 SLEEN Torjus NORVEGE NOR ‘
66 WELDU Hafetab CENTRE MONDIAL DU CYCLI ETH ‘
67 CHAMPOUSSIN Clement FRANCE FRA ‘
68 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA ‘
69 PEKALA Piotr POLOGNE POL ‘  
70 BOGUSLAWSKI Marceli POLOGNE POL ‘  
71 MUÑOZ GIRALDO Daniel COLOMBIE COL ‘
72 INKELAAR Kevin PAYS-BAS NED ‘
73 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA ‘
74 RIES Michel LUXEMBOURG LUX ‘
75 ALMEIDA João PORTUGAL POR ‘
76 GALL Felix AUTRICHE AUT ‘
77 CASTRILLO ZAPATER Jaime ESPAGNE ESP ‘
78 CHAMPION Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
79 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED ‘
80 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED ‘
81 AFFINI Edoardo ITALIE ITA ‘
82 HONORÉ Mikkel Frølich DANEMARK DEN ‘
83 JEANNIERE Emilien PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
84 O’MAHONY Darragh IRLANDE IRL ‘
85 BEARD Cameron USA USA ‘
86 MONACO Alessandro ITALIE ITA ‘
87 WILLIAMS Stephen GRANDE BRETAGNE GBR ‘
88 BARAC Antonio CENTRE MONDIAL DU CYCLI CRO ‘
89 YAMAMOTO Masaki JAPON JPN ‘
90 VINGEGAARD Jonas DANEMARK DEN ‘
91 NEUHAUSER Marcel AUTRICHE AUT ‘
92 BANZER Gordian SUISSE SUI ‘
93 MARKOV Dmitrii RUSSIE RUS ‘
94 SCHINNAGEL Johannes ALLEMAGNE GER ‘
95 SALVADOR Marcelo PORTUGAL POR ‘
96 SCOTSON Callum AUSTRALIE AUS ‘
97 GAILLARD Marlon FRANCE FRA ‘
98 STORK Florian ALLEMAGNE GER ‘
99 ARERUYA Joseph RWANDA RWA ‘
100 VILLAREAL David EQUATEUR ECU ‘
101 O’LOUGHLIN Michael IRLANDE IRL ‘
102 QUINTEROS Alexis EQUATEUR ECU ‘
103 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER ‘
104 GENIETS Kévin LUXEMBOURG LUX ‘
105 VERSCHAEVE Viktor BELGIQUE BEL ‘
106 RIOU Alan FRANCE FRA ‘
107 PENKO Izidor SLOVENIE SLO ‘
108 RAMALHO André PORTUGAL POR ‘
109 KLARIS Magnus Bak DANEMARK DEN ‘
110 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL ‘
111 FEELEY Daire IRLANDE IRL 23”
112 HARTLEY Adam GRANDE BRETAGNE GBR 27”
113 DENIS Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 32”
114 MUGISHA Samuel RWANDA RWA 37”
115 KURIYANOV Stepan RUSSIE RUS 43”
116 DIDIER Clément AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
117 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 01’16”
118 VAN MOER Brent BELGIQUE BEL 01’33”
119 SAJNOK Szymon POLOGNE POL 01’35”  
120 VEREECKEN Thomas BELGIQUE BEL 01’57”
121 MERTENS Julian BELGIQUE BEL 02’27”
122 GIBSON Matthew GRANDE BRETAGNE GBR 02’45”
123 TILLER Rasmus Fossum NORVEGE NOR 04’28”
124 BOILEAU Léo AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 06’13”
125 DEBONS Antoine SUISSE SUI ‘
126 IDJOUADIENE Pierre FRANCE FRA ‘
127 SAUGSTAD Lars NORVEGE NOR 06’45”
128 VINCENT Joris PAYS DE LA LOIRE FRA 07’24”
129 OLIVEIRA Ivo PORTUGAL POR 08’00”
130 BRICAUD Valentin PAYS DE LA LOIRE FRA 08’37”
131 PETELIN Jan LUXEMBOURG LUX 09’03”
132 KIERNER Florian AUTRICHE AUT ‘
133 CARDENAS VILLAVICENCIO Jordan A EQUATEUR ECU ‘
134 WATANABE Ayumu JAPON JPN ‘
135 POPOV Anton RUSSIE RUS ‘
136 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO ‘
137 MOBACH Jarno PAYS-BAS NED ‘
138 SCHUNK Conor USA USA 14’14”
139 KOCH Christian Maximilian ALLEMAGNE GER ‘
140 HEIDERSCHEID Colin LUXEMBOURG LUX ‘
141 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO ‘
142 SCHNEITER Joab SUISSE SUI 17’14”
143 BRENANS Emile AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 RIOU Alan FRANCE FRA les 800,7 km en 17h40’38” (moy. 45,337 km/h)
2 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN 01’29”
3 BJERG Mikkel DANEMARK DEN ‘
4 GREGAARD WILSLY Jonas DANEMARK DEN 01’31”
5 HONORÉ Mikkel Frølich DANEMARK DEN 01’34”
6 AFFINI Edoardo ITALIE ITA 01’44”
7 VANHOUCKE Harm BELGIQUE BEL 01’47”
8 TOUZE Damien FRANCE FRA 01’50”
9 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR ‘
10 SLEEN Torjus NORVEGE NOR ‘
11 COVI Alessandro ITALIE ITA 01’51”
12 VAN DEN DOOL Jens PAYS-BAS NED 01’53”
13 BURGER Sven PAYS-BAS NED ‘
14 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA 01’56”
15 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA 01’57”
16 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED 02’00”
17 POGACAR Tadej SLOVENIE SLO 02’06”
18 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER 02’07”
19 SCHINNAGEL Johannes ALLEMAGNE GER ‘
20 DOWNEY Mark IRLANDE IRL 02’09”
21 CHERKASOV Nikolai RUSSIE RUS 02’10”
22 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA ‘
23 HIRSCHI Marc SUISSE SUI 02’12”
24 O’LOUGHLIN Michael IRLANDE IRL ‘
25 MCNULTY Brandon USA USA 02’13”
26 LEKNESSUND Andreas NORVEGE NOR ‘
27 VINGEGAARD Jonas DANEMARK DEN ‘
28 STANNARD Robert AUSTRALIE AUS 02’15”
29 PEAK Barnabas CENTRE MONDIAL DU CYCLISME HUN 02’16”
30 BARAC Antonio CENTRE MONDIAL DU CYCLISME CRO ‘
31 ARCHIBOLD Franklin CENTRE MONDIAL DU CYCLISME PAN ‘
32 DUNBAR Edward IRLANDE IRL 02’19”
33 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS 02’20”
34 SUNDERLAND Dylan AUSTRALIE AUS ‘
35 SCOTSON Callum AUSTRALIE AUS ‘
36 VLASOV Aleksandr RUSSIE RUS 02’21”
37 NEKRASOV Denis RUSSIE RUS ‘
38 GALL Felix AUTRICHE AUT 02’25”
39 MÄDER Gino SUISSE SUI 02’31”
40 BUSSARD Dimitri SUISSE SUI ‘
41 BANZER Gordian SUISSE SUI ‘
42 OLIVEIRA Rui PORTUGAL POR 02’32”
43 INKELAAR Kevin PAYS-BAS NED ‘
44 STEWART Jake GRANDE BRETAGNE GBR 02’34”
45 DONOVAN Mark GRANDE BRETAGNE GBR ‘
46 WILLIAMS Stephen GRANDE BRETAGNE GBR ‘
47 MONACO Alessandro ITALIE ITA 02’35”
48 LEYDER Pit LUXEMBOURG LUX 02’36”
49 THIJSSEN Gerben BELGIQUE BEL ‘
50 ALMEIDA João PORTUGAL POR 02’37”
51 BRKIC Benjamin AUTRICHE AUT 02’39”
52 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT ‘
53 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO 02’40”
54 KANTER Max ALLEMAGNE GER 02’41”
55 GENIETS Kévin LUXEMBOURG LUX ‘
56 WIRTGEN Luc LUXEMBOURG LUX ‘
57 CHAMPOUSSIN Clement FRANCE FRA ‘
58 PEKALA Piotr POLOGNE POL 02’42”    
59 TRACZ Szymon POLOGNE POL ‘    
60 MACIEJUK Filip POLOGNE POL ‘
61 STORK Florian ALLEMAGNE GER 02’46”
62 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED ‘
63 ANTUNES Tiago PORTUGAL POR 02’51”
64 FEELEY Daire IRLANDE IRL ‘
65 ABDERRAHIM Zahiri CENTRE MONDIAL DU CYCLISME MAR ‘
66 WELDU Hafetab CENTRE MONDIAL DU CYCLISME ETH ‘
67 GARRISON Ian USA USA 02’52”
68 TEGGART Matthew IRLANDE IRL 02’53”
69 JEANNIERE Emilien PAYS DE LA LOIRE FRA 02’55”
70 RIES Michel LUXEMBOURG LUX ‘
71 NEUHAUSER Marcel AUTRICHE AUT 03’04”
72 KLARIS Magnus Bak DANEMARK DEN 03’08”
73 MARTIN SANZ Gotzon ESPAGNE ESP 03’10”
74 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai ESPAGNE ESP ‘
75 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COLOMBIE COL 03’13”
76 OSORIO CARVAJAL Alejandro COLOMBIE COL ‘
77 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COLOMBIE COL ‘
78 ROCHAS Rémy AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 03’20”
79 BARCELO ARAGON Fernando ESPAGNE ESP 03’24”
80 CASTRILLO ZAPATER Jaime ESPAGNE ESP ‘
81 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo COLOMBIE COL 03’27”
82 MUÑOZ GIRALDO Daniel COLOMBIE COL ‘
83 KURIYANOV Stepan RUSSIE RUS 03’30”
84 VAN MOER Brent BELGIQUE BEL 03’43”
85 RAMALHO André PORTUGAL POR ‘
86 MENANT Theo PAYS DE LA LOIRE FRA 03’46”
87 HARO Wilson EQUATEUR ECU 03’48”
88 SALVADOR Marcelo PORTUGAL POR 03’59”
89 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU 04’02”
90 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU 04’03”
91 MERTENS Julian BELGIQUE BEL 04’18”
92 PENKO Izidor SLOVENIE SLO 04’39”
93 GAILLARD Marlon FRANCE FRA 04’40”
94 OMAE Kakeru JAPON JPN 04’46”
95 CHAMPION Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 04’51”
96 JERMAN Žiga SLOVENIE SLO 05’04”
97 BEARD Cameron USA USA 05’12”
98 LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESPAGNE ESP 05’24”
99 DAINESE Alberto ITALIE ITA 05’35”
100 ARERUYA Joseph RWANDA RWA 05’55”
101 GIBSON Matthew GRANDE BRETAGNE GBR 06’14”
102 MOSTOV Ezekiel USA USA 06’29”
103 QUINTEROS Alexis EQUATEUR ECU 06’49”
104 HARTLEY Adam GRANDE BRETAGNE GBR 07’04”
105 BATSAIKHAN Tegshbayar CENTRE MONDIAL DU CYCLISME MGL 07’23”
106 GUILLOT Romain AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 07’28”
107 YAMAMOTO Masaki JAPON JPN 08’41”
108 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL 09’22”
109 VEREECKEN Thomas BELGIQUE BEL 09’35”
110 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER 10’01”
111 SAJNOK Szymon POLOGNE POL 10’07” 
112 DEBONS Antoine SUISSE SUI 10’25”
113 BOILEAU Léo AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 11’08”
114 OLIVEIRA Ivo PORTUGAL POR 11’17”
115 STITES Tyler USA USA 11’18”
116 KIERNER Florian AUTRICHE AUT 12’02”
117 VILLAREAL David EQUATEUR ECU 12’20”
118 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 12’35”
119 VERSCHAEVE Viktor BELGIQUE BEL 12’38”
120 IDJOUADIENE Pierre FRANCE FRA 12’52”
121 BRICAUD Valentin PAYS DE LA LOIRE FRA 14’47”
122 DUFOUR Florian AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 15’38”
123 O’MAHONY Darragh IRLANDE IRL 16’17”
124 DIDIER Clément AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 16’21”
125 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO 17’09”
126 MOBACH Jarno PAYS-BAS NED 17’20”
127 TILLER Rasmus Fossum NORVEGE NOR 18’09”
128 DENIS Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 19’10”
129 SCHNEITER Joab SUISSE SUI 20’19”
130 MARKOV Dmitrii RUSSIE RUS 20’39”
131 SCHUNK Conor USA USA 21’42”
132 BOGUSLAWSKI Marceli POLOGNE POL 21’43” 
133 WATANABE Ayumu JAPON JPN 22’06”
134 SAUGSTAD Lars NORVEGE NOR 22’33”
135 POPOV Anton RUSSIE RUS 24’57”
136 MUGISHA Samuel RWANDA RWA 25’43”
137 BRENANS Emile AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 26’33”
138 PETELIN Jan LUXEMBOURG LUX 32’12”
139 VINCENT Joris PAYS DE LA LOIRE FRA 34’07”
140 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 43’17”
141 CARDENAS VILLAVICENCIO Jordan Anto EQUATEUR ECU 43’32”
142 HEIDERSCHEID Colin LUXEMBOURG LUX 53’41”
143 KOCH Christian Maximilian ALLEMAGNE GER 59’34”