Movistar

Annemiek van Vleuten (reprezentacji Holandii) wygrała pierwszą edycję Veenendaal – Veenendaal Classic pokonując na finiszu Małgorzatę Jasińską (Movistar)!

Panie po raz pierwszy stanęły dzisiaj na starcie holenderskiego klasyku. Na rundach wokół Veenendaal miały do przejechania łącznie prawie 137 kilometrów. Główną trudnością było osiem krótkich, ale treściwych podjazdów.

Na liście startowej mieliśmy dwie Polki: Agnieszkę Skalniak (Experza – Footlogix) i Małgorzatę Jasińską (Movistar).

Dopiero po 50 kilometrach ścigania peleton puścił ucieczkę, w której kręciły: Floortje Mackaij (reprezentacja Holandii), Valerie Demey (Lotto Soudal Ladies), Alicia Gonzalez (Movistar), Rotem Gafinovitz (WaowDeals Pro Cycling) i Kylie Waterreus (GRC Jan van Arckel).

Czołowa grupa nie mogła uzyskać zbyt dużej przewagi, ponieważ z tyłu mocno pracowały zawodniczki Alé Cipollini  i Parkhotel Valkenburg Cycling Team. 40 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii.

W kolejną akcję zabrała się nasza Gosia Jasińska (Movistar), ale obok siebie miała bardzo mocną konkurentkę – Annemiek van Vleuten (reprezentacja Holandii). Świetny duet bardzo szybko wypracował sobie ponad pół minuty przewagi.

10 kilometrów przed metą dwójka miała już prawie dwie minuty przewagi i już było wiadomo, że między sobą rozegra walkę o zwycięstwo.

Na finiszu w Veenendaal nieco szybsza okazała się Holenderka, a Polka musiała się zadowolić bardzo dobrym, drugim miejscem.

Trzecia pozycja dla Loreny Wiebes (Parkhotel Valkenburg Cycling Team).

Wyniki:

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1 VAN VLEUTEN Annemiek Netherlands 3:25:31
2 JASINSKA Małgorzata Movistar Team ,,
3 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg Cycling Team 1:19
4 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies ,,
5 SPEROTTO Maria Vittoria Bepink ,,
6 MUSTONEN Sara Experza-Footlogix ,,
7 KESSLER Nina Netherlands ,,
8 MACKAIJ Floortje Netherlands ,,
9 RAGAZINSKIENE Daiva Alé Cipollini ,,
10 INGHELBRECHT Sarah Doltcini – Van Eyck Sport ,,
11 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport ,,
12 KOSTER Claudia Netherlands ,,
13 VOLLERING Demi SwaboLadies.nl ,,
14 VAN ‘T GELOOF Marjolein Lotto Soudal Ladies ,,
15 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport ,,
16 BALDUCCI Michela Aromitalia Vaiano ,,
17 DE GAST Belle Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
18 LELEIVYTE Rasa Aromitalia Vaiano ,,
19 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport ,,
20 KOSTER Paulien NWVG-uplus ,,
21 GEERIS Femke Maaslandster International ,,
22 VAN DE REE Monique WaowDeals Pro Cycling ,,
23 ERAUD Séverine Experza-Footlogix ,,
24 BRAAM Danique GRC Jan van Arckel ,,
25 ENSING Janneke Alé Cipollini ,,
26 SLIK Rozanne Netherlands ,,
27 VAN HOUTUM Céline Wv Zeeuws-vlaanderen ,,
28 BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
29 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
30 VAN DER MEER Janine Health Mate – Cyclelive Team ,,
31 KUIJPERS Evy GRC Jan van Arckel ,,
32 DOCX Mieke Doltcini – Van Eyck Sport ,,
33 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
34 VERSCHELDEN Nathalie Wv Zeeuws-vlaanderen ,,
35 OYARBIDE Lourdes Movistar Team ,,
36 BAKKER Berdine Loving Potatoes-DJR Ladies Cycling Team ,,
37 VAN WITZENBURG Marieke Health Mate – Cyclelive Team ,,
38 MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling ,,
39 SKALNIAK Agnieszka Experza-Footlogix ,,
40 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
41 KERN Spela Health Mate – Cyclelive Team ,,
42 SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling ,,
43 WASMUS Nienke SwaboLadies.nl ,,
44 RAGUSA Katia Bepink ,,
45 MAES Elise WNT-Rotor Pro Cycling ,,
46 SANTESTEBAN Ane Alé Cipollini ,,
47 LECHNER Corinna BTC City Ljubljana ,,
48 CLERX Nicole Team Drenthe ,,
49 DEMEY Valerie Lotto Soudal Ladies ,,
50 VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
51 BAKS Marissa SwaboLadies.nl ,,
52 VEKEMANS Anisha Alé Cipollini ,,
53 PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
54 BOUWMEESTER Sanne Team Drenthe ,,
55 DE JONG Demi Lotto Soudal Ladies ,,
56 BEX Nathalie Experza-Footlogix ,,
57 NESTI Nicole Aromitalia Vaiano ,,
58 VAN GOGH Natalie Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
59 DRUYTS Demmy Doltcini – Van Eyck Sport ,,
60 MARCHESINI Giulia Aromitalia Vaiano ,,
61 BIANNIC Aude Movistar Team ,,
62 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
63 KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
64 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
65 SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling ,,
66 TERUEL Alba Movistar Team ,,
67 FERON Senna Wv Zeeuws-vlaanderen ,,
68 WORNER Lisa Restore cycling ,,
69 GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling ,,
70 HAGIWARA Mayuko Alé Cipollini ,,
71 RIJKES Sarah Experza-Footlogix ,,
72 SMORENBURG Cornelie Adelaar Ladies Cycling Team 1:34
73 PIT Annet Adelaar Ladies Cycling Team 1:35
74 GAFINOVITZ Rotem WaowDeals Pro Cycling ,,
75 GUDERZO Tatiana Bepink ,,
76 PATTARO Francesca Bepink ,,
77 MEIJER Rixt GRC Jan van Arckel 1:40
78 SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
79 DRUYTS Jessy Experza-Footlogix 1:43
80 LAIZANE Lija Aromitalia Vaiano 1:46
81 OOSTERWOUD Wendy NWVG-uplus ,,
82 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana 2:10
83 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
84 HANNES Kaat Wv Zeeuws-vlaanderen 2:12
85 MATTEOLI Emilia Aromitalia Vaiano 2:20
86 KASTELIJN Yara WaowDeals Pro Cycling 2:44
87 MILAKI Argiro Maaslandster International 4:47
88 KALSBEEK Janieke Team Drenthe 5:32
89 RODRÍGUEZ Gloria Movistar Team 6:32
90 PEETOOM Kirsten Wv Zeeuws-vlaanderen 7:12
91 PELLIKAAN Nynke NWVG-uplus ,,